سن مارینو سال آینده اولین شبکه 5G اروپا را راه اندازی خواهد کرد

اوایل سال جاری میلادی بود که کنسرسیوم مشترک توسعه 5G متشکل از بیش از بیست شرکت بزرگ جهان اعلام کرد دستیابی به نسل جدید شبکه های موبایل زودتر از زمان پیش بینی شده امکان پذیر خواهد بود و احتمالا آغاز راه اندازی شبکه های 5G به جای سال 2020 در سال 2019 صورت خواهد گرفت. با این حال ظاهرا شتاب توسعه شبکه های موبایل در جهان حتی از آنچه اعلام شده نیز سریعتر است.

مقامات دولتی سن مارینو (کشوری بسیار کوچک با جمعیت اندک در اروپا) اعلام کرده اند قراردادی را با شرکت مخابراتی Telecom Italia به امضا رسانده اند و به این ترتیب تا پایان سال 2018 میلادی، تمامی شبکه های موبایل این کشور از 4G به 5G ارتقا پیدا خواهند کرد. به این ترتیب سن مارینو اولین کشور اروپایی خواهد بود که اینترنت 5G را در فاز اول با سرعتی بیش از 10 برابر سریعتر از نسل کنونی در اختیار کاربران قرار می دهد. برخی از اپراتورهای آمریکایی از جمله اسپرینت و ورایزن توسعه شبکه های موبایل خود را در برخی ایالت های این کشور آغاز کرده اند اما به دلیل پهنه بسیار گسترده تر آمریکا نسبت به سن مارینو به نظر نمی رسد حتی این شرکت های ثروتمند نیز بتوانند تا پیش از پایان سال 2019 شبکه های 5G خود را عملیاتی کنند.

به صورت تئوی به نظر می رسد شبکه های 5G قادر باشند اینترنتی 100 برابر سریعتر از آنچه کاربران با 4G تجربه کرده اند را در اختیار آنها قرار دهد و به این ترتیب استفاده از محتوای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به صورت آنلاین به راحتی امکان پذیر خواهد بود. در آخرین گزارش مرتبط اتحادیه اروپا، پیش بینی شده بهره گیری از شبکه های نسل جدید اینترنت تاثیر فوق العاده چشمگیری در صنایع مختلف از جمله حمل و نقل، سلامت و بهداشت داشته باشد و علاوه بر ایجاد 2.3 میلیون شغل بتواند تاثیری 113 میلیارد دلاری بر روی درآمد کشورهای قاره اروپا بگذارد.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • به صورت تئوی به نظر می رسد شبکه های 5G قادر باشند اینترنتی 100 برابر سریعتر از آنچه کاربران با 4G تجربه کرده اند را در اختیار آنها قرار دهد

    ما اینجا پول سرعت ۴ جی میدیم ولی سرعت در حد لاکپشت فلجه :l

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.