آئودی و معرفی SUV الکتریکی e-tron Sportback برای رقابت با تسلا

خودورهای لوکس کلاس SUV جدیدترین زمینه رقابت غول های بزرگ خودروسازی جهان است و پس از معرفی مدل هایی از لامبورگینی، جیپ، بنتلی، جگوار و میباخ، حالا نوبت به آئودی رسیده تا وارد این جریان هیجان انگیز شود. اما حضور آئودی در میدان رقابت تولید SUV های لوکس تفاوتی کلیدی با سایرین دارد و آن معرفی یک مدل مفهومی از SUV الکتریکی e-tron Sportback برای به چالش کشیدن Model X کمپانی تسلا است.

به گفته مدیران آئودی این خودرو قرار است از سال 2018 روانه بازار شود و کمپانی عقیده دارد اولین خودروی خانواده e-tron می تواند به معیاری برای ساخت ماشین های مورد نیاز برای همگان در دهه آینده میلادی تبدیل شود. از نقطه نظر فنی، این خودرو دارای دو پیشرانه الکتریکی در عقب و یک پیشرانه Quattro Drive در جلو است تا در حالت استاندارد قدرتی معادل 320 کیلووات و در حالت تقویت شده 370 کیلووات در اختیار راننده قرار گیرد. این عدد معادل تولید 490 اسب بخار نیرو است و در نتیجه به گفته آئودی شتاب صفر تا صد e-tron اسپورت بک در حدود 4.5 ثانیه خواهد بود. توزیع وزن در این ماشین 48/52 در عقب است تا به این ترتیب قدرت مانورپذیری آن نسبت به مدل هایی همچون Q7 بهبود یابد.

آئودی قصد دارد در طی پنج سال آینده 5 مدل از ماشین های e-tron در کلاس SUV را روانه بازار کند و هدف اصلی آنها، حضور قدرتمند در بازار رو به گسترش چین است. پیش بینی می شود به زودی و در نمایشگاه خودروی شانگهای جزئیات بیشتری از این ماشین منتشر شوند.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.