ایده های فضایی رنو برای ماشین های فرمول یک در سال 2027

شاید شرکت رنو امسال از نظر تکنولوژی ساخت پیشرانه برای ماشین های فرمول یک در رده اول قرار نداشته باشد و تیم های استفاده کننده از موتور رنو (که مطرح ترین آنها ردبول است) زیر سایه دو ابر قدرت این مسابقات یعنی مرسدس و فراری قرار بگیرند، اما این باعث نمی شود طراحان و مهندسین آنها از ایده پردازی برای آینده دست بردارند. این شرکت اخیرا در نمایشگاه خودروی شانگهای از مدل مفهومی R.S. 2027 Vision رونمایی کرده که طرحی فضایی برای آینده ماشین های فرمول یک است.

به گفته رنو در این خودرو سه جنبه اصلی در نظر گرفته شده که عبارت اند از امنیت، درگیر شدن بیشتر راننده با فرآیند رانندگی و البته جذاب تر شدن خودرو. به عقیده رنو ماشین های نسل آینده مسابقات فرمول یک به لطف استفاده از تکنولوژی نانو و تولید ساختارهای سبک و در عین حال مستحکم بسیار سبک تر از ماشین های فعالی خواهند بود و به همین دلیل سرعتی بسیار بیشتر پیدا خوهند کرد. از جمله مشخصاتی که برای R.S. 2027 Vision ذکر شده می توان به توان 1 مگاواتی پیشرانه معادل 1300 اسب بخار و وزنی تنها 600 کیلوگرمی اشاره کرد. این موتور دارای آرایش V6 بوده و هیبریدی و مجهز به توربوشارژر می باشد. حتما می دانید که ماشینی مانند بوگاتی شیرون دارای توان موتوری در این محدوده است اما این خودرو بیشتر از 2 تن وزن دارد و اگر موتور شیرون را بر روی یک ماشین 600 کیلوگرمی قرار دهید با ترکیبی اعجاب انگیز با توانایی سفر در زمان روبرو خواهید شد! ماشین های فعلی فرمول یک دارای توان پیشرانه 950 اسب بخار و وزن 700 کیلوگرمی هستند.

خروجی سیستم KERS یا سیستم بازگردانی انرژی جنبشی از 120 کیلووات فعلی به 500 کیلووات افزایش پیدا خواهد کرد و به لطف استفاده از یک پیشرانه الکتریکی در جلو، ماشین های آینده فرمول یک دارای سیستم چهار چرخ متحرک خواهند بود. همچنین به عقیده رنو، قوی تر شدن موتورهای الکتریکی می تواند به ماشین ها کمک کند در قسمت های مشخصی از مسابقات فرمول یک تنها از این پیشرانه ها استفاده کنند و مخزن سوخت آنها از 105 لیتر کنونی به 60 لیتر کاهش یابد. محل قرارگیری راننده نیز مجهز تر شده و دارای امنیت بیشتری خواهد بود. هر راننده دارای فیزیک بدنی به خصوصی است و به همین دلیل کاکپیت (محل نشستن راننده درون خودرو) به کمک تکنولوژی چاپ سه بعدی به صورت اختصاصی برای همان راننده ساخته می شود.

رنو سابقه روشنی در مسابقات فرمول یک داشته و در سال 2013 تیم ردبول به کمک موتورهای ساخت رنو به مقام قهرمانی مسابقات فرمول یک رسیده است. همچنین این شرکت اولین تیمی است که از یک موتور توربوشارژ شده در مسابقات فرمول یک استفاده کرده و تکنولوژی هایی مانند پاشش سوخت مستقیم، محورهای مجهز به دنده و سوپاپ های هوا اولین بار توسط رنو به فرمول یک معرفی شدند.

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.