11 کاری که افراد ناموفق در تعطیلات انجام می دهند

همه ما در طول هفته به امید داشتن یک آخر هفته خوب کار میکنیم. یک یا دو روز تعطیل در آخر هفته نقش بسیار مهمی در هفته پیش رو خواهد داشت. پس مهم است که آن را چگونه بگذرانیم. یکی از وجوه تمایز افراد موفق یا ناموفق همین موضوع است. زمانیکه تعطیلات فرا میرسد، اصلی ترین چیزی که افراد موفق را از ناموفق جدا میکند حضور در لحظه و آگاهی ذهن است. آیا شما از آن دسته از افرادی هستید که از قبل برای تعطیلات خودتان برنامه ریزی میکنید؟ در این مطلب به شما 11 مورد از کارهایی که افراد ناموفق در آخرای هفته به آن مشغولند را مطرح می کنیم. لازم است که برای آنکه زندگی با کیفیت تری داشته باشید از این موارد اجتناب کنید.

نیازی نیست که برای هر دقیقه یا هر ساعت از تعطیلات آخر هفته خود برنامه ریزی کنید، اما خوب است که یک ایده کلی از آنچه که میخواهید انجام دهید داشته باشید. حتی اگر تصمیم دارید که هیچ کاری نکنید. این به شما اجازه میدهد که از زمان خودتان محافظت کنید و یا برنامه های سرگرم کننده ای برای خودتان تنظیم کنید.

در طول هفته کاری سخت است که برای همه کسانی که به آنها اهمیت میدهید زمان داشته باشید. زمانی از آخر هفته را به این اشخاص اختصاص دهید.

گوشی خودتان را از خودتان دور کنید و ایمیل های کاری را برای روز کاری بگذارید. برای همکاران خود روشن کنید که شما در تعطیلات پاسخگو  نخواهید بود. به تکنولوژی معتاد نشوید.

زمانی که شما به تنهایی یا با دوستان خود بیرون میروید مطمئن شوید که در این مدت کاری را انجام میدهید که باعث خوشحالی شما می شود.

شاید شما هفته بسیار سنگینی داشته اید و فوق العاده خسته اید و یا دلیل دیگری دارید. در هر صورت این کار میتواند بطور کل چرخه خواب شما را نابود کند و شما نیاز دارید که آن را اصلاح کنید.

این افراد تمام طول هفته کم خرج میکنند و ناگهان در آخر هفته همه چیز را به باد میدهند. اگر در آخرای هفته خرج های بیش از اندازه ای میکنید که به آنها نیاز ندارید، بهتر است که گزینه های سرگرم کننده ارزان تری را جایگزین آنها کنید.

در طول هفته پر مشغله مشکل است که در مورد زندگی و اهداف خود فکر کنید. اما این مهم است که هر چند وقت یکبار آنها را برای خودتان مرور کنید.

چهارشنبه یا پنجشنبه زمان مناسبی است که برای شنبه آینده خود برنامه برنامه ریزی کنید. آماده بودن بسیار خوب است، اما معتاد به کار بودن نه. کمی استراحت حتی برای سخت کوش ترین کارمندها هم ضروری است.

آرامش داشتن در آخر هفته یک راه عالی برای طراوت و تازگی است. اما اگر سستی و تنبلی شما را بی حوصله کند و یا باعث غفلت شما از کارهای مهم شود، ممکن است بخواهید در برنامه ریزی برای آخر هفته تان تجدید نظر کنید.

این افراد برای آخر هفته خود بیش از اندازه برنامه ریزی میکنند. برای آنکه یک فرد موفق و خلاق در سرکار خود باشید نیاز است که باتری خودتان را شارژ مجدد کنید. اگر در تعطیلات خود جایی برای استراحت نداشته باشید، شما هرگز احساس آرامش و تازگی نخواهید کرد و این مانعی در راه رسیدن به موفقیت است.

جمعه شب بهترین زمان برنامه ریزی برای هفته پیش رو است. می توانید یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید درست کنید و یا این کارها در تقویم علامت گذاری کنید و یا فقط به کارهایی که قرار است در چند روز آینده انجام دهید فکر کنید. افراد ناموفق هیچکدام از این کارها را انجام نمیدهند.

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • خوب بود
  لطفا از این مسائل روانشناسی بیشتر مطلب بزارید

  0 پاسخ
 • مهمان

  محمد

  چه سایت خوبی ، تازه امروز آشنا شدم کلی از مطالبش استفاده کردم، یه سوال من به بحث سخت افزار جدیدا علاقه مند شدم البته فکر کنم یه کم دیر(24 ساله شدم) اما بگید برای شروع و آشنایی با مباحثی مثل تراشه ها و ... جای خاصی برای مراجعه وجود داره یا نه؟؟؟ (تهران هستم)
  ممنون میشم راهنمایی کنید:x

  0 پاسخ
 • ممنون عالی بود :-bd:-bd

  1 پاسخ
 • Error 404 : عزیزانی یافت نشد که اصلا بخوایم وقتی روشون بذاریم :emoji0

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.