پیداشدن کودکان گمشده در چین با کمک یک اپلیکیشن

مقامات کشور چین به کمک یک پلیکیشن جدید موفق شده اند بیش از هزار کودک گمشده را پیدا کنند. این برنامه به درخواست وزارت عمومی چین ساخته شده و راهی برای مبازره با قاچاق کودکان است. این برنامه موبایلی که “reunion” نام دارد در سال اول استفاده اش توانسته 1274 پرونده کودک ربایی را ببندد. از این تعداد پرونده متاسفانه 29 کودک کشته و 75 نفر غرق شده بودند.

نیروی پلیس با کمک این برنامه فعالیت و اطلاعات خود را به اشتراک میگذارد و کاربران در شعاع 100 کیلومتری از نقطه ای که آخرین بار کودک دیده شده، عکس و اطلاعات دقیقی از او دریافت میکنند و تا به سرعت نسبت به جستجوی او اقدام شود. در صورتی که کودک پیدا نشود، با گذشت زمان شعاع ارسال اطلاعات در برنامه گسترده تر می شود. در این برنامه همچنین کاربران می توانند فعالیت های مشکوک و یا خلاف قانون را به پلیس گزارش دهند.

آمارها بر این اساس است که سالانه در حدود 20 هزار کودک چینی ربوده می شوند و تعداد زیادی از آنها به فروش رسانده می شوند. دلیل اصلی این جرم ها، از علاقه سنتی چینی ها مبنی بر داشتن وارث پسر سرچشمه میگیرد. دخترها هم اغلب ربوده می شوند تا به عنوان کارگر در جایی کار کنند و یا به زور برای دریافت جهیزیه کلان با کسی ازدواج کنند. سرانجام تعداد زیادی از این کودکان به کار، گدایی و یا کارهای خلاف میرسد و قسمت بد ماجرا این است که این کودکان کاملاً ناپدید می شوند و هرگز به آغوش خانواده ها باز نمیگردند.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.