هکرها پیشنهاد 250 هزاردلاری HBO را فاش کردند

خبر هک شدن شبکه HBO که جنجالی ترین قسمت آن مربوط به سریال گیم آو ترونز (GoT) بود؛ هفته گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد. هکرها با دسترسی به کامپیوترهای این شبکه بخشی از قسمت های فصل جدید GoT که هنوز پخش نشده بود، فیلم نامه قسمت های بعدی، ایمیل، تلفن و آدرس بازیگران این سریال پرطرفدار را به سرقت بردند. آنها برای صحت ادعای خودشان بخشی از اطلاعات را، مانند قسمت چهار فصل جدید، چند روز پیش پخش رسمی آن در فضای مجازی قرار دادند.

در تازه ترین اتفاق، روز گذشته این هکرهای پیامی منتشر کردند که در آن یکی از مدیران اجرایی HBO پس از خبر درز اطلاعاتی، در ایمیلی ناشناس به هکرها وعده پرداخت 250 هزار دلار پول را داده است. هکر یا هکرهای مورد نظر هزاران سند از داخل HBO به سرعت برده اند. آنها همچنین قسمت هایی از سریال های Ballers و Insecure را نیز پیش از پخش در اینترنت پخش کرده اند. در ایمیل ناشناسی که در تاریخ 27 جولای توسط یکی از مدیران HBO نوشته شده و توسط هکرها منتشر شده است؛ مدیر به هکرهای پیشنهاد پاداش 250 هزار دلاری داده است. او این مبلغ را به عنوان جایزه ای برای هکرهای کلاه سفید به دلیل پیدا کردن حفره های امنیتی این کمپانی پیشنهاد داده است. در این ایمیل همچنین از هکرها درخواست شده تا به آنها یک هفته مهلت دهند تا بتوانند بیتکوین های درخواست شده را انتقال دهند. ایمیل آنها به این صورت بود:

به دلیل آنکه ما رو سورپرایز کردید، پاداشی خواهید داشت. از شما می خواهیم تا مهلتتان را یک هفته دیگر افزایش دهید.

HBO اظهار نظر مستقیمی در این رابطه نکرده است. اما اطرافیان این مجموعه صحت این ایمیل را تأیید کرده اند. موضوع نامشخص دیگر جواب هکرها به این درخواست است. با وجود آنکه آنها درخواست مبلغ چند میلیون دلاری کرده بودند، باید دید که به مبلغ 250 هزار دلار راضی خواهند شد یا خیر. البته می توان افشای ایمیل مدیران شبکه را یک پاسخ منفی از سمت هکران درنظر گرفت.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • کاربر

    دوستان هکر هفته پيش از تون گله داشتم چرا کيفيت 360p رو گذاشتيد شما که ميتونى چرا 720 نميزارى

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.