کاوشگر جونو به نزدیک ترین فاصله خود به سیاره مشتری رسید

سازمان هوا فضانوردی ایالت متحده ناسا اعلام کرد که کاوشگر جونو که در مدار سیاره مشتری در حرکت است در نزدیک ترین فاصله نسبت به این سیاره قرار گرفته است.

کاوشگر جونو که پیش تر در "همه آنچه که باید از فضاپیمای جونو بدانید" توضیح دادیم، در سال 2011 به فضا پرتاپ شد و پس از پنج سال سفر در فضا موفق شد از نزدیکی بزرگترین سیاره منظومه شمسی عبور کرد. جونو با سرعت 208 هزار کیلومتر در ساعت نسبت به سیاره ژوپیتر در حرکت بود و موفق شد خود را به فاصله 4200 کیلومتری سیاره مشتری که ابعاد سنگین و خطرناکی آن را احاطه کرده اند، برساند. فرستادن جونو به عمق فضا و رسوخ به ابر سنگین و جو خطرناک و پرتشعشی که اطراف مشتری را احاطه کرده است برای ناسا و دانشمندان آن بدون چالش نبوده است ولی آنها امیدوارند که با کمک جونو به اهداف خود دست یابند. اهداف ناسا برای فرستادن جونو به این سیاره یافتن آب در سطح سیاره، کشف عناصری که از آنها تشکیل شده، اندازه گیری درجه حرارت، شیوه حرکت ابرهای آن و میزان تشعشع و نیروی مغناطیسی ژوپیتر است. اطلاعاتی که میتواند به درک بهتر منظومه شمسی کمک کند.

جونو با نزدیک شدن بی سابقه ی خود به سیاره مشتری اطلاعات وسیعی را از این سیاره بدست آورده است و محققان ناسا در انتظار اخبار جدیدتری هستند که قرار است از طرف این کاوشگر به زمین ارسال شود. جونو در پی نزدیک شدن به سیاره مشتری تمامی دوربین ها و وسایل علمی خود را در حالت فعال قرار داده است. بخش اعظم دوربین های به کار رفته در این کاوشکر ساخت شرکت "شُت" در آلمان است که تصویرهای با کیفیتی را به زمین ارسال میکنند. اسکات بولتون، محقق اصلی این پروژه گفته است که: "این اولین فرصت برای ما است تا بتوانیم نگاهی به پادشاه سیاره های منظومی شمسی، ژوپیتر بیاندازیم"

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • البته خدارو صدهزار مرتبه شکر 500 یا 1000 سال پیش به دنیا نیومدم.

    1 پاسخ
  • اگه 500 یا 1000 سال آینده به دنیا میومدم جالب می شد!:l

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.