آخرین جاندار زنده روی زمین چه موجودی خواهد بود؟

اگر به دیدن فیلم و سریال علاقمند باشید حتما با عناوینی دارای موضوعات آخرالزمانی برخورد کرده اید. فیلم هایی که آینده بشر را به تصویر می کشند و در آن عواملی را معرفی می کنند که باعث نابودی انسان ها می شوند. از حمله موجودات فضایی گرفته تا خشک سالی، بیماری و البته جنگ ها عظیم جهانی. همچنین فیلم ها و کتاب هایی وجود دارند که به موضوعات پسا آخرالزمان می پردازند. جدیدترین اثر از این دست را می توان فیلم Mad Max دانست که در فضایی پس از نابودی تعداد زیادی از انسان ها، محیط زیست و البته تکنولوژی های موجود می گذشت. در تمام این آثار به سرنوشت انسان ها در چنین فضایی پرداخته می شود. اما آیا تا به حال این سوال برای شما نیز مطرح شده که در صورت نابود شدن انسان و البته موجودات دیگر، چه جاندارانی آخرین باقی مانده های حیات بر روی زمین خواهند بود؟

تاردیگرید یا آن طور که در فارسی شناخته می شود "خرس آبی" حیوانی بسیار کوچک با 4 جفت دست و پا است و همان طور که از نام آن نیز بر می آید در آب زندگی می کند. اخیرا دانشمندان تحقیقات بسیار زیادی را بر روی این جانور انجام داده اند. نتایج آزمایشات نشان می دهند خرس های آبی می توانند به مدت 30 سال در حالت یخ زده زنده باقی بمانند و حتی از سفر به فضا نیز جان سالم به در ببرند. اما جدیدترین آزمایش بر روی این موجودات کوچک نشان می دهد که خرس های آبی 10 میلیارد سال قبل بر روی کره زمین زندگی کرده و در این مدت با همه مشکلاتی که برای این سیاره به وجود آمده نیز کنار خواهند آمد. گروهی از محققین دانشگاه های آکسفورد و هاروارد در این تحقیق مشخص کرده اند که تقریبا هیچ پدیده ای وجود ندارد که بتواند تمامی آب موجود بر روی سطح زمین را از بین ببرد و در نتیجه به زندگی خرس های آبی پایان دهد. البته شاید انفجار یک ابرنواختر بتواند چنین کاری انجام دهد اما احتمال وقوع آن در نزدیکی زمین بسیار بعید به نظر می رسد. در نتیجه باید گفت زمانی که همه انسان ها و حتی سایر موجودات از روی زمین محو شوند، خرس های آبی به تنهایی به زندگی بر روی این کره آبی ادامه خواهند داد و تنها نکته ای که می تواند باعث از بین رفتن آنها شود، نابودی خورشید و در نتیجه از بین رفتن کل کره زمین است.

(7 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • * نشان می دهد که خرس های آبی 10 میلیارد سال قبل بر روی کره زمین زندگی کرده*
  عمر کره زمین 4.5 میلیارد سال تخمین زده شده،تصحیح بفرمایید

  0 پاسخ
 • مهمان

  مهمان

  آقا چرا اطلاعات غلط میدید
  اصلا کره زمین ۱۰ میلیارد سال عمر داره که این موجود ۱۰ میلیارد سال رو زمین زندگی کرده باشه

  0 پاسخ
 • در واقع مفهوم جمله این بوده که این موجودات میتونن 10 میلیارد سال روی زمین زندگی کنن و هیچ پدیده ای قادر به نابود کردنشون نیست. شاید بد توضیح داده شده

  2 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.