آموزش به دست آوردن رمز فراموش شده شبکه WiFi

ضرب المثل نسبتا مدرنی با این مضمون وجود دارد که "خانه جاییست که به صورت خودکار در نزدیکی آن به اینترنت وصل شوید". استفاده از لپ تاپ ها و موبایل ها در بسیاری از خانه ها برای اعضای خانواده باعث شده مودم های بیسیم به یکی از لوازم خانگی نسل جدید تبدیل شوند. البته بدون شک هر کاربری برای جلوگیری از سو استفاده های احتمالی رمزی برای شبکه اینترنت بی سیم خود انتخاب می کند و به کمک آن تنها دستگاه های مورد اعتماد اعضای خانواده می توانند از اینترنت خریداری شده استفاده کنند. اما از آنجا که مودم ها هیچ وقت پیامی مبنی بر لزوم تغییر رمز برای کاربران ارسال نمی کنند ممکن است پس از مدتی این رمز فراموش شود. در چنین شرایطی اگر یکی از دستگاه ها تاریخچه اتصال خود به شبکه را به هر دلیلی (از جمله ریست کردن تنظیمات) از دست بدهد و یا یک دستگاه جدید قصد اتصال به شبکه اینترنت را داشته باشد به دلیل از یاد رفتن رمز با مشکل مواجه خواهیم شد.

اما روشی ساده برای به دست آوردن رمز فراموش شده WiFi وجود دارد. اگر شما هم رمز مودم خود را فراموش کرده اید و حالا به آن نیاز دارید می توانید در چند مرحله ساده آن را به دست آورید. برای این کار در منوی استارت عبارت cmd را تایپ کرده و با کلیک کردن بر روی آیکون cmd یا زدن کلید enter یک پنجره دستورات اجرا کنید.

سپس عبارت زیر را دقیقا و با رعایت فاصله ها در پنجره cmd تایپ نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که باید به جای عبارت SSID نام شبکه وایفای خود را تایپ کنید:

netsh wlan show profile SSID key=clear

پس از این کار و زدن کلید enter فهرستی از اطلاعات درباره شبکه اینترنت بیسیم شما نمایش داده می شود که در انتهای آن و روبروی بخش key content می توانید رمز شبکه ای را که به آن متصل هستید مشاهده کنید.

(9 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • احسان

  این کارو کردم ولی هیچی نشون نمیده؟

  0 پاسخ
 • سلام دوست عزیز
  در چه مرحله ای مشکل دارید؟ارور میده؟

  0 پاسخ
 • به هیچ وجه رمز استفاده نکنین
  فقط مک ادرس رو فیلتر کنین
  رمز راحت هک میشه، این روزا هر بچه ایی یه گوشی دستش میگیره واسه یه کلش بازی کردن نت ملتو هک میکنه

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.