چرا ژاپن کشور قابل تحسینی است؟

ژاپن یکی از فوق العاده ترین مکان های روی زمین است که در آن رسم و رسوم هایی صدساله به خوبی با نوآوری های تکنولوژی هماهنگ شده است. اما اصلی ترین خصوصیات این کشور چیست و چرا باید مردم سراسر جهان باید آن را تحسین کنند؟

توکیو امن ترین کلان شهر در جهان است

اطلاعات منتشر شده از مرکز تحقیقات واحد اطلاعات اکونومیست، با توجه به معیارهایی مانند اطلاعات، امنیت شخصی، بهداشت و درمان و زیرساخت ها، توکیو را اولین کلان شهر امن دنیا معرفی کرده است. سنگاپور در رتبه دوم و اوزاکا دیگر شهر ژاپنی در رتبه سوم قرار دارند.

دستورالعمل های دقیق

ژاپن با راهنماها و دفترچه های راهنمایی که حتی برای خارجی ها قابل درک است، پر شده است. اکثر این راهنماها با کلمات کلیدی انگلیسی ترجمه شده است.

بچه های ژاپنی تولدی مشترک دارند

15 نوامبر جشن بزرگی برای همه بچه های 3، 5 و 7 ساله است و آن را Shiti-Go-San می نامند که "هفت- پنج- سه" ترجمه می شود. اعداد فرد در ژاپن به عنوان اعداد جادویی شناخته می شوند و این سنین نماد مراحل بسیار مهم رشد است.

ورزش صبحگاهی عمومی

دانش آموزان و کارکنان بسیاری از شرکت ها روز خود را با یک تمرین صبحگاهی مشترک آغاز میکنند. این رسم از سال 1928 وجود داشته و به طور گسترده ای عملی می شود، چون نه تنها مردم احساس بهتری پیدا میکنند، بلکه تشویق می شوند برای نزدیکی بیشتر به همدیگر که این موضوع در ژاپن بسیار مهم است.

حق بیمه جمعه

بسیاری از مردم شاغل ژاپن از خستگی بیش از اندازه ای به دلیل کار روزانه رنج میبرند. دولت برای مبارزه با این مشکل، برنامه ای به نام حق بیمه جمعه ایجاد کرده است. طبق آن کارکنان می توانند در آخرین جمعه هر ماه، در ساعات اولیه کار خود را ترک کنند.

شرکت هایی با بیش از هزار سال سابقه

حق مالکیت در ژاپن بسیار سخت است، به همین دلیل شرکت های قدیمی مانند Hoshi Ryokan (هتل سنتی ژاپنی) هنوز وجود دارند. این هتل از سال 718 مشغول به کار است و توسط  46 نسل از یک خانواده اداره می شود.

پناهگاه حیات وحش شگفت انگیز

در این میان Zao Fox Village (نوعی روباه) در استان میاگی در جزیره هونشو وجود دارد. این روستا پر از روباه وحشی و هرکسی به جز کودکان می تواند آنها را ببیند و بهشان غذا دهد.

تعیمرات به سرعت برق و باد

در سال 2014، حفره بزرگی به عمق 14 متر در جاده ای در فوکوئوکا بوجود آمد.  احتمالا دلیل این ریزش ساخت و سازهای زیرزمینی برای احداث مترو بود، اما خوشبختانه هیچ کس آسیب ندید. باور این موضوع سخت است که این حفره 48 ساعت هم بر روی زمین باقی نماند و این کاربران اینترنت را شگفت زده کرد.

کارگرانی باوجدان و دلسوز

این کارگران ماشین شخصی را برای محافظت در برابر گرد و خاک در طول کار خود پوشش داده اند.

حداکثر راحتی با حداقل فضا

ژاپنی ها معمولاً در آپارتمان های کوچک زندگی میکنند، با این حال تمام ساختمان های جدید بالکنی دارند که عموما برای مراقبت از گل ها از آن استفاده می شود.

توجه به جزییات

حتی تابلوهای نصب شده بر روی درها نیز می تواند با موزه ها رقابت کند.

قطارهای سریع السیر

قطارهای سرعت بالای شینکانسن (سیستم راه آهن حمل قطارهای مسافری با سرعت بالا.) به "قطارهای گلوله ای" شهرت دارند و این بدون دلیل نیست. سرعت 322 کیلومتر بر ساعت به مسافران اجازه میدهد به موقع به سرکار تا مدرسه خود برسند. در ژاپن تأخیر به هیچ عنوان قابل قبول نیست، حتی اگر شما هیچ تقصیری در این موضوع نداشته باشید.

سیستم هشدار جامع در همه گوشی های موبایل

سیستم  J-Alert به دولت اجازه میدهد که به همه شهروندان از طریق رسانه و بلندگو اطلاع رسانی کند. سیستم اسمسی هم برای هشدار وجود دارد. در تمامی گوشی های مدرن این بخش تعبیه شده است و به مقامات اجازه میدهد تا در مواقع اضطراری برای هشدار به مردم یک منطقه خاص با صرف 4 تا 20 ثانیه زمان، اطلاع رسانی کند.

تنوع غذایی بی نظیر

شما می توانید هر چیزی را در ژاپن پیدا کنید، از پنکیک سنتی اوکونومیاکی تا شکلات های شیرین با طعم ساکورا. علاوه براین کافه ای برای طرفداران لگو در حال باز شدن است، جاییکه شما میتوانید غذاهایی بخورید که شبیه به بلوک های لگو است و مطمئن باشید که بسیار خوشمزه است.

سبزیجاتی مانند آثار هنری

هنر Mukimono یا سبزی و میوه کاری در ژاپن بسیار گسترده است. هر منطقه تم مخصوص خود را دارد. چاقوی مخصوصی برای کنده کاری خاص و نقش و نگار دادن غذاها وجود دارد.

خمیردندان هایی برای درمان دندان

دانشمند ژاپنی Kazue Yamagashi خمیر دندانی ابداع کرده است که می تواند فرو رفتگی های دندان و خراش های ریز روی آن را به سرعت و بدون درد بهبود بخشد. مایع موجود در خمیر به آرامی بر روی مینای ترک خورده دندان جاری می شود. بعد از 3 دقیقه، خمیر متبلور شده و پایداری مصنوعی بر روی ساختار طبیعی مینای دندان ایجاد میکند.

(12 رای‌ها)
 • یااااااااااااااا پیغمبر
  چیکار میکنید ؟
  مناظره اس ؟ چه خبره هر کدوم یکی دوتا مقاله 20 خطی فرستادید

  0 پاسخ
 • مهمان

  علی قاضی

  سلام به دوستان چرا همه چی رو بعضی از دوستان با هم قاطی میکنند. اولا شعار زده و شعاری نیستن نه سیاست اقتصادی نه سیاسی و نه مردمش اگر ما جای ژاپن بودیم و بمب اتم تو کشور ما خرده بود فکر کنید تهران و اصفهان شبیه ژاپن هیروشیما ناکازاکی باید از اذان صیح تا مغرب باید مرگ بر آمریکا میگفتیم البته الان همه زیاد فرقی نداره. خوشم اومد از سوالی که از یکی شخصیتهای ژاپنی پرسیدن در خصوص شعار علیه آمریکا و در جواب گفت همین که روی میز رئیس جمهور آمریکا تلفن پاناسونیک هست و تلوزیونش سونی ما را بس.

  0 پاسخ
 • مهمان

  ali

  سلام
  کشور فقط ایران ساعت 9 صبح میری بانک کارمندش نیس چیکار میکنه حالا؟ صبحانه کو... میکنه
  اصلا کشور یعنی ایران بقیش سوسول بازیه

  0 پاسخ
 • مهمان

  نصیر

  ژاپن رو حتی با اسراییل به عنوان نمادن تمدن غرب در خاورمیانه هم نمیشه مقایسه کرد چه رصد با ایران! این رو من از دوستانم شنیدم که از ایران به اسراییل مهاجرت کرده بودن....تفاوت ایران با کشورهایی مانند ژاپن ریشه فرهنگی داره اونجا کار کردن از دین مهمتر هست از ملیت مهمتر هست از شرف و غیرت و ناموس مهمتر هست به نوعی بالاترین ارزش محسوب میشه شما اگر کار نداشته باشی انگار مهمترین ارزش زندگیت رو نداری در ژاپن کار کردن هدف هست کار کردن وسیله نیست بهانه عیاشی و پول درآوردن نیست کلا مفهومش رو توضیح دادن خیلی سخته حس وطن پرستی و ملی گرایی بسیار بالاست و خیلی کارهایی که در ایران و خیلی از کشورهای جهان سوم به خاطر نبود تعهد کاری یه چیز خیلی عادی حساب میشه یه نوع کار زشت محسوب میشه.....کلا یک قرن از نظر فرهنگی جامعه ایرانی از ژاپن عقب هست....ژاپنی ها از نظر اخلاقی هم خیلی سالم هستن بسیار بیشتر از مردمان امریکای شمالی و اروپا و خاورمیانه....البته زیاد با غیر ژاپنی ها مثل خودشون راحت نیستن بخصوص خاورمیانه ای ها .......

  0 پاسخ
 • این نتیجه عقل و علم مردم ژاپن هست که چنین کشوری دارن نه اونطور که بعضیا فکر میکنن یعنی حمالی! حمالی کردن با درست کار کردن فرق داره. حالا چرا ایران اینطوری نیست؟ دلیلش همون علم هست .منظور از علم دانشکاه رفتن نیست بلکه تحقیق هست. تحقیق در همه چیز.هر کس باید خودش اینکارو انجام بده . هیچ کس نمیتونه برای یکی دیگه علم بدست بیاره. اگر مردمی اینکارو نکنن نتیجش میشه اون چیزی که میبینید. اگر هم یکی بخواد بهشون چیزی یاد بده سریع پرتش میکنن بیرون بعدش هم انگ وطن فروشی و ... میزنن
  ......................................... مردمش هم یک روز خوش در زندگی نمیبینن اگر بخوان همینطوری ادامه بدن.
  میبنیت که خلایق هر چه لایق

  آخرین بار در تاریخ حدود 1 سال قبل توسط محمد یوسفی زاده ویرایش شد
  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Alireza

  بسم الله الرحمن الرحیم
  (آخه این اولین کامنتم تو سخت افزار مگه!)

  سلام
  راستش مشکلات رو همه ی ما داریم می بینیم و هر روز بیش تر درکش می کنیم،
  ولی علت هایی که شما برای این مشکلات فرمودید منطقی نیستن (و به قول خودمون شرایط مرزی رو ارضا نمی کنن!)
  بدیهی هم نیست که بدون دلیل ازتون بپذیریم پس صحبت هاتون در کمال احترام قابل قبول نیست.

  در مورد آداب مردم ژاپن هم احتمالا بهتره که به مسئله به صفر و یکی نگاه نکنیم; یعنی اونا هم مثل همه جای دنیا یه محاسن و
  معایبی دارن، ولی خب همه میدونیم مردم راست گو و سخت کوشی هستن.
  ولی در عین حال بدی ها شون هم کم نیست، مثلا مردمی بی نهایت خرافاتی هستند (می تونین با یه سرچ ساده تو اینترنت
  به تنوع فرقه های خرافی و شدت تمایل مردم ژاپن به این گروه ها پی ببرین! البته چون تو این سایت گیمر هم احتمالا زیاده
  اگه به بازی هاشون توجه کنین متوجه ارتباطش با تفکراتشون میشین و یا تو انیمه ها و ...)
  در ضمن این پیشرفت مردم ژاپن از دور خیلی قشنگ تر از نزدیکه... شما به ساختون هاشون یه نگاه بندازین... اینا از دور که نگاه میکنید مقاوم ترین ساختمان ها در برابر زلزله و عوامل محیطی و ... رو تو دنیا دارن( جالبه که تو متن بهش اشاره مستقیمی نشده!)
  ولی اگه وارد زندگی شون بشن میبینید که تو یه واحد بعضا 25 متری در طبقه ی منفی شیش یه آپارتمان دارن زندگی میکنن و در واقع زندگی نمیکنن! حالا شاید بهتریم تکنولوژی های دنیا هم تو موبایل های تو جیبشون باشه (هرچند که احتمالا میدونین که اونا بیشترشون مثل بعضی از ما نیستن که تا یه چیزی جدیدش میاد یرن مثلا گوشی شون رو عوض کنن و ... . تا چیزی عمر مفید داره استفاده میکنن.)

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: eelia

  سلام.
  یعنی شما میگی جهل ریشه بدبختیها نیست؟
  حتما علت های شما شرایط مرزیتون رو ارضا میکنه! صحبت های های من از نظر شما قابل قبول نیست .

  من این چیزهایی که شما گفتین از ژاپن قبلا دیده و شنیده بودم.
  اصلا چه کسی حرف از اداب و رسوم مردم ژاپن زد ؟ من زدم ؟ کجا نوشتم؟
  من نوشتم معایبی ندارن ؟ کجا نوشتم؟

  والا شما داری یک درصد کمیشون رو بجای بقیه جا میزنید. اتفاقا اکثرشون ادم ها مرفهی هستن. پیشرفتشون از نزدیک هم زیباست اگر دیده باشید.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Alireza

  اولش بگم که خیلی تند رفتی ، اگه خدای نکرده بخاطر اظهارات جنابعالی یا اون بنده خدا که همه حرفی میزنه و فقط بجای اسم آوردن میگه فلانی سایت رو فیلتر کنن دودش تو چشم نون خورهای سایت و کاربرهاش میره (بندگان خدا برا راحتی کاربرها نظرات رو باز گذاشتند ببینیم اینجور اظهارنظرها کارو خراب میکنه) شما و اون آقا اینجا رو تریبون اتهام و حتی توهین مفت گیر آوردین که تبعاتش هم برا خودتون نیست
  برسیم به بحث
  اولا تهمت و افترا اونم اینچنین کلی و بدون اثبات رو هر کسی میتونه بزنه اونم در مورد هر کشور و هر حکومتی ( منم میتونم بدون مدرک بگم فرانسه یا ... فلان مشکل رو داره )
  ثانیا کجای اسلام یا حکومت اسلامی با توسعه علمی-عقلی و تحقیقاتی مخالفت کرده ( تا بحال نشنیدم یکی گفته باشه من میخواستم فلان کار تحقیقاتی و علمی انجام بدم و به اسم اسلام و حکومت اسلامی جلوی منو گرفتند)
  ثالثا نهایت چیزی که مخالفین و مثل جنابعالی روش مانور میدن بعضی محدودیت ها در فعالیت های مدنی (البته اگه بشه گفت مدنی) هست نه محدودیت علم و تحقیق و ...
  رابعا کی بوده که بخاطر آموزش علم پرتش کرده باشن بیرون (مثلا استاد دانشگاه شریف چیزی اختراع کرده باشه بعد بگن چون اینو اختراع کردی وطن فروش و ... هستی ؟؟؟ اصلا با عقل جور در میاد ) نباف داداش
  خامسا ربطی به حاکم دینی نداره ، مثلا تو بازه سیصد سال قبل از این حکومت همش روز خوشی مردم بوده ، در حالی که برعکس میبینیم هرجایی هم که پیشرفت سیاسی حاصل شده از همین جنبش های دینی نشات میگرفته
  سادسا اگه مشکل یا فسادی هم هست مثل رانت ، اختلاس یا ... از اسلامی بودن حکومت نیست و بر عکس بخاطر عدم اعتقاد اون فرد متخلف هست و این موضوع برا کشور ما مسبوق به سابقه است و در حکومت های پیشین بدترین از اینا بوده و اگه اسم این حکومت دموکراتیک هم بود بازم این موارد رو میدیدیم

  در مورد ژاپن هم جنابعالی هم دوستان رو رجوع میدن به خوندن تاریخ ژاپن و سیر تحولش که چطور یه قدرت در جنگ جهانی میشه و چطور بعد از جنگ بازسازی میشه
  درست کار کردن با یکسره کار کردن و رفتار ماشینی زمین تا آسمون فرق داره ، همون تحقیق هم وقت و تمرکز یکسره میخواد که زندگی معمولی رو شامل نمیشه و میبینید که خیلی از محقیقین در تعاملات خانوادگی ، اجتماعی و ... بخاطر همین موضوع مشکل دارن و اکثر همون تعاملات اندکی هم که دارن به کارشون مربوط میشه
  البته میشه به پیشرفت رسید ولی برای سرعت پیشرفت اینچنینی زندگی انسانی رو باید بی خیال شد
  به قول یه بنده خدایی میگفت غرب پیشرفت نکرده ، غرب سرعت کرده
  در کل میشه گفت ما از این ور بوم افتادیم اونا از اونور بوم
  و... که حالشو ندارم و احتمال پاک شدن نظرات هم بالاست زحمت الکیه

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: معین

  اولا شما نگران دیگران نباشید که چیکار میکنن. شما نگران فیلتر شدن نباشید که همون اشی هست که ادمای مورد تایید امثال شما پختن .پس اگر فیلتر بشه نتیجه حمایت های شماست نه تقصیر ازادی بیان.
  امثال شما هم مجال تملق گویی رو مفت گیر اوردن که من به شخصه یادم هست شما چه چیزایی مینوشتی.

  والا هیچ جا اسمی از اسلام نبردم که شما سریع پشتش قایم شدین و بحث رو دینی کردین. ....................
  من که حالا تهمتی نزدم، اگر میخواستم دلیل و سند بیارم میتونسم برای شما منظومه چند جلدی بنویسم. ثانیا چرا شما دوست دارین دفاع الکی بکنید ؟ یعنی فکر میکنم شما منافعی در این دفاعیات دارید. من منظورم پرت کردن از دانشگاه نبود یا پرت کردن از کشور ، منظورم ترد کردنه. شما خودت بیاد بیار چند روز پیش چی چیزی نوشتین بعد بگید همچین چیزی نیست! بعد شما واسه خودتون میبرین میدوزین . الان شما فکر کردین علم فقط تو دانشگاست و عالم هم همون مخترع هست؟ این هست دانسته های شما؟

  اصلا من کجا اسم حکومت اسلامی بردم که شما خودجوش بحث رو به اونجا کشوندین . بعد واسه خودتون نتیجه گرفتی که این حکومت فعلی هم اسلامیه . عجب!
  شما این جمله رو نشنیدین که "الناس علی الدین ملوکهم" ؟ کجا این رو شنیدین؟ اگر اشتباه هست بفرمایید که گویندش اشتباه کرده.
  ............................

  ببینید این افراد چطور از ماست کره میگیرن

  آخرین بار در تاریخ حدود 1 سال قبل توسط محمد یوسفی زاده ویرایش شد
  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Alireza

  آزادی بیان با آزادی توهین و افترا فرق داره مثلا اگه من بیام اینجا و درمورد فلان شخصیت تهمت بزنم یا توهین کنم نه تنها حرف من اسمش آزادی بیان نیست بلکه جرمه و اون شخص میتونه طلب اعاده حیثیت کنه ، حالا اگه اون شخصیت وجهه عمومی هم داشته باشه مساله بزرگتر میشه پس نمیشه به اسم آزادی بیان هر حرفی رو زد ، بعضی از قسمت های فیلترینگ تو بخش سیاسی ش بخاطر همین موضوع هست که یارو تو فضای مجازی هرچی بخواد میگه و یه عده هم بدون دلیل و مدرک میپذیرند
  اتفاقا بنده اهل تملق نیستم وگرنه وضعم این نبود ، و اگه نظرات بنده رو مرور کرده باشید میبینید که خیلی از انتقادات رو خود بنده مطرح کردم همین عبارت الناس علی دین ملوکهم رو فکر کنم اول بنده تو سایت سخت افزار مطرح کردم .شاید گفتن بعضی واقعیات به دید بعضی تملق محسوب بشه و باید همه چی رو سیاه دید تا از نظر ایشان واقع بینی باشه
  بپردازیم به بحث
  اولا که جواب هیچکدوم از بخشهای حرف منو ندادی ، نمی خواد چند جلدی بنویسی ، فقط یه مورد مطابق با چیزی که ادعا کردی بسه
  ثانیا به نظر جنابعالی توهین و تهمت به راهب ها و پیشروان مسحیت توهین به مسحیت نیست ؟؟؟ در حالی که برعکس وقتی که میخوان مردم رو نسبت به آیینی بدبین کنند از بدگویی درمورد رهبانیت و پیشرو های اون مسلک شروع میکنن
  ثالثا ما یه آرمان اسلامی داریم و یه حکومت اسلامی و یه حکومت با حداقل های اسلامی . اون چیزایی که تو ذهن شماست مثل عدم فساد ، عدم جرم ، راستگویی مطلق و ... اینا جزو آرمان های اسلامی هست که تا وقتی که تمامی افراد جامعه اسلامی رفتار نکنن محقق نمیشه و حتی تو حکومت امیر المومنین هم این جامعه آرمانی محقق نشد
  حکومت اسلامی: اونچیزی هست که حضرت امیر تشکیل دادن ، یعنی قوانین رو کاملا مطابق با شرع تدوین کردند و از حداکثر توانایی های موجود استفاده کردند ولی خب میبینید که اون آرمان های مدنظر محقق نشد چون مردم و دست اندرکار ها کاملا اسلامی رفتار نمی کردند
  حکومت حداقل های اسلامی یعنی همه چیز دست افراد غیر هست فقط نظارت بر اجرای حداقل های اسلامی صورت میگیره
  ......................................................
  رابعا میگی پرتش میکنن بعد میگی منظورم پرت کردن نبوده؟؟؟؟ همون ادعای دومی جنابعالی هم درست نیست ، کدوم محقق رو بخاطر تحقیق علمی ترد کردند و انگ وطن فروش بهش ردند ، نهایت میشه گفت به تحقیقش بها ندادند که اینم ربطی به حکومت اسلامی نداره ( اصلا تضادی با منافع جمهوری اسلامی نداره که بخوان ترد یا پرتش کنن اگرم مشکلی بوده از بی کفایتی مسئول بوده که اونم چه جمهوری اسلامی باشه و چه نظام شاهنشاهی بی کفایتی مسئول وجود داره)
  خامسا اون مخترع دانشگاهی رو بنده مثال زدم ، نگفتم بغیر از دانشگاهی محقق وجود نداره
  "الناس علی دین ملوکهم" نه ملکهم ، کلی ملوک وجود داره حتی رییس یه اداره جزو ملوک حساب میشه ، به طور مثال وقتی رییس یا وزیری کم کاری میکنه زیردست ها هم کم کاری رو برا خودشون توجیه میکنن و به این معنی نیست که مردم عینا مثل حاکم کشور عمل میکنن ، اگه اینطور بود که زمان امیرالمومنین همه باید معصوم میشدند ،
  بقیه رو هم بالا اشاره کردم

  کره نگیر داداش

  آخرین بار در تاریخ حدود 1 سال قبل توسط محمد یوسفی زاده ویرایش شد
  0 پاسخ
 • در پاسخ به: معین

  اینطور فایده نداره. عیسی به دین خودش موسی به دین خودش. شما هم پیروی کنید از انچه باور دارید.

  0
 • در پاسخ به: معین

  جا نداشت پایین جواب بدم دیگه حالم ندارم هی بیام بنویسم اونم اینقدر طولانی
  خیلی راحت میشه بیجا و یا روی سوءتفاهم توهین کرد ، شما خودتو بذار جای بنده خدا ببینیم میتونی بیای هرجا بحث میشه از خودت دفاع کنی؟؟؟
  این قانون خاص نه نظر شخصیه و نه با نظر شخصی توصیف میشه بلکه حتی جدای از اسلام این حق هر فردیه که بهش تهمت زده نشه و توهینی بهش نشه چون شخصیت و آبروی فرد در خطر میوفته و هر کسی میتونه از این مورد سوءاستفاده کنه و تهمت زنی و توهین مصداق بارز ظلم در نهایت جرم هست
  اینکه دین نیاز به نماینده داره یا نه بحث زیادی و مبنایی می طلبه که نمیشه اینجا روش بحث کرد ولی اینکه دین بتونه بدون روحانیت به حیاتش ادامه بده باید بگم این تصور اشتباهیه ، بالاخره هر دینی نیاز به محقق ، پیشرو ، مبلغ و ... داره که اگه نباشه یعنی کسی نیست که در دین تفحص کنه ، دین رو به مردم ابلاغ کنه و احکام رو بگه که این یعنی مرگ دین چون در غیر اینصورت هر کسی به هر راهی خواست میره و دینی باقی نمی مونه ، در مورد معصومیت هم کسی ادعای معصومیت نکرده و اینکه رجوع به روحانی میشه رجوع غیر متخصص به متخصص هست که هر فرد غیر متخصصی باید انجام بده همونطور که برا هر زمینه ای این کارو میکنه و امکان اشتباه برا هر متخصصی هست مثلا پزشک هم ممکنه اشتباه کنه ولی کسی نمیاد بخاطر اشتباه یه دکتر دیگه دکتر نره بلکه اتفاقا میگرده و یه دکتر بهتر پیدا میکنه یا اینکه خودش درسش رو میخونه و دکتر میشه
  در مورد اینکه هر کسی نظر شخصیش رو بکنه حکومت دینی ، این شکلی نیست ،قوانین حکومت اسلامی دو قسمته :قوانین فقهی و قوانین غیر فقهی
  در مورد قوانین فقهی که از آیات و روایات گرفته میشن : احکام اسلامی تشیع بر خلاف سایر ادیان حتی اهل تسنن دارای اصول محکمی هست و به راحتی نمیشه نظر شخصی رو توش به جریان انداخت و علاوه بر این برای مرجع مجتهد شرایط خاصی رو تعیین کرده که طبق اون کسی نمی تونه بر اساس نظر شخصی به اسم اسلام بده و اگر کسی خلافش عمل کرد خودبخود مشروعیتش رو از دست میده
  فقط میمونه قوانین غیر فقهی حکومت که اونها هم کاری به اسلام نداره و همه مشکلات هم از همین قسمت هست ، مثلا اینکه بودجه فلان بخش رو چقدر بذارن یا قوانین وزارت علوم چطور باشه که اینها قوانین ثانویه هستند و هر کسی به راحتی میتونه باهاش مخالفت کنه و نظرات شخصی اینجا وارد حکومت میشه که تو این بخش رهبری تقریبا دخالتی نمی کنه و این نظرات نمایندگان مجلس و دولت هست که این قوانین رو میسازه و کاری هم به حکومت اسلامی فعلی یا غیر اسلامی نداره بلکه مشکل از اون قواست که بدون تحلیل درست قانون گذاری میکنن
  بقیه مسائل هم مربوط به بخش اجرای قوانین هست که اون مجری قانون درست کارشو انجام نمیده
  اینکه چرا اسمش اسلامی گذاشتند ، چون همون مرحله گذار هم از اسلام و برای رسیدن به حداقل های اسلامی گرفته شده و مشروعیت حاکمیت و قضاوت بر اساس اسلام هست
  اگر شخص اول بخواد منافع شخصی رو وارد کنه طبق همون چیزی که گفتم خودبخود مشروعیت خودشو از دست میده ولی بنده تا بحال ندیدم که ایشون بر اساس منافع شخصی حتی حرف بزنه چه برسه به قانون کردن اون نظر شخصی ( نظر شخصی با تحلیل سیاسی اشتباه نشه )

  0
 • در پاسخ به: معین

  فکر نکنم کسی به کس دیگه بیجا توهین کنه و بیجا ایراد بگیره ، اون شخص پاشه بیاد خودش از خودش دفاع کنه ، نه اینکه شما اینکارو بکنید. اینکه میتونه یا نمیتونه یه بحث دیگست. قانونی که قرار با نظر شخصی توصیف بشه همون کاغذ پارست و اگر بخواد رو نظر خودش کاری کنه مصداق بارز ظلم هست و عمل کننده هم عین ظالم ولو اینکه شعار اسلام هم بده.
  دین خیلی وقته نیاز به نماینده نداره که اگر کسی به اون راهب یا اخوند توهین کنه به مسیحیت یا اسلام توهین شده باشه. این از جهل انسان است که کسی رو که معصوم نیست اینه دین میدونه و بزرگ میکنه وگرنه دین بدون اونها پابرجاست. این نشد تعریف حکومت اسلامی ،اینجوری باشه هرکس از راه برسه نظر شخصیش رو میکنه توی حاکمیتی که شعار دین میده بعد میکنه اگر با من مخالفت کنی پس با دین مخالفی. حداقلی وجود نداره ، اصول مشخصه . اگر کسی میخواسته حکومت اسلامی تشکیل بده بعد نتونسته پس دیگه چرا اسمش رو گذاشته اسلامی؟
  من نفهمیدم شما از چه چیزی دارین دفاع میکنید. ظاهرا به نظر شما دولت و اداره شامل ملوکهم میشه ولی اگر منافع اون شخص اول در خطر باشه اونجا شامل نمیشه و ایشون پاک هستند. شما چندتا از ایرادات این شخصی که نام بردید بفرمایید تا ببینیم منافعی در این میان هست یا نه! وگرنه در خیلی از زمان ها نفاق در دین مشخصه.

  0
 • خیلی ها تعریف مثلا از ژاپن یا آلمان میکنن ، ولی یه چیزی رو در نظر نمی گیرن که :
  شما هم میتونی مثل یه ژاپنی زندگی شبه ماشینی داشته باشی ؟؟؟
  اگه حتی این زندگی شبه ماشینی رو هم قبول کردی آیا می تونی تو این زندگی شبه ماشینی همینطور که از اینجا و از دور میبینی اونجا لذت ببری؟؟؟
  بقول بنده خدایی میگفت خیال کردین تو فلان کشور از صب تا شب مردم تو کاباره و ... دارن عشق و حال میکنن نه بابا اونجا از صب تا شب جون میکنن ( چه مرد چه زن ، چون خانواده معنای خودشو از دست داده و مثل اینجا نیست که یه خونواده باشه و یه نفرم نون آور باشه ) و شب یه دیسکو و دوتا پیک ... تا بی خود بشن که فردا میخوان برن سر کار ( مثل یه معتاد )( البته شاید به این تاریکی هم نباشه ولی شخصا این سبک زندگی رو نمی پسندم)
  شاید بعضی ها با من موافق نباشن ولی من فکر میکنم تکنولوژی و پیشرفت و سرعت به از دست دادن خوی انسانیت و قانونمندی افراطی و در کل زندگی ماشینی نمی ارزه و زندگی سخت و پر فراز و نشیب و ... رو به زندگی هرچند مرفه ولی یکنواخت و خشک ترجیح میدم و الان هم تا حدی از زندگی خودم متنفرم ( حیف جاش نیست وگرنه رو همین موضوع چندتا مساله جالب و چالشی بهتون میگم )

  0 پاسخ
 • مهمان

  مهرداد

  در پاسخ به: معین

  سلام ما یه مستاجر داریم خیاطه قبله عید رفته بود توکیو پیشه فامیلاش و تفریح...نشستیم باهاش صحبت دقیقا همین چیزارو میگفت ...

  0 پاسخ
 • تعیمرات به سرعت برق و باد

  تو شیراز نزدیک 9-10 ساله که روی یک خط مترو درجا میزنن
  کارگرانی باوجدان و دلسوز

  دقیقا مثل کارگران شهرداری تهران ،تو محلمون نصف شب ماشین حمل زباله کوبوند به یه تاکسی پارک شده ، فرار کرد
  حتی تابلوهای نصب شده بر روی درها نیز می تواند با موزه ها رقابت کند

  خیابون ولی عصر عکسهای شاهنامه رو کشیده بودن رو دیوار ، یک روز نشد ارزشیا ریختن با اسپیری روش لبیک دادن به آقا

  2 پاسخ
 • در پاسخ به: فرزاد

  راضیم ازت رفیق;)

  1 پاسخ
 • خیلی جایه خوبی است.:-bd:-bd:-bd

  0 پاسخ
 • لازمه یک خمیر دندون سفارش بدم از ژاپن واسم بیارن.البته یکی کمه.صد تا.:D

  0 پاسخ
 • سلام
  ژاپن مهد انیمه و مانگا هم هست...
  جالبه خیلی از بازیهای خوبشون رو هم فقط تو ژاپن انتشار میدن
  شدیدا از محصولات داخلیشون حمایت میکنن ، و البته شرکتهای ژاپنی هم این حمایت رو بیحواب نمیزارن ، و محصولاتی که فقط در ژاپن عرضه میشه با کیفیت تر هستند...
  یک چیزی هم که براشون عادی هست ، چرت زدن سرکار ار فرظ خستگی هست
  تو ژاپن خیلیها از فرط کار زیاد میمیرن!! مثل ایرانیها:smiley7

  0 پاسخ
 • این ها فقط ظاهر قضیه است. فقط کافیه فیلم و سریال های ژاپنی و کره جنوبی و چین و ... رو ببینید که با واقعیت ها بیشتر آشنا بشید.
  قرائتی حرف درستی میزنه. میگه هیچوقت باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مفایسه نکنید.

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: parand

  :-bd:-bd:-bd:-bd

  0 پاسخ
 • :-q:-q:-q:-q

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: parand

  :|

  0 پاسخ
 • مهمان

  هادی

  در پاسخ به: parand

  نه اتفاقا از یه آشنای دور شنیدم واقعا جای محشری هست . کره و چین با ژاپن فرق دارن . انگار داری امارات ، یمن ، عراق رو یکی میبینی . چشم بادومی ها باهم فرق دارن . واقعا امانت داری هست که مشهور شدن . جریان بعد سونامی ژاپن الکی نیست که کسی دزدی نکرده از فروشگاه ها بر عکس آمریکایی ها .
  این قسمتش رو خوشم اومد واقعا "این کارگران ماشین شخصی را برای محافظت در برابر گرد و خاک در طول کار خود پوشش داده اند" اینجا هم ... :smiley7:smiley7:smiley7

  0 پاسخ
 • مهمان

  MD

  در پاسخ به: parand

  با عرض پوزش بسیار یا خودتو زدی به اون راه...یا گمراه شدی و یا میخوای مردم رو به ضلال مبین هدایت کنی...
  همون آقایی که اسمشو بردی از جاده قم به طرف تهران با سرعت 120 تا بیای حدودا 3 یا 4 دقیقه طول میکشه تا از جلوی ملکش رد بشی(اگه اشتباه نکنم گاوداریه)...
  اینا رو جلوی یه عده نوجوون بسیجی بگی بهت میخندن چه برسه به بقیه!!!

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: MD

  من واسه حرف کسی این حرف رو نزدم. شما برید خودتون فیلم و سریال های ساخت شبکه های تلویزیونی رسمی خودشون ببینید. چیزی که خودشون دارن میگن.
  همیشه صحبت از سود بانکی کم در این کشورهاست ولی وقتی فیلم و سریال های خودشون رو می بینید متوجه میشید مردم دست به دامان نزول خوارها و ... هستد. هر وقت هم صحبت از بانک هاست موقع ورشکستگی و ضرر و بالتبع جلب اموال است. تعجب می کنم اگه سود بانکی کم و شرایط اسان است پس چرا مردمش دست بدامان مشکلات هستند؟!
  واسه قرائتی هم اگه واقعا مدرک دارید، اعلام کنید. نه اینکه یه نفر دیده که یه نفر یه پست تو اینستاگرام زده که تو تلگرامی یکی دیگه خونده که خودش تو صف نانوایی یه چیزی شنیده که مثلا فلان جا مال قرائتی است.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: parand

  اونا که میگی یه جورایی فیلمای تخیلیشونه!/ درضمن از هیچ کس و هیچ چیزی تابو نساز_خیلی ها معلوم الحال اند:emoji0،تا نباشد (چیزکی) مردم نگویند چیز ها.........

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: MD

  خیلی از این املاک و ... ای که اسم فلان روحانی روش هست مثل آقای مکارم یا ... بنگاه های اقتصادی هستند که از وجوهات برای اداره موسسه ها و تبلیغات و ... ازش استفاده میکنن مثلا همین آقای قرائتی ستاد اقامه نماز زیر دستشه

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: معین

  البته خیلی هاش هم دروغه

  0 پاسخ
 • وای چقدر خوبه:smiley0واسه ما اونجا مثل بهشت میمونه

  1 پاسخ
 • قشنگ بود یک نکته رو فراموش کردید :-bd
  توکیو پایتخت دریفت جهان !

  3 پاسخ
 • از نظر گیمر جماعت فقط به خاطر کنسول :-Dplaystation

  0 پاسخ
 • از نظر گیم جماعت فقط به خاطر کنسول playstation :-D

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.