کارپینو دغدغه بیکار شدن رانندگان تاکسی‌ را برطرف کرد

محمود واعظی وزیر ارتباطات و اطلاعات در بازدید از غرفه‌های نمایشگاه الکامپ اعلام کرد که کارپینو دغدغه بنده در مورد بیکار شدن رانندگان تاکسی‌های شهر با حضور کسب‌وکارهای اینترنتی را برطرف کرد. واعظی در این باره افزود: چند ماه پیش من دغدغه‌ای پیدا کردم که با حضور کسب‌وکارهای اینترنتی همچون اسنپ و تپسی، رانندگان تاکسی‌ها به سمت کاهش درآمد و بیکاری خواهند رفت. این موضوع سبب می‌شد که تاکسی‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی رو در روی هم قرار گرفته و سبب ایجاد چالش شوند.

وزیر ارتباطات گفت:امروز با استفاده کارپینو از تاکسی‌ها برای پاسخ به درخواست ماشین کاربران هم دغدغه بیکار شدن تاکسی‌ها کاهش پیدا می‌کند و هم تاکسی‌ها نیز با فناوری‌های جدید آشنا می‌شوند. احسان جهانی مدیرعامل کارپینو نیز در این دیدار گفت: با کسب مجوزهای لازم از تاکسیرانی تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری توانستیم اولین اپلیکیشن درخواست خودرو با حضور تاکسی‌های رسمی را به کاربران اینترنت در ایران ارائه دهیم. جهانی افزود: در اپلیکیشن ما هم اکنون بیش از ۱۲ هزار راننده تاکسی به حمل و نقل کاربران می‌پردازند که این رانندگان خودروهای تاکسی معمولی، لوکس، ون و تاکسی بانوان دارند. مدیرعامل کارپینو گفت: ما با این اپلیکیشن توانستیم کاهش ۴۰ درصدی رانندگان تاکسی که در دو سال اخیر به خاطر حضور اپلیکیشن‌های درخواست خودرو به وجود آمده بود را پوشش دهیم.
واعظی در این دیدار ضمن رضایت کامل از حضور کارپینو خواهان گسترش عرضه فعالیت این اپلیکیشن شد.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • سلام
  به نظرم کارپینو فقط یه برنامه ساده برای فراخوانی تاکسی هستش.
  اصلا مثل اسنپ و تپسی بهت قابلیت های خوب نمیده.
  یا روی تاکسی ها کنترلی صورت نمی گیره.
  مثل همیشه فقط بلدند پول بگیرند.
  من یه مدت از کارپینو استفاده کردم ولی بعد دیدم که اولا با پول بیشتری که دارم میدم عملا نه ماشین خوبی میاد و نه امکانات خوبی میدن، مثلا یه تاکسی روآ داغون میاد، تازه اصلا کولر هم روشن نمی کنند که یکم آدم خنک بشه. ولی ماشین های اسنپ و تپسی کولر روشن می کنند.
  بدتر از همه، مسیر های داخل تهران رو هم به خوبی نمیشناسند و هی آدم مجبور میش بهشون توضیح بده که از فلان مسیر برو و از اونجا نرو.
  واقعا فقط پول الکی می گیرند.
  من قبلا کارپینو داشتم ولی الان پاک کردمش و تپسی نصب کردم.
  باتشکر

  0 پاسخ
 • بهتره بجای جمله ی (کاهش ۴۰ درصدی رانندگان تاکسی ) بگیم بیکار شدن 40 درصد از رانندگان تاکسی !
  کارپینو هم رسما یک برچسب بر دهان رانندگان تاکسی ست که فقط بگویند به فکر شا هم هستیم ...
  سازمان تاکسی رانی (حمل و نقل عمومی و ...) در کشور ما یکی از ضعیف ترین و بی مسءولیت ترین و بی کفایت ترین نهادهای کشور به حساب میاد که روز به روز زندگی رو برای تاکسیداران سخت تر میکنه و هیچگونه ارزشی هم برای این قشر ضعیف قائل نیست !
  همین فشار ها باعث میشه راننده خونش به جوش بیاد اعصاب هم نداشته باشه در مواقعی ...
  همین فشارها باعث میشه نتونن برسن به ماشینی که از صبح تا بوق سگ کیلومتر میندازه و اوراق میشه ... خرج ماشین کنن باید از شکم زنو بچشون بزنن ...
  ما ایرانیا عادت داریم قسمت بد مردم رو ببینیم ... اره باید هم بخششها و مهربونیای این ادمها هم فراموش بشه...
  یه راننده باید کل سرمایشو باید بزاره بره زیر اقساط رسمااا نزول ! که یه ماشین اشغال وطنی بخره با رنگ مزخرف و هزارتا برچسب بیخود و بنزین لیتری خدا تومن بزنه که از صبح تا شب ماشینو جون خودشو بزاره برای یه لقمه نون ! شما چی میدونید از زندگیه یه راننده تاکسی ؟!!! ...
  بجای این که مشکل مردومو بیشتر کنید و یه عده رو بدبخت تر از قبل ...برید کاری کنید هرکس در جای شغلیه خودش قرار بگیره !
  نه این که کل مردم رو برای جبران گوشه ی خالیه سفرشون تبدیل کنید به راننده که از اون ورش نون تاکسیداران و آژانسیا آجر بشه !!!

  0 پاسخ
 • خوبی اسنپ این بود که دوره ی آژانس و تاکسی رو تموم کرد رفت

  دقیقا یه بار یه مسیری رو زیر بارون اسنپ رفتم 16 اینا. همون رو دربست میگفتن 70 تومن! از پونک تا محمودیه. کلا 20 دقیقه راه

  0 پاسخ
 • همون راننده های بی ادب
  همون ماشین های زه وار در رفته
  همون کرایه قیمت خون باباش
  جداً چنین چیزی میخوایم چیکار؟

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.