آموزش گزارش نتایج اشتباه در جست و جو به گوگل

جست و جو در گوگل احتمالا اولین کاری است که هر کاربر اینترنت با آن آشنا می شود. یک موتور جست و جوی قدرتمند که به کمک ابزارها و امکانات متنوع خود می تواند هر سوالی را مانند غول چراغ جادو پاسخ دهد و در کسری از ثانیه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار دهد. اما پس از مدتی استفاده از گوگل و موتور جست و جوی آن احتمالا به لینک هایی برخورد کرده اید که در کمال تعجب هیچ ارتباطی با آنچه شما به دنبال یافتنش بوده اید ندارند. به هر حال بخش جست و جوی گوگل هم می تواند اشتباه کند و البته توسط وب سایت هایی که به روش های گوناگون تلاش می کنند خود را وارد صفحه اول نتایج کنند دچار خطا شود. با این حال برای هر مشکلی راهکاری وجود دارد و برای نتایج اشتباه در جست و جوی گوگل هم راه حل ساده ای در اختیار شماست.

برای آنکه به گوگل اطلاع دهید صفحه اول از جست و جو درباره موضوعی مشخص دارای نتایج اشتباه است کاری نسبتا ساده در پیش دارید. در نسخه جدید صفحه نتایج گوگل و در سمت راست آن یک باکس برای ارائه اطلاعات به صورت خلاصه وجود دارد که به One Box مشهور است. برای مثال اگر درباره یک فیلم جست و جو کنید در این باکس اطلاعاتی درباره بازیگران، کارگردان، پوسترها، میزان فروش و مواردی از این دست را مشاهده خواهید کرد.

در پایین One Box عبارت Feedback با فونتی بسیار ریز نوشته شده که کلید حل مشکلات خواهد بود. با کلیک کردن بر روی Feedback اطلاعاتی که در بخش One Box وجود دارند نشاندار شده و می توانید موردی که به نظر شما اشتباه است را با کلیک کردن بر روی آیکون مداد انتخاب کرده و مشکلی که درباره آن وجود دارد را ذکر کنید.

اگر مشکل در بخش One Box نیست در انتهای صفحه جست و جو (پایین تر از قسمتی که شماره صفحات سرچ نوشته شده بر روی send feedback کلیک کنید. در این حالت گوگل یک اسکرین شات از صفحه ای که در آن قرار دارید تهیه کرده و سپس می تواند توضیحات خود درباره نتایج اشتباه در جست و جو را نوشته و برای تیم گوگل ارسال کنید. به گفته گوگل این اطلاعات توسط تیم های انسانی (و نه به صورت کامپیوتری) بررسی می شوند و در صورت صحت گزارش تصحیح خواهند شد. همچنین اگر تعداد کاربرانی که یک مورد را گزارش می کنند زیاد باشد سرعت بررسی نیز افزایش خواهد یافت.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • بازهم crowdsourcing !
    گوگل بیشترین استفاده رو ازمنابع می کنه . آفرین بهش :-bd

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.