هوش مصنوعی یک خطر تاریک برای انسان!

مدیر عامل شرکت SpaceX و Tesla، ایلان ماسک تصمیم گرفته اند تا برای از بین بردن وقفه ها، انسان را تبدیل به یک سایبورگ نمایند. سایبورگ، شاخه ای از علم پزشکی است که بر روی مغز مطالعه میکند و هدف آن بدست آوردن تسلط کامل بر مغز انسان است. مغز انسان جهت رقابت با ماشین ها و جلوگیری از جایگزین کردن ماشین به جای انسان، نیاز به ادغام شدن با هوش مصنوعی دارد. مدیر عامل های میلیاردر Tesla و  SpaceX در جلسه ی هفته ی گذشته در دبی، در مورد چگونگی بهبود زندگی و کار مردم جهان در آینده بحث کردند و نتیجه ی بحث، سایبورگ کردن انسان بود. با گذشت زمان، احتمالاً شاهد نزدیک شدن هوش بیولوژیکی و هوش دیجیتال خواهیم بود و این نزدیکی بیشتر در پهنای باند و سرعت ارتباط مغز با ورژن دیجیتال مغزتان صورت خواهد گرفت. موضوع نگران کننده ی Elon musk، دقت بالای هوش مصنوعی است؛ او معتقد است که هوش مصنوعی از باهوش ترین انسان روی زمین هم دقیق تر است و رشد هوش مصنوعی را خطرناک اعلام میکند. او همچنین اضافه کرد که کامپیوتر ها میتوانند با یک تریلیون بیت در ثانیه ارتباط برقرار کنند؛ در حالی که انسان برای ارتباط برقرار کردن، هنگام تایپ 10 انگشتی با موبایل، فقط 10 بیت در ثانیه استفاده میکند. درعصری که هوش مصنوعی در حال گسترش است؛ انسانها در حال برکنار شدن هستند؛ بنابراین بهترین راه حل ادغام انسان با ماشین ها است.

ایلان ماسک

برای انجام اینکار رابط هایی با پهنای باند بالا وجود دارند تا به مغز کمک کنند که به یک همزیستی بین انسان و هوش ماشین برسد تا کنترل بیشتری در حل مسائل و مشکلات داشته باشد. ماسک از مدت ها قبل از پیشرفت هوش مصنوعی احساس خطر میکرد و اکنون "استیون هاوکینگ" به این مسئله اشاره کرده است. او و دانشمندان دیگر مجموعه ای 23 نفره تشکیل داده اند تا درباره ی اخلاقی بودن هوش مصنوعی به تبادل نظر بپردازند. با توجه به گفته های ماسک، هوش مصنوعی تهدیدی برای شغل هایی چون رانندگی، تحویل بار و غیره است و این خطر بزرگی برای مردم به شمار می رود. او همچنین اعلام کرد که نزدیکترین فناوری به انسان ساخت خودروهای خودکار است که بسیار سریعتر و دقیقتر از انسان عمل میکند و این فناوری برای افرادی که راننده هستند اصلا خبر خوبی نیست. در نتیجه باید قوانینی در این زمینه تعیین شود و کاری برای افرادی که شغلشان را از دست میدهند مشخص شود.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • البته تمام این تحقیقات و نظریه ها محترم هستند و آدمهای بزرگی اینها رو طی چند ین سال خب به نتایجش رسیدن اما میدونم که همه اینها تنها یه تئوریه و شاید این هوش مصنوعی اونقدرها هم سیاه نباشه

    0
  • بشر با دست خودش ، خودش رو نابود میکنه
    اگر به محیط پیرامونمون نگاهی بکنیم به این نتیجه تلخ پی خواهی برد

    0