در پی حکم دادستانی: مدیرعامل سامسونگ دستگیر شد

در پی افشای برخی از رسوایی های مالی در کره جنوبی که به همکاری یکی از نزدیکان رییس جمهور این کشور با شرکت های مختلف و سو استفاده از موقعیت این فرد اشاره داشتند، بحران بسیار بزرگی در این کشور به وجود آمده است. یکی از افرادی که به دلیل افشای این پرونده ها تحت پیگرد قضایی قرار گرفت مدیرعامل شرکت سامسونگ بود. جی لی متهم است با پرداخت رشوه تلاش کرده روند خرید یک شرکت را به نفع سامسونگ با سرعت بیشتری پیگیری کند. در حالی که مدیرعامل شرکت در ماه های گذشته یک بار دستگیر و سپس به منظور تکمیل بیشتر پرونده آزاد شده بود، امروز با نهایی شدن تحقیقات پلیس کره جنوبی، جی لی دستگیر و روانه زندان شده است.

به گزارش رویترز لی 48 ساله که عضو یکی از ثروتمندترین خانواده های کره جنوبی به شمار می رود امروز با حکم دادستانی این کشور به جرم پرداخت رشوه ای در حدود 37 میلیون دلار برای اطمینان از نهایی شدن قراردادی درون سازمانی دستگیر و روانه زندان شده است. این در حالیست که شرکت سامسونگ با انتشار بیانیه ای هر گونه دست داشتن مدیران ارشد خود را در پرداخت رشوه به نزدیکان رییس جمهور رد کرده. گفته می شود دادگاه مدیرعامل سامسونگ ظرف مدت 10 روز از دستگیری وی به جریان خواهد افتاد تا حکم نهایی درباره وی صادر شود. با این حال تحلیلگران اقتصادی هنوز گزارشی از سقوط ارزش سهام سامسونگ پس از بازداشت مدیر این شرکت منتشر نکرده اند و به نظر می رسد برآورد بهتر از شرایط کمپانی می بایست در روزهای آینده و با مشخص شدن برنامه سامسونگ برای ادامه راه به عمل آید.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • چقدر سوسولن...اینجا این مبالغ پول چایی بچه ها حساب میشه:x

  1
 • چقد مسخره ان اینا ما زیر هشت هزار میلیارد و گم شدن دکل نفتی و واگذاری چندین هکتار زمین در تهران رو اسمش میزاریم اشتباه و سوتفاهم ولی اینا به خاطر چند دلار آبروی یک مومن رو میبرند :l

  2
 • در پاسخ به: JOEY

  دقیقا=))

  2