سنت شکنی به سبک بی ام و

بی ام و روش معروفی در تبدیل خودرو های کراس اوور به خودروی کوپه دارد، به عنوان مثال خودرو های X5 یا X3 که قسمت انتهایی سقف آنها بریده شده و به همین آسانی نسخه جدیدی از آنها به وجود می آید. یک نسخه دارای فضای بیشتر برای سرنشین ها و وسایل همراهشان بوده و نسخه دیگر قیمتی بالاتر و ظاهری مناسب برای افرادی که به مد و استایل علاقمند هستند دارد. روز گذشته و در نمایشگاه خودروی پاریس خودروی مفهومی جدیدی از بی ام و به نمایش در آمد که ظاهرا در پی تغییر این رویه است و خبر از سنت شکنی بی ام و می دهد.

بی ام و به جای اضافه کردن قسمت انتهایی کوپه شکل به X1 دست به طراحی دوباره خودرو های کراس اوور خود زده و قوانین طراحی قبلی خود را زیر پا گذاشته است. این کار باعث شده تا بی ام و X2 تبدیل به یک کراس اوور اسپورت کوچک زیبا شود. بزرگترین تغییری که به چشم می آید یا حداقل این تصور در بیننده القا می شود عریض تر بودن X2 نسبت به X1 می باشد که شبیه به خودرو های کوپه بی ام و بخصوص خودرو های سری 2 این شرکت می باشد.

نکته دیگری که به شدت واضح است تغییر جهت شیار دور جلو پنجره معروف خودرو های بی ام و است که به طرز عجیبی در خودروی X2 کاملا برعکس هستند. بی ام و این تغییر عجیب را جهت جدا نشان دادن این خودرو از دیگر خودرو های تولیدی این شرکت عنوان کرده است. البته از آنجایی جلو پنجره های دوقلو نماد همیشگی خودرو های بی ام و بوده اند اینکه تغییر ایجاد کردن در آنها حرکت خوبی خواهد با یا خیر مشخص نیست ولی نگران نباشید، این تغییر آنقدر تاثیر گزار نیست که نتوان با یک نگاه بی ام و بودن آن را تشخیص داد، در غرفه بی ام و چندین خودروی دیگر این شرکت نیز حضور داشتند که نشان می داد تفاوت جلو پنجره دوقلوی آنها با X2 چندان فاحش و غیر قابل تشخیصی نیست.

طراحی بدنه X2 جذابیت های خاص و زیبایی دارد که از جمله آنها می توان به سقف مشکی که تا قسمت گرد انتهایی ادامه دارد اشاره کرد. پشت خودرو نیز طراحی کاملا جدید و منحصر به فردی دارد که آن را از X4 و X6 متمایز می سازد. پنجره های جانبی هم با امتداد به سمت عقب خودرو کوتاه تر شده اند که گلگیر عقب را بزرگ تر نشان دهند. در عقب این خودرو هم ابعادی معقول و معمولی دارد و بیشتر در طراحی عقب هم سعی شده تا این خودرو عریض تر به نظر برسد.

تلاش طراحان X2 در طراحی خودرویی که در تمامی زوایا متفاوت نسبت به X1 باشد مشهود است. انتظار می رود نسخه ای از بی ام و X2 با ظاهری شبیه به همین نسخه که در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی شد تا سال 2018 تولید شود. از آنجایی که این خودرو پلتفرم مشترک با بی ام و X1 خواهد داشت پس میتوان حدس زد که چرخ های جلوی آن متحرک خواهند بود و موتور چهار سیلندر توربو شارژ شده برای نسخه معمولی آن در نظر گرفته می شود. البته این احتمال که باز هم نسخه ای قوی تر با ظاهری کوپه از این خودرو نیز تولید شود هم همچنان وجود دارد.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.