واکنش وزیر ارتباطات به سخنان دادستان کل کشور درباره تلگرام

در خبرهای دیروز شنیدیم که دادستان کل کشور خبر از تعیین تکلیف تلگرام برای همیشه داد.در همین راستا خبرهایی مبنی بر فیلتر شدن تلگرام در آینده ای نه چندان دور در فضای مجازی پخش شد.اما وزیر ارتباطات به این سخنان واکنش نشان داده و گفته است مردم پلت فرم مورد نیاز خود را انتخاب کرده و ما نیز باید درباره ی آن تعامل کنیم.

آذری جهرمی اظهار کرد: هدف اول ضد انقلاب ناراضی کردن مردم و جدا کردن مردم از بدنه نظام است. این که یک کانال ضد انقلاب در فضای مجازی طرح‌های ناروایی بزند که ما نیز آنها را تایید نمی‌کنیم و حتی به خود ما نیز چنین موضوعاتی را انتصاب کردند، ما به واسطه این موضوع بخواهیم گام برداریم و مردم را ناراضی کنیم اشتباه است. دادستان کل کشور هم همان طور که اظهار کرده است به دنبال بستن فضای مجازی نیست.به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس آذری جهرمی در حاشیه مراسم روز جهانی پست در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که آیا تلگرام را به دلیل فعالیت ضد انقلاب ها باید بست، و دیدگاههای قوه قضاییه و شما در این رابطه، چگونه است گفت: هدف ضدانقلاب ناراضی کردن مردم از بدنه نظام است و اینکه کانالهای ضد انقلابی در فضای مجازی بخواهند حرفهای ناروایی بزنند و به تخریب شخصیت، تهمت و دروغ پراکنی بپردازد، به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست، اما نباید مردم را ناراضی کنیم ؛ ما بدنبال بستن فضای مجازی نیستیم که دادستان کل کشور هم در این موضوع با ما اتفاق نظر دارد.

وی با بیان اینکه ضد انقلاب ها می خواهند فضای جامعه را ناامن کنند و آرامش روانی مردم را برهم زنند، ‌افزود: طبیعتاً ما از گردش آزاد اطلاعات استقبال می کنیم و تأکید داریم باید تعامل صورت گیرد، اما بر خطوط قرمز نیز پافشاری داریم.

آذری جهرمی تاکید کرد: این درست نیست که به دلیل حضور کانال های ضدانقلاب میان دو مجموعه در کشور اختلافات رسانه ای راه بیفتد. طبیعتاً سخنان قوه قضاییه در رابطه با فعالیت های خلاف شرع،‌دروغ پراکنی، خلاف امنیت عمومی کشور و ایراد تهمت به مسئولین کشور است که ما نیز با آنها اتفاق نظر داریم.

وی با بیان اینکه عدم استفاده درست از فضای مجازی باعث برهم زدن امنیت روانی مردم و از بین رفتن فضای کسب و کار می شود، افزود: پخش شایعات بی اساس موجب کاهش سرمایه گذاری و اعتماد مردم می شود که این مسئله را با جدیت پیگیری می کنیم.

وزیر ارتباطات در بخشی دیگر از سخنان خود، با تاکید بر اینکه امروز فضای سیاسی کشور باز است و نظرات مختلف مطرح می شود، گفت: هر کس مسئولیت گفتمان خودش را دارد و فضای انتقادی، فضای مناسبی است. اگرچه ضد انقلاب خطش مشخص است؛ اما در عرصه سیاسی دولت موافق محدودیت نیست که عده ای بخواهند با این عناوین و به واسطه برخی نظرات سیاسی، مردم را محدود کنند.

(7 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • سخنان قوه قضاییه در رابطه با فعالیت های خلاف شرع،‌دروغ پراکنی، خلاف امنیت عمومی کشور و ایراد تهمت به مسئولین کشور است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بزرگترین دزدان و خائنین در راس کشور هستند که بزرگترین عوامل بدبختی و تحریمها هستن اونوقت از امنیت دم میزنن.بی همه کسا

  1 پاسخ
 • #تاینی_موویز_را_آزاد_کنید
  :-L

  0 پاسخ
 • اینطور که معلومه دولت از "ضد انقلاب" ها خیلی میترسه، تا این حد که میخوان کل تلگرام رو فیلتر کنن

  2 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.