شکار اردک با انگشتان

اگر جزو علاقمندان نسبتاً قدیمی بازی های کامپیوتری محسوب شوید و دوران شکوه کنسول فامیکام یا NES نینتندو را به چشم دیده باشید احتمالاً با بازی شکار اردک یا Duck Hunt آشنایی دارید و قطعاً حداقل یک بار آن را تجربه کرده اید. شکار اردک اثر ساده و جمع و جوری بود که بیشتر به دلیل بهره بردن از NES Zapper (همان تفنگ میکروی خودمان!) و مهم تر از آن وجود سگ با نمکی که در اثر ناکامی در شکار اردک ها به ریشتان می خندید (!) مشهور شده بود و تقریباً همگی بازیبازان در نیمه ی ابتدایی دهه ی هشتاد میلادی با این اثر آشنا بودند. اتفاقاً چندی پیش در همین جا به شکل مفصل یادی از این بازی کرده بودیم و کسانی که مطالب وب سایت سخت افزار را دنبال می کنند، حتماً مطالب مربوط به NES Zapper و بازی شکار اردک را به یاد دارند. به هر حال اگر دلتان برای این اثر خاطره انگیز تنگ شده و همانند روزهای گذشته مشتاق شکار اردک هستید٬ می توانید بازی اردک (Duck) را بر روی ابزارهای همراه خود نصب کنید.

این بازی که توسط شرکت نه چندان مطرح PhunDroid ساخته شده اثری بسیار ساده با حجم اندک به شمار می رود که قادر است شما را در وقفه های کوتاه بین کاری یا لحظات خستگی سرگرم کند. در این بازی شما یک تفنگ شکاری دولول در اختیار دارید که نشانگر هدف آن را می توانید توسط شتاب سنج دستگاه همراهتان و با چپ و راست کردن یا بالا و پایین بردن لوله ی آن تنظیم کنید. با لمس صفحه ی نمایش (Tap) هم قابلیت شلیک در اختیارتان قرار خواهد گرفت و شما قادر به شکار اردک ها خواهید بود. متاسفانه اطلاعاتی که بازی در اختیارتان قرار می دهد کافی به نظر نمی رسند و مثلاً شما در ابتدای بازی نمی دانید تعداد تیرهایی که در اختیار دارید چه مقدار است. سوای این امر شما با شکار بیست اردک به مرحله ی بعد خواهید رفت اما چیز چندان قابل توجهی در این مرحله تغییر نمی کند و شما همچنان باید بیست اردک دیگر را نیز شکار کنید. بازی روند ثابت و یکنواختی دارد و تنها برای مدتی کوتاه می تواند شما را سرگرم کند. در ضمن هیچ سگی هم در بازی وجود ندارد که تیرهای خطا و ناکامی تان در شکار اردک ها را به سخره بگیرد و به ناشی گری شما بخندد! اما اگر دلتان برای خنده های آن سگ بی چشم و رو تنگ شده می توانید به جای Duck به سراغ Duck Hunt بروید و خاطرات گذشته ی خود را این بار بر روی تبلت یا تلفن همراهتان زنده کنید. شکار اردک بازسازی غیر رسمی همان بازی NES است که توسط یک گروه گمنام انجام شده و به جای تفنگ معروف NES شکار اردک ها توسط لمس کردن آنها قابل انجام است. همانند نسخه ی NES دو بازی فوق نیز برای وقت گذرانی کوتاه مدت بسیار مناسب هستند اما برای بازی کردن طولانی و چند ساعته چندان به کار نمی آیند.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • واقعا تو میکرو خیلی حال کردم باهاش

  0 پاسخ
 • علیرضا

  یادش بخیر شکار اردکو حدودا 18 سال پیش تو میکرو بازی کرده بودم.. عجب حس خوبی داشت میرفتیم فضا باهاش خیلی حال میداد.. الان دیگه اون هیجانو حس تو بازیای میلیون دلاریم وجود نداره اون زمان بازیاش یه چیز دیگه بود خدایی .. اونموقه ها و بازیاش دیگه تکرار شدنی نیست از گیمای امروز حالم بهم میخوره همه بیروحن بازیسازای اون زمان با عشق خاصی اینا رو میساختن الان بازیسازا فقط به فکر پولو شهرتن..

  0 پاسخ
 • این بازی برای لحظاتی می تواند اوقات سرگرم کننده ای را ایجاد بکند و برای درازمدت. با این گیم پلی یکنواخت جالب نمیباشد !!!!.

  0 پاسخ
 • من همون تفنگ رو ترجیح میدم

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.