فاش شد: کره شمالی مسئول حمله وحشتناک WannaCry است!

دو شرکت امنیتی براساس شواهدی اعلام کردند که مرکز حملات سایبری اخیر در کره ی شمالی است. Kaspersky و Symantec، هر دو در روز دوشنبه اعلام کردند که براساس جزییات موجود، کدهای WannaCry مشابه کدهایی است که در سال 2015 در backdoor که تحت کنترل دولت کره شمالی بود، استفاده شد و نتیجه ی آن حمله به Sony Pictures و دزدی از یک بانک بنگلادشی بود. در ادامه ی ماجرا گروه Neel Mehta، از محققان گوگل طی بررسی ها، اعلام کردند که این حملات به عهده ی گروه Lazarus از کره ی شمالی است، در واقع همان گروهی که در سال 2015 به دزدی از بانک بنگلادش و هک سونی پرداخت. البته لازم به ذکر است که همیشه تشابه کدها نشان دهنده ی تیم هکر نیست برای مثال ممکن است گروه دیگری برای گمراه کردن، از کد های Backdoor استفاده کرده باشند تا براحتی قابل شناسایی نباشند. ولی بر اساس تحقیقات Kaspersky، تشابه کدها در ورژن دوم WannaCry حذف شد و این نشان میدهد که حملات به عهده ی تیم دیگری نیست؛ در نتیجهLazarus  را مسئول این هک اعلام کرده است.

شرکت امنیتی Kaspersky سالهاست که در حال بررسی و تحقیق درباره تیم Lazarus است و در ماه آوریل اطلاعاتی درباره آن افشا کرده است. این سطح از پیچیدگی تا کنون در بین مجرمان سایبری یافت نشده بود و قطعاً تحت حمایت سازمان مهمی در کره ی شمالی است که تمامی مراحل عملیات را کنترل میکند. به همین دلیل Lazarus را به عنوان یک مهره ی مهم جرایم خطرناک سایبری میشناسند. این حملات دقیقاً زمانی اتفاق افتاد که محققان امنیتی و شرکت های تکنولوژی از دولت بابت افزایش حملات سایبری انتقاد کردند و به بحث درباره ی جلوگیری از این حملات پرداختند. چراکه Lazarus توسط WannaCry در سال 2016 به NSA حمله کرد و به سوء استفاده از اطلاعات آن پرداخته بود. در پی این جریان، NSA و دیگر شرکت هایی که مورد حملات سایبری قرار گرفتند؛ از دولت امکاناتی را خواستار شدند تا به جنگ های سایبری بپردازند.

Brad Smith، رئیس و مدیر ارشد حقوقی مایکروسافت، در وبلاگ خود اعلام کرد که "جهان باید این حملات را مانند یک زنگ بیدار باش در نظر بگیرد و همیشه آمادگی مقابله با حملات سایبری را داشته باشد. استفاده از سلاح ها و حملات سایبری هیچ فرقی با سلاح های فیزیکی و جنگ های واقعی ندارد. دولت ها نیز باید علاوه بر تقویت نیروی های نظامی و دفاع از کشور ها با سلاح های هسته ای، به محافظت و جلوگیری از حملات این چنینی نیز بپردازد."

(19 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان

  کاربر

  خیلی خوبه که نظراتی که باب میلتون نیست رو اصلا پخش نمی کنید
  بار اولتون هم نیست

  0 پاسخ
 • این ها که ساخت امریکا بود. حالا دنبال گیر بیخود دادن به کره شمالی هستند دارندبهانه جور می کنند. همه ش تبلیغات امریکاست. همان موقع هم مسخره بود که کره شمالی وقت بگذارد تا سایت سونی پیکچرز را بخاطر یک فیلم هک کند!!
  کره شمالی انقدر بیکار نیست که وقت بگذارد تا از طریق بیت کوین واسه خود منابع مالی کسب کند!!
  بیشتر این گسترش خبر هم بخاطر سایت هایی است که بجای مطالب واقعی و مفید، اراجیف امریکایی ها را ترجمه کرده و به خورد جهان می دهند.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: parand

  در جریان هستی که کسپراسکای یه شرکت روسیه و دفتر مرکزیش هم توی مسکو دیگه ؟!

  0 پاسخ
 • مهمان

  Aliguy

  اخه عقل ناقص من کره شمالی که یه عمره تحریمه مغضشون ظرفیت حک به این بزرگیرو داره

  0 پاسخ
 • والا اول از همه میگفتن که اینا سورس کداش مربوط به NSA بود که یک سری هکر اونارو فاش کردند قبلا، الان هم که امریکا با کره شمالی در افتاده، قضیه ی خاورمیانه س میخواد بگه آره اینا نابود کردن دنیارو، دنبال بهونه برا جنگ بود که ساخت، میگین نه ببینید

  0 پاسخ
 • باور کردنی نیست!

  0 پاسخ
 • بهش نمیاد واقعا ولی خیلی بی شرفن/-)

  0 پاسخ
 • مهمان

  سعید

  والله صداو سیمای ایران که میگه کار امریکاس ولی بقیه میگن کار کره شمالیه

  0 پاسخ
 • اخه کره شمالی به روسیه حمله کنه :o
  بنظرتون مشکوک نمیزنه ;)
  کدهای به این سادکی رو داخل برنامه بزارن
  خیلی دیگه کره شمالی رو دس بالا گرفتن?=))

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.