دارک وب (Dark Web) جهنم دنیای آنلاین!

دنیای اینترنت و وب تنها به وب سایت و محیطی هایی در آن می بینیم محدود نمی شود؛ با وجود میلیاردها وب سایت که به آسانی در دسترس کاربران قرار دارند، بخش اعظم اینترنت از دید عموم مخفی بوده و مانند یک دنیای موازی با اینترنت عمومی در حال رشد است. طبق آخرین نظر متخصصان، تنها بین 4% الی حداکثر 10% از فضای اینترنت در اختیار عموم قرار دارد و مابقی آن را سرویس هایی مانند دارک وب (Dark Web) یا دیپ وب (Depp Web) تشکیل می دهند. دنیایی پر از تاریکی و نفرت که متاسفانه کاربران در سراسر جهان طرفدار آن بوده و به دلیل استقبال بی نظیر از آن، پایانی برای این سیاهی وجود ندارد...

وب تاریک (Dark web) به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد و همهٔ فعالیت‌های آن غیرقابل ردیابی و شناسایی است. در این شبکه اطلاعات جامعی نهفته شده که افراد ناشناس آن‌ها را مدیریت می‌کنند، هکرها، تروریست‌ها و افراد سودجو غالبا این دسته از افراد را تشکیل می‌دهند. دارک وب را وب سایت هایی تشکیل می دهند که برای عموم مردم قابل مشاهده و مشارکت است اما محدودیت هایی برای دسترسی به آنها وجود دارد؛ مانند IP و سرورهای مخفی. حتی برخی از سرورهای موجود در جهان تنها به دارک وب سرویس می دهند. برخی بر این باورند که سرویس دهنده های دارک وب (سرورها) با یکدیگر در تعامل و همکاری هستند؛ به طوری که برای جلوگیری از ردیابی، IP و حتی داده های Data Base را به طور مداوم با یکدیگر جا به جا می کنند. بدین ترتیب شناسایی مکان و سرویس دهنده اصلی بسیار دشوار می شود. اطلاعات موجود در دارک وب توسط سامانه های رمز گذاری محافظت می گردد و این رمزگذاری ها نیز با یکدیگر متفاوت است؛ در نتیجه با یک رمزگذاری نمی توان به ماهیت محتوای تمامی آنها پی برد. برای دسترسی به اطلاعات آن باید از چندین پِی‌وال‌ها گذشته و از نرم‌افزارهای به خصوص استفاده کرد. برخی سرویس های مهم مانند "هیدن ویکی" (Hidden Wiki) نیز در این بخش حضور دارند. هیدن ویکی یک ویکی مقاوم در برابر سانسور است که به صورت یکی از سرویس های تور (سامانه نرم‌افزاری) اداره می‌شود و هر کسی می‌تواند آن را به صورت ناشناس ویرایش کند. صفحه اصلی این ویکی فهرستی از از لینک‌ها به دیگر وبسایت‌های onion را دربرمی‌گیرد. این سرویس مخفی از دامنه سطح‌بالای ساختگی استفاده می‌کند که تنها می‌توان از طریق تور یا یکی از دروازه‌های تور به آن دسترسی داشت. بخش دیگری از هیدن ویکی وجود دارد که به قسمت سانسور نشده (Uncensored Hidden Wiki) مشهور است، علاوه بر تمامی موارد ذکر شده دارای تصاویری از پورنوگرافی کودکان، کودک آزاری و حتی حیوان آزاری است.

دارک وب از هیچ یک از موتورهای جستجو بهره نبرده و به طور کلی در موتورهای جستجو اثری از آن نیست! باورش سخت است که بیش از 90% از اطلاعات اینترنت در موتورهای جستجو جایی ندارند. این وب سایت ها برای مخفی ماندن هویت خود از نوعی ابزار موسوم به تور (Tor) بهره می برند. طبق آخرین اطلاعات موجود، بسیاری از اطلاعات وب سایت های دارک وب در پایگاه داده هایی همچون LexisNexis ذخیره می گردد. بر اساس تحقیقاتی که توسط نشریه Nature به چاپ رسیده، گوگل هم قادر به ایندکس کردن دارک وب و ردیابی آن نیست. دارک وب و دیپ وب در دو مقوله مهم است؛ دیپ وب دنیایی به نسبت بزرگتر دارد و تمامی وب سایت های موجود در آن قابل ردگیری و جستجو در موتورهای سرچ (Search Engine) نیستند. افزون بر آن دیپ وب شامل اطلاعاتی مانند دیتا بیس وب سایت ها، ایمیل ها و ... می گردد. پس دارک وب به نوعی از زیر مجموعه های دیپ وب است. اما دارک وب دارای یک تفاوت تکنیکی بزرگ است؛ دارک وب شامل وب سایت و صفحاتی است که کودک آزاری، مواد مخدر، قمار و... را در بر می گیرد. اتصال به دارک وب یا دیپ وب چگونه صورت می گیرد؟ کاربران این دنیای تاریک در ابتدا نیازمند یک VPN خواهند بود و عموما به وسیله نرم افزار یا مرورگر Tor Browser وارد دارک وب می شوند. پس از اتصال Tor، ادامه اتصال به وسیله دایکتوری ها پنهان صورت می گیرد. در برخی مواقع نیز کاربران با IP و رمزهای عبور اختصاصی به طور مستقیم پس از اتصال Tor وارد دارک وب می شوند. مهمترین دلیل استفاده از VPN جلوگیری از ردیابی IP کاربران است. نیروهای امنیتی در بسیاری از کشورها، کاربران دیپ وب را از طریق دسترسی آنها به Tor شناسایی می کنند. در برخی موارد نیز کاربران IP های یک سرور دیگر در خارج از کشور محل سکونت خود را خریداری کرده و به وسیله آنها به دیپ وب متصل می شوند. این اقدام می تواند کاربران دیپ وب را از شر هکر ها نیز مصون دارد. کاربران در زمان اتصال به دیپ وب میکروفون و وب کم خود را خاموش کرده و جلوی آن را مسدود می کنند. ظاهرا دریافت اطلاعات کاربران از طریق در دیپ وب کار چندان سختی نخواهد بود. (به دلیل مسائل اخلاقی از صحبت در زمینه شیوه های اتصال پرهیز می کنیم).

(مسدود بودن وب کم و خروجی های صوتی نوت بوک مارک زاکربرگ)

 مردم در دارک وب به دنبال چه هستند؟ دارک وب مکان مناسبی است برای هر آنچه که در واقعیت یک رویا به نظر می رسد! به عنوان مثال می توان به بیماران جنسی اشاره کرد. کودک آزاری، حیوان آزاری، تجاوز های وحشیانه که حتی منجر به قتل قربانی می گردد و... از جمله پر طرفدار ترین بخش های دارک وب است. این مبحث به دو نحو قابل اجرا است.

1-کاربرانی با خرید رمزهای عبور در ساعتی خاص آنلاین شده و همگی به یک وب سایت و یا سرویس دهنده آنلاین متصل می شوند. سپس تصاویر برای همگی به طور مستقیم پخش شده و تماشاگران قادر به درج کامنت هستند. ویدیوهای پخش شده گاها با یک سناریو به درخواست کاربران ادامه پیدا می کند.

2-ویدیو ها به صورت آفلاین از پیش ضبط شده و سپس در ازای پرداخت هزینه نمایش داده می شوند.

مواد مخدر دیگر تجارت پر سود در دارک وب است. خرید و فروش انواع مواد مخدر به طور کلی و جزئی در دارک وب انجام می شود و این مواد به شیوه های جاسازی شده مانند جاسازی در ادوات موسیقی، خرید های آنلاین روزمره، عروسک و... به دست خریدار می رسد. خرید و فروش سلاح گرم نیز یک تجارت بسیار پر طرفدار است. جالب است بدانید که نه تنها کاربران عادی، بلکه نشانه هایی در دست است که برخی از دولت ها نیز از این بازار سیاه به خرید اسلحه، انواع بمب، مواد منفجره، سلاح های غیر متعارف و... می پردازند. بازار اسلحه بسیار پر درآمد بوده و رد پای دولت ها نیز به خوبی در آن مشاهده می شود. خرید و فروش سلاح می تواند در کشور ثالث صورت گیرد. این اقدام به دلیل حفظ امنیت خریدار و مخفی ماندن اطلاعات وی است. یکی از نکات بسیار مهم در دارک وب آن است که هدایت کنندگان آن هیچگاه حتی در صورت دستگیری به طور کامل معرفی نمی شوند. کوچکترین اطلاعاتی در زمینه هویت احتمالی آنها وجود ندارد. با وجود آنکه برخی از سرورهای سرویس دهنده نیز قابل شناسایی است، اما خبری از جلوگیری آنها وجود ندارد.

فیلم های هالیوودی را جدی بگیرید! در دارک وب می توان به استخدام قاتل پرداخت. استخدام و به کارگیری آدمکش با اهداف تعریف شده نیز از جمله دیگر تجارت های کثیف در دارک وب است. گاها Hitman و شخصی که آن را استخدام می کند، هیچگاه یکدیگر را مشاهده نمی کنند. تنها ماموریت انجام شده و هزینه پرداخت می شود. اما قوانینی محکم نیز در این زمینه وجود دارد؛ به عنوان مثال نمی‌توان قاتلی را برای به قتل رساندن افراد برتر دنیای سیاست مانند رئیس جمهورها استخدام کرد. در دارک نت برخی شرکت‌های خصوصی و غیرقانونی در حال فعالیت هستند که معتقدند اگر کسانی که کینه‌های شخصی دارند می‌توانند با استخدام قاتل، فرد مورد نظر خود را به قتل برسانند. خرید و فروش اعضای بدن انسان نیز به عنوان یک شاخص مهم و پر درآمد در دارک وب فعالیت می کند؛ اعضای بدن مانند قلب، کلیه، چشم، کبد و... از جمله محصولات مورد تجارت در این بخش است. قربانی های این بخش از دارک وب نیز هیچگاه شناسایی نمی گردند. ارز های تقلبی و جعل اسناد شناسایی و ثبت نیز در دارک وب مشتری و خدمات دهنده های مخصوص به خود را دارند. نسخهٔ جعلی تمامی مدارک مهم از جمله پاسپورت، گواهینامه رانندگی، مدارک شهروندی، کارت شناسایی، مدارک دانشگاهی، مدارک مهاجرتی و حتی کارت شناسایی دیپلماتیک از طریق دارک نت قابل تهیه است.

استخدام هکر ها نیز در دارک وب جایگاه خاصی دارد. برترین هکرهای جهان در دارک وب حضور دارند و پس از یک قراداد کاری، به اهداف مورد نظر حمله می کنند. جالب است بدانید که تا کنون حملاتی موفق آمیز به گوگل و لاکهید مارتین صورت گرفته است که پس از ریشه یابی، پای هکرهای دارک وب به میان آمد است. قاچاقچی های جنسی نیز در این میان بازار سیاه خود را دارند؛ دختران و کودکان دزدیده شده از اقصی نقاط جهان در دارک وب به خرید و فروش گذاشته می شوند. برای فروشنده اهمیتی ندارد که انسان های فروخته شده به چه سرنوشتی دچار می شوند. این افراد در کشورهای نا امن، جنگ زده، درگیر جنگ های داخلی، دولت های کثیف و... زندگی می کنند که توسط تیم های آدم ربایی به آسانی ربوده شده و از کشور خارج می گردند. از جمله دیگر طعمه های قاچاقچی های انسان، مردمی هستند که خواهان خروج غیر قانونی از کشورهای خود هستند. متاسفانه بسیاری از آنها برای فرار از یک وضعیت بد، به بدترین سرنوشت ها دچار می شوند! دزدیده شدن توریست هایی که از دارک وب سر درآورده اند نیز این لیست را تکمیل می کند. به همین علت کشورهای توسعه یافته و امن همواره به مردم خود در زمینه سفر به این کشورها هشدار می دهند. یکی از نکات جالب توجه در زمینه افراد ربوده شده که در دارک وب قربانی شده اند، کمبود شواهد و سرنخ هایی است که منجر به دستگیری مجرمان گردد. خانواده و دوستان این افراد گاها با مشاهده آنها در ویدیوهای دارک وب متوجه دزدیده شدن آنها می شوند.

تنها کشورهای توتالیتاریسم غرق در دارک وب نیستند؛ بسیاری از کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده و انگلستان نیز درگیر مشکلات دارک وب هستند. در گذشته کشورهای اروپای غربی نیز جزئی مهم از داد و ستد های دارک وب بودند که البته همچنان برخی از آنها در آن حضور پر معنی دارند. در برخی از اتصالات دارک وب که از کشور چین صورت گرفته است، نشانه هایی از یک سرور VPN بسیار قدرتمند و سازمان یافته وجود دارد که موجب نگرانی شده است. یکی از نکات جالب توجه در زمینه افراد ربوده شده که در دارک وب قربانی شده اند، کمبود شواهد و سرنخ هایی است که منجر به دستگیری مجرمان گردد. خانواده و دوستان این افراد گاها با مشاهده آنها در ویدیوهای دارک وب متوجه دزدیده شدن آنها می شوند. یکی از دلایلی که دولت در کشورهای توسعه یافته مانند دو کشور مورد اشاره به استراق سمع و رهگیری فعالیت های اینترنتی کاربران می پردازد، همین مسئله است. همانطور که در ابتدای متن نیز بدان اشاره کردیم، موتورهای جستجوی فعلی قادر به پیدا کردن مطالب و محتوای دارک وب نیستند. اما در اواسط سال ۲۰۱۴ یک هکر اولین موتور جستجوی ناشناس و توزیع شده دارک وب با نام Grams را توسعه داد Grams به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند مواد مخدر، اسلحه‌ها و حساب‌های کاربرای به سرقت رفته در وب‌سایت‌های پنهان را جستجو کنند. با این وجود لینک های دارک وب مدام در حال تغییر است و حتی در بسیاری از موارد پس از یک گردهمایی آنلاین، لینک سرویس دهنده به طور کلی نابود می گردد.

و اما یک سوال بسیار مهم در این زمینه وجود دارد؛ نیروهای انتظامی و پلیس قادر به دستگیری هدایت کنندگان نیستند؟ بسیاری از کشورهای جهان بخشی را در پلیس ملی، فدرال، مخفی و سایبری خود تاسیس کرده اند که فعالیت های دارک وب را شناسایی و مجرمان را دستگیر نماید. به عنوان مثال در بخش های فقیر نشیت کشور فیلیپین دزیده شدن کودکان، تجاوز و استفاده های ابزاری در دارک وب امری شناخته شده بود اما به دلیل ضعف امنیتی در این قسمت از کشور، اقدام خاصی در این زمینه صورت نمی گرفت اما به تازگی اخباری در این زمینه منتشر شده است که یک واحد ویژه از نیروهای پلیس فیلیپین برای کنترل اوضاع این مردم سازماندهی شده اند. نیروهای FBI یا پلیس فدرال ایالات متحده نیز به طور مداوم در این زمینه حضور دارند. کشف و ردیابی چند تیم بسیار خطرناک که اعضای بدن دختران را قطع کرده و سپس دختران را به صورت زنده در دارک وب به فروش می رسانند، از جمله آخرین اقدامات FBI در این زمینه بوده است. در نوامبر ۲۰۱۴ بود که FBI و Europol شبکه‌هایی عظیم مخفی شده در شبکه تور که مرتبط با مواد مخدر و پول شویی بودند را نابود کردند. در این مجموعه سه سایت بزرگ و معروف از ۶ سایت مرتبط با مواد مخدر قرار داشتند. با این وجود این اقدامات به هیچ وجه از سرعت رشد دارک وب جلوگیری نکرده و تنها مانند مسکن های موقتی است. از آنجایی که دارک وب دارای درآمد سرشاری است، برخی از دولت ها به طور مخفیانه آن را حمایت می کنند. کشورهای آفریقایی، آمریکای لاتین و اروپایی شرقی در ظن این اتهام قرار دارند. برخی کشوهای آسیایی از جمله کشورهای پر جمعیت نیز مدت هاست که لیست پر طرفدارترین کاربران دارک وب قرار دارند. ردگیری دارک وب به دلایلی که در طول متن به آن اشاره کردیم، کاری دشوار و گاها غیر ممکن است. دارک وب تنها زمانی نابود خواهد شد که کاربران دست از پشتیبانی آن بردارند.

(28 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • Atd-oil

  با سلام من یک پروژه ای دارم در رابطه با دارک وب و الان من می خوام بدونم در رابطه با اینکه دارک وب چه باگ ها و چه مشکلاتی داره تو هر سایتی رفتم فقط تعریف ازش کردن باگ هاشو نگفتن

  0 پاسخ
 • این فضای وب تاریک بسار خطرناک برای بشریت سالم بوده ومناسبت برای خلافکار جایش مخفی است ولی برای سرویسهای مخفی جاسوسی جای ماینینگ ها هیچوقت پوشیده نیست وهروقت کسی از این وب تاریک علیه شان استفاده کند نابود میشوند ولی بدانید میتواند حتی مکان اش خانه کناری تان باشد که داخلش از 5 الی شش ماینینگ خرید کرده و تولید 0و1 میکند مصرف برق اش هم زیاد است و پول برق با 17 تا ماینینگ ماهانه 15000000ریال میباشد اگر اطلاع دارید مکان اش را اطلاع با ستاد خبری داده تا از بین ببرند اش ممنون تا فضای نا امنی در کشور ایران کمتر و کمتر شود

  0 پاسخ
 • علی

  چرا انقدر جو میدید اصلا هم اینجوریا که میگین نیست استخدام قاتل و فروش اعضای بدن کجا بود اخه . ولی فروشگاه مواد مخدر و اسلحه هست . زیادم جای خیلی مخوفی نیست

  0 پاسخ
 • Carlaw

  Mn faalit ziad drm tosh iran b drd nmikhore vli:smiley9:-bd

  0 پاسخ
 • علی

  :emoji3

  0 پاسخ
 • امیر

  همش جز چرت و پرت چیزی بیشن نیس دیپ وب وجود داره ولی چیزی به عنوان دارک وب وجود نداره منم میتونم الکی بکم که رفتم دیدم یارو تیکه تیکه کردم یعنی پلیس ماموریای امنیتی هیچی نیسن یا اینقد دنیا الکی شده قاتل استخدام کنی ادم برات بکشه فیلمم بفرسه مثه همون بازی مریم که میگفتن خیلی ترسناکه ما نصب کردیم مسخره تر خنده دار تر از این بازی وجود نداشت جز متن چیزی ما ندیدیم و اونم از فیلم جن گیر که میگفتن ترسناکترین فیلم تاریخه ما دان کردیم خنده دار بود نه ترسی داشت نه چیزی پس هیچوقت حرف هیچکسو باور ندارم چون جز چرندیات هیچی نیس

  0 پاسخ
 • محمد

  در پاسخ به: امیر

  آره عزیزز به همین راحنی همه ی اینا اتفاق افتاده و میفته. دارک وب هم وجود داره و به خاطر جاه طلبی و پول خواهی آدماس که این دنیا وحشتناک شده

  0 پاسخ
 • حاج

  سلام دوستان دارک وب نرید یهو یه لینک میاد و یه چیزی مثلا روح و ج*ن هم با صدای جیغ میاد بالا بدجوری میترسی

  0 پاسخ
 • محسن

  در پاسخ به: حاج

  مگه تو رفتی تو سایتش؟

  0 پاسخ
 • ali

  خیلی بده تو خونه نشستی بعد ببرن بدزدنت ببرنت رد روم من دیگه امریکا نمیرم اصن البته بخوامم نمیتونم برما پول ندارم ولی در کل ازین کارا نکنین
  شبام مسواک بزنین پدرمادرتونم اذیت نکنین

  0 پاسخ
 • نیکلیسم

  من خیلی بهش وصل شدم اکثرا علاقه داشتم برم سایت های فروش سلاح توش ویکی های تاریخی هم هست مثل ویکی پدیای خودمون هم هست هم علمی و هم اموزشی مثبت و مفید هم منفی مثل اموزش ساخت سلاج یا بمب سایت های فروش مواد مخدر و استخدام هکر پره لینک سایت های مورد دار خیلی زیادی هم هست که اکثرا پولیه من شخصا سایت فروش انسان یا استخدام ادم کش اصلا ندیدم ولی ی سری تصاویر ناراحت کننده بود که تو خارج از دپ وب هم دیدم میتونید با cab یا link بدون هیچ چیز خاصی بهشون وصل بشین البته کاب و لینک شمارو به سایت های مجاز وصل میکنن سرعت وحشتناک پایینی داره و در اخر این که کلافه میشین توش مثل اینترنت انالوگ میشه بعضا لینک هاهم حیلی زود عوض میشن

  0 پاسخ
 • T_L_I

  دارک وب یه فضای خیلی بزرگه و هر کسی میتونه بره سرچ کنه چون سیستمی که داره تحت نظر هکر های قدرتمند هستش و اگه شما یه چیز مشکوک تو این سایت ها انجام بدین از طرف هکر ها تهدید میشین وب
  اگه وب کن داشته باشین و وبکنتون روشن باشه میتونن از طریق اون عکستونو بگیرن و یک نکته ی جالب اسن هستش که IPها دست به دست میگردن یعنی اگه شما تو یکی از سایت های اون عضو شین IPشما میره دست یکی دیگه که مثلا آمریکاست و IPیک کسی که تو آلمان عضو این سایته میاد دست شما پس اگر کنجکاو هستید تو سایت های دیپ وب بگردین خیلی مواظب باشین که ممکنه با خطراتی مواجه بشین

  0 پاسخ
 • Reza ctu

  دارک وب باید فضای جالبی داشته باشه....
  کنجکاو شدم امتحانش کنم.....
  تمام تلاشمو میکنم که یه راهی پیدا کنم?....

  0 پاسخ
 • نهال

  چ جالبه و یکمم ترسناک!
  والا نمی دونستم همچین چیزیم هس! ووویی اصن ادم می ترسه تو گوگلم سرج کنه!

  0 پاسخ
 • Saba

  من هم میترسم هم کنجکاوم :(:(:(:(:(

  0 پاسخ
 • a.s

  در پاسخ به: Saba

  همچنین.راه رفتن به دارک وب خیلی سخت نیست ولی من خیلی میترسم:emoji6

  0 پاسخ
 • Mahdi sd

  من يه بار توسنتم برم توش و بزاريد در باره ي فضاي سايت براتون بگم آرم دارك وب مثل يه پيازه كه قسمتي از اون بنفشه مثلاً در بعضي از قسمت هاش براي خريد به جاي دلار بايد بيت كويين ميدادي كه بيت كويين هم كم پيدا ميشه مثلاً براي ورود بايد فايربال pc وeset حتماً روشن باشند يا براي ورود مودمت باید bridge بخوره كلن خيلي سخته ولي فضاش فضاي تروريستيه مثلاً ادرس سايت هاش به جاي .com . اينه.onion

  0 پاسخ
 • Arman_Hosseini

  در پاسخ به: Mahdi sd

  ینی انقد اوضاع خرابه که به آرم مرورگر که شکل پیازه
  میگی آرم دارک وب ؟؟؟
  با این اطلاعاتی که دادی مثه روز روشنه که رفتی تو دارک وب

  0 پاسخ
 • محمد

  در پاسخ به: Mahdi sd

  رفیق نابغه اولا که پیاز علامت دارک وب نیست یجور وسیله ارتباط به دارک وب هست.
  دوما الزاما فضای تروریستی نیست و ممکنه خیلی اطلاعات که مرورگر ها و ... نتونن بهش دسترسی پیدا کنند اونجا پیدا بشه. مثلا نقشه سه بعدی یه اسلحه که میشه با پرینتر سه بعدی ساختش.

  0 پاسخ
 • خیلی ناراحت کننده بود قلبم به درد اومد:emoji3:emoji3:emoji3:-((

  0 پاسخ
 • Saba

  در پاسخ به: SINA

  پ ن پ :l

  0 پاسخ
 • اباذر

  ممنون از مقاله خوبتون...راستیتش یه چند وقتی بود اسم دارک وب رو شنیده بودم واز همون لحظه اول همش فکرم مشغول بودو الانم به طور شانسی مقاله رودیدم ولی بادقت کامل خوندم...
  به نظرمن که تو ایر.ان سعی کنی وارد دارک وب بشی از اون لحظه به بعد شنود کاملی وبعنوان تر.و.ریست اسمت میره تو لیست..بعدشم vpnهای اینجاهم که همش الکیه.بعدشم اون مرورگرای مخصوصشو فک نکنم بشه به همین سادگیا پیدا کرد.سرعت اینترنت .سیستم ایمن..فک نکنم تو ایران شدنی باشه...قبل این مقاله فک میکردم بتونم یه سری بزنم ولی الان دیگه تا چندسال فکرنکنم برم طرفش شایدم بچمو ازبچگی یه حکرباربیارم شاید اون بتونه ازش استفاده کنه اونم که بعیده

  0 پاسخ
 • محمد

  در پاسخ به: اباذر

  سلام. ببخشید من نفهمیدم شما کلا قصدت نشون دادن اطلاعات زیادته یا اینکه دارک وب هراسی کنی :smiley3. ولی در کل من همین صبح اسم دارک وب رو شنیدم . یه سر زدم نت فهمیدم چطور وارد دارک نت بشم. وارد شدم. اعتراف میکنم خوشم اومد چون مقالات و سایت های زیادی از انجمن های هک داشت. بعد شما چطور نتونستی واردش بشی؟؟؟؟

  0 پاسخ
 • Fati

  در پاسخ به: محمد

  میشه کامل توضیح بدی چطور وارد شدی ؟ من نصف راه رو رفتم نصف دیگش رو نمیتونم

  0 پاسخ
 • به معنای واقعی کلمه ترسیدم!!!!:emoji6:emoji6

  0 پاسخ
 • Anonymoss

  خیلی خطرناکه حسن !!!

  0 پاسخ
 • بی خبر

  یه چیزایی قبلا در مورد رد روم خونده بودم، نمیدونم همون دیپ وب میشه یا یه چیز دیگس ولی هرچی که هست خیلی وحشتناکه

  0 پاسخ
 • پیاز

  هر کی میاد دارک وب باید پیاز باشه ! پیاز نباشی حتما گوجه ای :D

  0 پاسخ
 • Anonymous

  همیشه برام سوال بود که کی میخواین در این مورد مطلبی بنویسید ؟؟؟!
  ولی حالا تعجب میکنم از این که با این شرایطی که اینجا داریم...خیلی جرأت به خرج دادید...!!!
  امیدوارم برای سایت خوبتون دردسر ایجاد نکنن :smiley5

  0 پاسخ
 • این مقاله عااااااااالی بود واققعا عااااااااااااااالی بود خواهش میکنم بازم از این مطالب بزارید واقعا دم نویسنده گرم

  0 پاسخ
 • وااای:smiley0واقعا وحشتناکه:emoji2

  0 پاسخ
 • WOW قبلا یبار شنیده بودم اما فقط اسمشو چیزی نیمدونستم :-o:-o:-o:-oچقدر کثیفه این دنیا و اینترنت :-o:-o:-o:-o:emoji3:emoji3:emoji3هر خلاف کاری واسش راحت کار پیدا میشه استخدام قاتل :-o:-o:emoji3:emoji3:emoji3یا خدا فقط واسه کینه شخصی :-oو یه نکته دیگه هر ثروتمند خلافکاری هم میتونه هر کاری بکنه

  1 پاسخ
 • اصلا مگه اینجا جای این حرفاست واسه چی همچین مطلبیو گذاشتی؟! حالا باید برم شلوارمو عوض کنم اه.:-L

  2 پاسخ
 • در پاسخ به: kambiz

  :l:l:l:l

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Behnam

  :smiley1:emoji1

  0 پاسخ
 • Alireza

  من حتی نمیدونم دارک وب کجا هست و چه سایتی هست ولی دوست داشتم یه بار بهش سر بزنم همیشه برام سوال بوده که چی هس
  لطفا دوستانی که میدونن ممنون میشم بهم بگن چی هست و کجا میشه واردش شد اصلا .

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Alireza

  دوست عزیز جدا از حطرناک بودنش بهتر سمت اینا نداری چون هر چقدر مردم بیشتری حتی برای یک بار به این کشیده بشن باعث میشه صحنه گردانن این سایت بیشتر طعمه کنن بالاتر نویسنده اشاره کرد
  دارک وب تنها زمانی نابود خواهد شد که کاربران دست از پشتیبانی آن بردارند.
  خیلی مهمه مردم تحریمش کنن

  0 پاسخ
 • Anonymous

  در پاسخ به: Alireza

  بهتره با کامپیوتر دانشگاه یا کافینت بری سراغش!
  اگه با سیستم خودت میخوای بری باید اول از همه ماشین مجازی بر حسب لینوکس بسازی!
  کلا به دردسرش نمی ارزه... ;)

  0 پاسخ
 • محمدحسین

  در پاسخ به: Anonymous

  کافی نت و دانشگاه چه گناهی کردن

  0 پاسخ
 • محمد علي

  در پاسخ به: Alireza

  يك نكته رو بشدت دقت كن
  افرادي كه خيلي وقت ها بهشون وصل مي شي هكر هاي بسيار بسيار حرفه اي هستند گاهي اوقات از طريق ip شما دست به اقدامات خراب كارانه مي زنند اين ساده ترين خطر اتصال افراد با اگاهي كم هستش توصيه مي كنم اگر خيلي مي خواي وصل شي با ٥ دلار يك ايپي سرور ٢ ماهه بگير كه اگر مشكل ساز شد اتفاق بدي رخ نده (البته خيلي خوش بينانه اش:smiley8)

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.