ناسا بار دیگر فضانورد به ماه ارسال خواهد کرد

پس از چندین ماه گمانه زنی درباره برنامه های فضایی ایالات متحده در دوره دونالد ترامپ، سرانجام روز گذشته اعلام شد دولت کنونی آمریکا قصد دارد بودجه لازم برای ارسال مجدد فضانورد به کره ماه را در اختیار سازمان فضایی آمریکا، ناسا، قرار دهد.

مایک پنس، معاون رییس جمهور آمریکا، در یک سخنرانی که روز گذشته در اجتماع مرکز ملی فضایی این کشور انجام شد با تایید خبر اعلام کرد "دولت آمریکا قصد دارد بار دیگر فضانوردان آمریکایی را به سطح ماه برساند. این بار هدف ما نه بر جای گذاشتن یک پرچم یا رد پایی بر روی سطح این سیاره، بلکه ایجاد زیربنایی برای ساخت کمپ های تحقیقاتی و پیگیری سایر برنامه های فضایی برای سفر به سیارات دیگر خواهد بود". این در حالیست که ناسا از سال 2010 برنامه های خود را بر روی سفر به مریخ متمرکز کرده بوده است و در ماه های گذشته برخی تغییرات سازمانی برای پیگیری برنامه های مرتبط با کره ماه در سطوح مختلف مدیریتی ناسا صورت گرفته است. گفته می شود ناسا به دنبال ساخت یک ایستگاه فضایی در نزدیکی ماه خواهد بود که با نام Deep Space Gateway شناخته می شود و از این پایگاه برای ارسال فضانورد به مریخ استفاده خواهد کرد. ناسا در این راه قصد دارد از همکاری شرکت های خصوصی دیگر نظیر بویینگ و اسپیس ایکس هم استفاده خواهد کرد.

نکته جالب درباره برنامه های فضایی آمریکا آن است که دولت های جمهوری خواه تمایل بیشتری برای سفر به ماه دارند و در طرف مقابل دولت های دموکرات ترجیح می دهند تمرکز برنامه های فضایی را بر روی سفر به مریخ قرار دهند. پیش از این در دوره جورج بوش سرمایه گذاری های گسترده ای برای پیشبرد برنامه های سفر به ماه انجام شده بود اما در دوره اوباما سیاست ها برای سفر به مریخ تغییر کردند و حالا پس از هشت سال باز هم با یک دولت جمهوری خواه سیاست های ناسا بر روی ارسال فضانوردان به ماه قرار گرفته است.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.