با پر درآمدترین موسیقیدان های سال 2016 آشنا شوید

نشریه فوربز در ادامه جمع بندی های خود در پایان سال 2016، لیستی ارائه داده است که در آن پر درآمدترین خواننده ها و موسیقیدان ها را در سراسر جهان معرفی میکند. دارایی ستارگان موسیقی در طول یک سال از 1 ژوئن 2015 تا 1 ژوئن 2016 بدون کسر مالیات و هزینه های جانبی دیگر در نظر گرفته شده است. با هم نگاهی میاندازیم به 30 خواننده ای که در بالای این لیست قرار گرفته اند.

30. Drake

 38.5 میلیون دلار

رپر کانادایی به لطف آلبومش Views، بالاترین میزان فروش موسیقی را در 2016، بیشتر از هرکسی که اسمش Adele داشت! این فروش خوب با اجراهای زنده و تبلیغ برای اپل، نایک و اسپریت همراه بود.

29. جنیفر لوپز

 39.5 میلیون دلار

جنیفر با اقامت در لاس وگاس و به واسطه قراردادهایش با L’Oreal و Endless و همچنین عطر اختصاصی خود در جایگاه 29 لیست قرار گرفته است.

28. Mumford & Sons

 40 میلیون دلار

گروه راک محلی و برنده جایزه گرمی، در پی انتشار آلبوم Wilder Mind، در حدود 100 اجر در شهرهای محتلف از شیکاگو تا کیپ تاون داشتند.

27. جیمی بافت

 40.5 میلیون دلار

خواننده 70 ساله آمریکایی که در سبک کانتری فعالیت میکند، با تک آهنگ معروف خود  Margaritaville شناخته شده است، همچنان در این سن کسب درآمد میکند.

26. کتی پری

 41 میلیون دلار

درصد بزرگی از درآمد کتی از تور جهانی او حاصل شده است. در کنار آن، تبلیغات برای شرکت هایی مانند H&M و CoverGirl چند میلیونی به دارایی او افزوده است.

25. Dr. Dre

 41 میلیون دلار

رپر آمریکایی که صاحب شرکت بیتس الکترونیک بود، در سال 2014 به مبلغ 3 میلیارد دلار شرکت را به اپل واگذار کرد. او همچنان از این راه کسب درآمد میکند. دکتر دری بعد از یک دهه آلبومی بیرون داد. او همچنین تهیه کننده فیلم Straight Outta Compton نیز بود.

24. التون جان

 42 میلیون دلار

خواننده، ترانه سرا، آهنگساز و پیانیست انگلیسی که تاکنون بیش از 250 میلیون نسخه از آثارش در جهان فروش رفته است. موسیقی متن "شیر شاه" یکی از معروف ترین آثار او است.

23. بیگ بنگ

 44 میلیون دلار

گروه پسران سئولی، بزرگترین دستاورد سال موسیقی پاپ کره را به لطف فروش آهنگ ها و اجراهایشان در آسیا و فراتر، کسب کرده اند.

22. توبی کیت

 47.5 میلیون دلار

خواننده و ترانه سرای آمریکایی سبک کانتری که علاوه بر خوانندگی، با تبلیغات شرکت خودروسازی فورد نیز کسب درآمد میکند.

21. Foo Fighters

 48.5 میلیون دلار

حتی پای شکسته دیو گرول، خواننده و گیتاریست گروه، نتوانست تور بزرگ این گروه را متوقف کند. او با اجرای بر روی صندلی خود هم توانست طرفداران را از خود بیخود کند.

20. Muse

 49 میلیون دلار

گروه راک انگلیسی که به اندازه جنیفر لوپز یا دریک معروف نیست، اما به لطف آلبوم خوبشان Drones و متعاقب آن تورهای جهانی و همچنین برنده شدن جایزه گرمی در جایگاه خوبی قرار گرفت.

19. لوک برایان

 53 میلیون دلار

ستاره موزیک کانتری از تور اخیر خود Kill The Lights درآمد بسیار خوبی کسب کرد. در کنار آن معاملات سودآوری با شرکت های Miller Lite و Cabela’s داشت.

18. Jay Z

 53.5 میلیون دلار

جی زی، نه موسیقی زیادی ساخت و نه آلبوم جدیدی منتشر کرد. او سرمایه گذاری بزرگی در D’Ussé، Roc Nation و چند شرکت دیگر انجام داد.

17. بیانسه

 54 میلیون دلار

ششمین آلبوم او "لیموناد" فروش خوبی داشت. بخش عمده از دارائی او مدیون تور جهانی است که در هر شهر در حدود 5 میلیون دلار درآمد داشت.

16. The Weeknd

 55 میلیون دلار

سال گذشته آلبوم "زیبایی پشت جنون" (Beauty Behind The Madness)، د ویکند، خواننده کانادایی را به یک ستاره پاپ جهانی تبدیل کرد.

15. U2

 55 میلیون دلار

آخرین تور جهانی  این گروه راک، رکورد شکنی کرد و در حدود 700 میلیون دلار فروش داشت. برای یک گروه با قدمت 40 سال بد نیست!

14. کنی چسنی

 56 میلیون دلار

تمام بلیت های اجرای زنده چسنی در استادیومی که تیلور سوئیفت و رولینگ استونز در آن اجرا داشته اند، به فروش رفت. این خواننده آمریکایی سبک کانتری در زمینه تبلیغات هم درآمد خوبی دارد.

13. جاستین بیبر

 56 میلیون دلار

با آلبوم Purpose و متعاقب آن اجراهای زنده اش، جاستین پسر دوست نداشتنی سابق، خودش را به بالای لیست رساند.

12. پل مک کارتنی

 56.5 میلیون دلار

سر پل مک کارتنی خواننده، آهنگساز و عضو گروه افسانه ای بیتلز است که به خاطر دریافت شصت لوح طلایی و فروش صد میلیون نسخه از تک آهنگ هایش، نامش در کتاب گینس به عنوان موفق ترین موسیقیدان ثبت شده است. او به پاس یک عمر فعالیت در حوزه موسیقی موفق به دریافت لقب شوالیه شد.

11. بروس اسپرینگستن

 60.5 میلیون دلار

بروس خواننده و نوازنده سبک راک معروف به The Boss است. "رئیس بزرگ" در تور اخیر خود The River، سی امین سالگرد انتشار اولین آلبوم خود را جشن میگیرد.

10. Diddy

 62 میلیون دلار

با اینکه بیشتر درآمد او از راه تبلیغات و سرمایه گذاری هایی خارج از موسیقی است، او هنوز هم برای برگزاری تور موسیقی زمان دارد.

9. کالوین هریس

 63 میلیون دلار

پر درآمدترین DJ جهان بیشتر پول خود را از کنسرت های لاس وگاس در می آورد. اما همچنان به همکاری و آهنگسازی برای خوانندگان بزرگ مانند ریحانا ادامه میدهد.

8. رولینگ استونز

 66.5 میلیون دلار

تنها 27 اجرای زنده، در استادیوم های فوتبال آمریکایی نشان میدهد که اصالت و قدمت یک گروه میتواند از جاستین بیبر و د ویکند درآمد بیشتری کسب کند.

7. AC/DC

 67.5 میلیون دلار

برایان جانسون خواننده اصلی یکی از بزرگترین گروه راک اند رول AC/DC،  بدلیل بیماری در گروه حضور ندارد. اما اکسل رز، خواننده گروه Guns N’ Roses به طور موقت جایگزین او شده است.

6. گارث بروکس

 70 میلیون دلار

تور جهانی او از 2014 آغاز شد و تا 2017 ادامه پیدا کرده است. واضح است که درآمد گارث نیز از این تور هم همچنان درحال بالا رفتن است.

5. ریحانا

 75 میلیون دلار

ریحانا با فروش تک آهنگ هایش، به شکستن رکورد الویس پریسلی نزدیک شد. او همچنان معاملات بسیار سودآوری با Dior، پوما، سامسونگ و استنس دارد.

4. مدونا

 76.5 میلیون دلار

تور Rebel Heart مدونا 170 میلیون دلار فروش داشت. مدونا همچنین میلیون ها دلار از طریق فروش عطر و لباس با مارک اختصاصی خود درآمد دارد.

3. Adele

 80.5 میلیون دلار

آلبوم او در واقع بیشتر از سرمایه خودش فروش داشته است و اجراهای او هر شب میلیون ها دلار فروش دارد. اَدل خواننده خوش صدای انگلیسی با آلبوم فوق العاده خود، بیشترین درآمد سالانه حرفه ای خود را تجربه کرد.

2. One Direction

 110 میلیون دلار

گروه بریتانیایی وان دایرکشن با اجراهای زنده خود در نقاط مختلف جهان، چیزی در حدود 200 میلیون دلار درآمد کسب کردند و این بالاترین درآمد بین تمام گروه های موسیقی جهان است.

1. تیلور سوئیفت

 170 میلیون دلار

 تیلور سوئیفت با کسب 200 میلیون دلار از اجراهای زنده در شمال آمریکا، رکورد جدیدی را ثبت کرد. این خواننده آمریکایی 28 ساله از طریق تبلیغات برای شرکت هایی نظیر اپل، Diet Coke و Keds میلیون ها دلار دیگر بر دارائی خود اضافه میکند. سال گذشته جایگاه اول این لیست در اختیار رقیب سرسخت تیلور، کتی پری بود.

 

(9 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • متالیکا کو پس:smiley0

  1 پاسخ
 • کاربر

  مطلب جالبی بود احساس میکنم جای بعضی ها خالیه یعنی واقعا فروش نداشتن یا از قلم افتادن

  1 پاسخ
 • Adele :x:x

  1 پاسخ
 • فقط کتی :-D

  1 پاسخ
 • کنی چسنی =))انگلیسی اسمشو بنویسید جلوش سوتفاهم نشه =))

  1 پاسخ
 • Muse:x:xدریک، ولی one direction الان حدود 1ساله تو استراحتن چجوری انقدر درآوردن:emoji7

  1 پاسخ
 • بسیار عالی
  چه استعدادهایی که تو کشور ما خاموش بدنیا میان و خاموش از دنیا میرن!
  این هنرمندانو نگاه کنید که به خاطر آثار فاخرشون هم کسب درآمد خارق العاده ایی دارن و هم مردم دنیارو شاد نگه میدارن!
  اینجا ...
  نمیدونم مشکل منو یا بقیه هم همین مشکلو دارن!
  عکس ها خیلی دیر بار گذاری میشن
  این کادر نوشتن پیام خیلی کوچولو هستش نمیشه راحت با بالا و پایین کردن پیامو بازبینی کرد تا اگه نیاز بود اصلاحش کرد! یا زیاد بالا میره یا زیاد پایین و خطی که می خوای بخونی به سختی به نمایش در میاد.
  لطفا یه خورده جادارترش کنید.
  ممنون

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: kambiz

  سلام دوست عزیز:):)
  برای کوچیک بودن text box کامنت ، شما می تونید با نگه داشتن کلیک چپ روی این چند نقطه ای که بالای نوشته ( پاسخ / ثبت دیدگاه ) هستن و جا به جا کردن موس ، سایز این قسمت رو هر قدری که تمایل داشته باشید بزرگ یا کوچک کنید.;);)
  برای عکس ها هم قالب جدید سایت به این شکل هست که تا وقتی به عکس نرسیدید ، اون رو لود نمی کنه و وقتی به عکس برسید ، با یک افکت ، عکس بعد از لود شدن نمایش داده می شه.;)
  امیدوارم مفید بوده باشه:smiley1:smiley1:smiley1
  موفق باشید:-bd;)

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: only AMD

  عهههههههه راست میگیا!:)
  عکس ها همون که گفتم پایین میای بالا میری لود نمیشه تا وقتی دلش بخواد!
  ممنون.:-bd

  2 پاسخ
 • در پاسخ به: kambiz

  یکی از اون استعداد ها من هستم البته نه تو موسیقی بلکه تو ورزش.

  1 پاسخ
 • اسم شماره 30 رو درست کنید لطفا Drake نه :smiley4Darke

  1 پاسخ
 • siin

  adele عشقه

  2 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.