مرسدس بنز در فکر ساختن ابر خودرویی از جنس فرمول 1

مرسدس بنز در نمایشگاه خودروی پاییز به قدرت نمایی با استفاده از AMG که به بازوی این شرکت در تولید خودرو هایی پر قدرت و فوق العاده تبدیل شده است پرداخت. اما در کنار این نمایش زیبایی و قدرت و رونمایی از نسخه دیگری از خودرو های سری AMG GT یعنی مرسدس AMG GT C که نسخه بدون سقف این سری است، خبر جالب توجهی نیز اعلام شد. مرسدس بنز قصد دارد وارد مرحله بالاتری در تولید خودرو ها شود و مشغول برنامه ریزی برای طراحی و تولید یک ابر خودرو می باشد. برای اطلاع از جزییات این خبر ادامه مطلب را از دست ندهید.

حتما به خاطر دارید مدتی پیش استون مارتین با همکاری تیم فرمول 1 ردبول از یک ابر خودرو که بر مبنای طراحی خودرو های فرمول یک ساخته شده بود رونمایی کرد. مرسدس بنز قصد دارد تا پا را فراتر گذاشته و نه تنها در طراحی آئرودینامیک ابر خودرو از خودروی فرمول 1 خود کمک بگیرد بلکه قرار است تا موتور این خودرو نیز مانند خودروی مسابقات فرمول 1 با حجم 1.6 لیتر که نیروی آن به چرخ های عقب منتقل خواهد شد و موتور های الکتریکی نیز با آن همراه خواهند بود، باشد. با اینچنین موتوری بدون شک باید منتظری قدرتی نزدیک به هزار اسب بخار باشیم.

سایت Autoblog  به نقل از آقای Tobias Moers (رییس شرکت مرسدس AMG) زمان تحویل اولین نمونه از این ابر خودرو به مشتریانش را دو سال دیگر یعنی اواخر سال 2018 یا اوایل سال 2019 اعلام کرده است. وی درباره اعداد و ارقام دقیق این خودرو صحبتی نکرده است اما تاکید کرده است که این یک خودروی فرمول 1 با شرایط مناسب برای خیابان های شهری خواهد بود ولی آنها مایل به وارد شدن به جنگ نهایت سرعت نیستند و بیشتر بر روی دینامیک و مهندسی گرمایی در مورد این خودرو تمرکز خواهند کرد. وی افزود: "این یک پروژه ی جاه طلبانه است و زمان زیادی صرف کردیم تا دریابیم چگونه عملی خواهد شد و قادر به انجام آن خواهیم بود."

آقای Moers با تاکید بر این نکته که ابر خودروی آنها از پلتفرم مشترک استفاده نخواهد کرد گفته است که هر چیز مربوط به این خودرو جدید است. وی همچنین درباره دوام موتور این خودرو نیز افزود: "اگر نگاه عمیقی به عمر موتور یک خودروی فرمول 1 داشته باشید و آن را با موتور خودرو های شهری مقایسه کنید چندان هم بی شباهت نیستند. فشاری که موتور خودرو های فرمول 1 در طول عمرشان تجربه می کنند خارق العاده است، بخصوص در قیاس با فشار روی موتور خودرو های شهری، موارد کوچکی هستند که باید تغییرشان دهیم ولی آنها بسیار کوچکتر از آن هستند که فکرش را میکنید."

موتور این ابر خودرو مانند خودرو های فرمول تا 15000 rpm گاز نخواهد خورد اما بیشتر از 10000 rpm خواهد بود و برای یک خودروی شهری نزدیک به 11000 rpm خواهد بود. این خودرو همچنین از تکنولوژی active aerodynamics که در فرمول 1 غیرمجاز است نیز بهرمند خواهد بود. قیمت این ابر خودرو نیز از 2 میلیون دلار مقداری کمتر خواهد بود که البته هنوز زمان زیادی باقیست تا بتوان قیمت دقیقی برای این خودرو اعلام کرد.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • کلا هر ماشین بنز که این AMG روش حک میشه هیولاست

    0 پاسخ
  • واقعاً مرسدس نشون داد هنوز که هنوزه بی نظیرهB-)B-)

    1 پاسخ
  • بیشتر از 10000 Rpm:-oبنز هم اومد تو جمع ماشین های رکورد شکن

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.