کودکانی که در این دوره متولد می‌شوند هرگز رانندگی نخواهند کرد

سرعت پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر به حدی افزایش پیدا کرده که نمی توان پیش بینی کرد چند سال بعد با چه ابزارها و سرویس هایی در زندگی روزمره خود روبرو خواهیم بود. با این حال می توان بر اساس روندی که فناوری در پیش گرفت چشم اندازهایی را از آینده بشر مشاهده کرد. برای نمونه می دانیم که آینده در اختیار انرژی های پاک و تجدید پذیر خواهد بود و روبات های مجهز به هوش مصنوعی در تمامی حوزه های زندگی انسان گسترش پیدا می کنند. اما این اتفاقات نتایجی را نیز به همراه دارند که متخصصین بر اساس تحلیل رفتاری جوامع مختلف آنها را پیشگویی می کنند.

به عنوان مثال مرکز تحقیقات روباتیک سن دیگو اخیرا در گزارشی اعلام کرد کودکانی که در سال های اخیر متولد شوند هرگز در زندگی خود فعالیتی به نام رانندگی را تجربه نمی کنند. به گفته این مرکز، ماشین های هوشمند و خودران با سرعت زیادی در حال فراگیر شدن هستند و در کشورهای توسعه یافته آمریکای شمالی و اروپا این روند سرعت بیشتری نسبت به سایر مناطق جهان دارد. همچنین اقبال عمومی به این حوزه از تکنولوژی نیز باعث شده بتوان پیش بینی کرد در آینده افراد تمایلی به رانندگی نخواهند داشت و ماشین ها به صورت خودکار این عمل را انجام می دهند. تحقیقات مرکز روباتیک سن دیگو نشان می دهد ماشین های بدون راننده ظرف 10 تا 15 سال آینده به صورت گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند و افزایش رقابت بین شرکت های تولید کننده آنها نیز منجر به کاهش قیمت و در دسترس عموم قرار گرفتن این گونه ماشین ها خواهد شد.

دیگر بخش این گزارش به مالکیت خودروها تعلق دارد. همان طور که تا کنون شرکت هایی مانند تسلا و ولکس واگن در حال فراهم کردن ساز و کارهایی برای ایجاد یک شبکه به اشتراک گذاری خودرو هستند، در آینده آن گونه که امروز افراد به خرید ماشین می پردازند چنین کاری انجام نخواهند داد و هر زمانی که به خودرو نیاز داشته باشند می توانند آن را از شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری اتومبیل تهیه کنند.

به نظر می رسد هوش مصنوعی و تکنولوژی های مرتبط با آن در آینده نقش پر رنگ تری در زندگی انسان داشته باشند. به نظر شما شرکت های خودرو سازی داخلی چه زمانی می توانند خود را به استانداردهایی که در آینده در جهان اجرا خواهند شد نزدیک کنند؟

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • کیهان

  فک نمیکنم احتمالا بچه ی بچم هم پراید سوار بشه این واسه کشورای بهشتی مثل امریکا شاید اتفاق بیفته ولی اگه اتفاق بیفته واسه بچه هامون متاسفم که هیچوقت لذت رانندگی با نیسان و پیکان رو حس نکردن دلم بحالشون میسوزه اخه ادم اینقده سوسول

  0 پاسخ
 • :o:o

  0 پاسخ
 • شبکه اشتراک گذاری رو خوشم اومد . :-bd

  0 پاسخ
 • ولی امکان نداره حداقل تا 15، 20 سال آینده (همه) ماشینا خودران بشن

  0 پاسخ
 • 12346

  جواب سوال اخر : هیچ وقت

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.