جدیدترین اسب سرکش مارانلو از خاندان زیبای برلینتا: 812 Superfast

در نمایشگاه ژنو 2017، شرکت خودروسازی ایتالیایی از جدیدترین نسخه تکامل یافته F12 کوپه با موتور V12 پرده برداری خواهد کرد. طبق ادعای فراری 812 Superfast که یکی دیگر از خودروهای موتور جلوی این شرکت است مسیری که پیش از این F12 برلینتا و F12tdf طی کرده اند را دنبال خواهد کرد و به نظر میرسد که اسمی کاملا در خور این ماشین باشد.

با موتور V12 ی 6.5 لیتری فراری ادعا میکند که 812 Superfast قدرتمندترین موتور جلو تولید شده تاکنون را خواهد داشت. موتور دارای 788 اسب بخار قدرت و 529 فوت-پوند گشتاور است. که این میزان از 731 اسب بخار و 508 فوت-پوند مدل F12 Berlinetta که جایگزین آن خواهد شد بالاتر است. همچنین قدرت این خودرو از 769 اسب بخار و 519 فوت-پوند مدل F12tdf برتر خواهد بود. این قدرت توسط یک جعبه دنده هفت سرعته و یک کلاچ دوگانه به چرخ ها انتقال خواهد یافت.

همه این ها باعث می شود که 812 Superfast مانند نامش یک خودروی فوق العاده سریع باشد. طبق اظهارات فراری این خودرو 0 تا 100 کیلومتر را تنها در 2.9 ثانیه پر میکند و میتواند به سرعت 340 کیلومتر برساعت دست یابد. برای رام کردن این اسب سرکش، فراری از سیستم چهارچرخ فرمان پذیر با فاصله محوری کوتاه مجازی که پیش از این در F12tdf بکار گرفته شده بود، استفاده کرده است. همچنین سیستم کنترل لیز خوردن طوری طراحی شده است که در مواقعی که راننده مشغول به انجام حرکات نمایشی و دریفت است مانع از خارج شدن کنترل و تصادف شود. و بلاخره سیستم فرماندهی الکتریکی نیز برای اولین توسط فراری در 812 Superfast مورد استفاده قرار گرفته است که علیرغم انتقادهای طرفداران خودروهای سریع که آن را فاقد حس کنترل سیستم های قدیمی هیدرولیک میدانند، در اکثر خودروهای سوپر اسپرت بکار گرفته می شوند.

طراحی خودرو نسخه به روز شده F12 برلینتا  می باشد که به گفته فراری برگرفته از ظاهر فراری 365 GTB4 سال 1969 است. اگرچه که 812 Superfast بیشتر از کلاسیک بودنش، زیبا است. قسمت جلوی این خودرو مجهز به چراغ های LED جدیدی شده است که ورودی های هوای کوچکی در کنار آنها واقع شده است، در حالیکه عقب خودرو اکنون مجهز به 4 چراغ گرد است و سیلی از طراحی هایی با استفاده از خطوط افقی که باعث می شود قسمت عقب این خودرو پایین تر بنظر آید. داخل خودرو نیز دستخوش تغییراتی بوده اما فرمان آن همانند گذشته دارای تعداد زیادی دکمه و شاسی “manettino” معروف فراری برای تنظیمات خودرو است.

فراری 812 Superfast در ماه آینده در نمایشگاه ژنو 2017 به نمایش در خواهد آمد ولی قیمت آن کمی دیرتر و نزدیک به زمان فروش آن اعلام خواهد شد. اما جای تعجب ندارد که بدانیم فراری از هم اکنون چندین سفارش برای 812 Superfast دریافت کرده باشد.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان

  ali

  فراری ذاتا اسرائیلی هستش
  بیخیالش

  0
 • در پاسخ به: ali

  ملکه انگلیسم اصالتا آلمانیه و ازونور انگلیسیا بشدت آلمان خوششون میاد ولی عاشق ملکشونن
  شما خودتو اذیت نکن ریشات میریزه،بجاش برو رو پرایدت چراغ زنون نصب کن ذوق کنی

  0
 • مهمان

  arsam

  من همون پراید تولید ملی رو ترجیح میدم :smiley3:smiley3:smiley3:smiley3:smiley3

  1
 • واووو :x:x:x

  1
 • مهمان

  مجید

  ینی از لافراری هم سریعتره ؟!!!

  1
 • در پاسخ به: مجید

  نه نیست LaFerrari جزء هایپرکار حساب میشه ولی این سوپر اسپرت محسوب میشه و لافراری 0 تا 100 رو توی 2.8 پر میکنه و حداکثر سرعت 350 کیلومتر

  1