لینوکس در گوشی های Galaxy S8 و Note 8 سامسونگ

ماه گذشته، سامسونگ اعلام کرد که در حال کار بر روی اپلیکیشنی است که به صاحبان گوشی های Galaxy S8 / S8+ و Galaxy Note 8اجازه میدهد تا سیستم عامل لینوکس را از طریق پلت فرم سامسونگ DeX اداره کنند.

لازم است تا برای کسانی که در این زمینه اطلاعاتی ندارند، بگوییم که DeX یک ایستگاه اتصال، برای گوشی های سامسونگ گلکسی S8 / S8+ و Note 8 است که به کاربران این امکان را می دهد تا گوشی خود را به یک صفحه نمایش خارجی، برق و دستگاه های USB متصل کنند و سیستم عامل اندروید را در دسکتاپ تجربه نمایند. تاکنون کاربران Galaxy S8 / S8+  و Note 8 با استفاده از DeX قادر به اجرای برنامه های اندروید در محیط دسکتاپ بوده اند، اما از این پس کاربران و توسعه دهندگان قادر خواهند بود تا گوشی خود را به یک کامپیوتر لینوکس تبدیل کنند.

سامسونگ در کنفرانس توسعه دهندگان در سانفرانسیسکو اعلام کرد که در حال کار بر روی یک برنامه به نام "Linux on Galaxy" است که به کاربران و توسعه دهندگان امکان بارگذاری محیط لینوکس را در گوشی های هوشمند میدهد. همچنین اعلام کرد که به زودی در گوشی های هوشمند گلکسی امکان استفاده از چندین سیستم عامل را فراهم خواهد کرد. در این صورت کاربران می توانند به سادگی با تغییر سیستم عامل از برنامه های موجود در محیط لینوکس استفاده کنند.

علاوه بر این، سامسونگ همچنین بازی های بیشتری را برای پلت فرم DeX ارائه خواهد کرد، این بازی ها شامل Vainglory، Eric Froemling BombSquad، Survival Arena، Final Fantasy XV Pocket Edition و Lineage 2 Revolution هستند.

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.