هشدار پلیس فتا در پی کلاهبرداری در اپلیکیشن دیوار

خرید اینترنتی در سال های اخیر رفته رفته خود را به عنوان الگویی برای تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کاربران ثابت می کند. یکی از کلیدی ترین نکات درباره خرید اینترنتی، اعتبار وب سایت فروشنده و امنیت پرداخت و تحویل کالای مورد نظر توسط این وب سایت هاست. در همین راستا تلاش شده تا با اختصاص برچسب های الکترونیکی اعتباری کاربران را نسبت به فروشگاه های معتبر آگاه کرده و با در اختیار قرار دادن مکانیزم پیگیری و شکایت در صورت ناراضی بودن از محصولات، راه تقلب در خرید اینترنتی تا حد ممکن مسدود شود. با این حال اپلیکیشن ها و وب سایت هایی که به صورت واسطه بین خریدار و فروشنده عمل می کنند همچنان محلی مناسب برای برخی از افراد سود جو به حساب می آیند و عدم توانایی کنترل افراد و تفکیک فروشنده های مورد اعتماد از غیر قابل اطمینان باعث شده مشکلاتی برای برخی از کاربران ایجاد شود.

امروز پلیس فتا به دلیل کلاهبرداری انجام شده توسط یکی از فروشندگان در اپلیکیشن دیوار در مصاحبه ای از ضرورت توجه بیشتر کاربران سخن گفت. به گفته رییس پلیس فتای یزد، در پی شکایت یکی از کاربران اپلیکیشن دیوار از فروشنده ای که مبلغ کالای مورد نظر را دریافت کرده و در عوض محصول مورد نظر را برای خریدار ارسال نکرده است، تحقیقات پلیس فضای سایبری آغاز شده و پس از چندین روز، فرد متهم در استانی دیگر شناسایی و دستگیر شده است. ظاهرا این شخص در طول مدت 2 سال توانسته بود به همین روش بیش از 80 میلیون تومان کلاهبرداری کرده و هرگز مورد پیگرد قرار نگیرد. در همین راستا به کاربران توصیه شده تا حد امکان در صورت عدم اطمینان به فروشنده از خرید کالا از طریق وب سایت ها و اپلیکیشن های واسطه به صورت اینترنتی خودداری کنند و در صورت خرید از راه دور به اطلاعات منتشر شده از فروشنده از قبیل آدرس و شماره تلفن توجه کافی داشته باشند.

به نظر می رسد در این رابطه به هماهنگی بیشتری بین پلیس فتا و توسعه دهندگان بازارهای واسطه ای نیاز است تا با ارائه ساز و کارهای مشخص برای جلوگیری از افراد کلاهبردار، این اپلیکیشن ها و وب سایت ها از پتانسیل بالای خود برای تبدیل شدن به یکی از مراکز کلیدی خرید کاربران در نسل جدید بیشترین استفاده را داشته باشند.

(11 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • هادی

  نیاز به هیچ واسطه ای نیست چیه برای ملت دردسر می سازین ؟
  چشمش کور دنگش نرم هرکی خریداره تا جنسو بررسی نکرده پول نده
  با برن توو سایتای واسطه ای مثل ایسام و ... بفروشن درصد هم بدن
  صدها هزار معامله انجام میشه درست رو کسی نمی گه

  0 پاسخ
 • محمد

  ای کاش همانطور که شهر شاکی رو که یزد باشه نوشتید استان فرد خاطی رو هم می نوشتید!

  0 پاسخ
 • چه آدمایی پیدا میشن:smiley880 میلیون کلاهبرداری با یه برنامه

  0 پاسخ
 • من برای اینکه پولم را یک کلاهبردار بالا نکشه از ایسام خرید میکنم و ایسام تا مادامیکه من دریافت ان محصولی را که انتظارش را داشتم تایید نکنم پول را به فروشنده پرداخت نمی کند اینطوری هرگز پولتان خورده نمی شود .

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: fardin

  :-bd:-bd

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.