آمار توزیع سیستم عامل اندروید نشان میدهد که رشد اوریو بسیار آرام است

هر ماه گوگل نموداری ارائه میدهد که در آن آمار کلی نسخه های مختلف اندروید و میزان توزیع آن در میان کاربران را نشان میدهد. نمودار ماه نوامبر که امروز منتشر شده است، نشان میدهد که اوضاع برای اندروید خیلی دلگرم کننده نیست.

باوجود اینکه آخرین نسخه از اندروید، اوریو در ماه آگوست روانه بازار شد، این سیستم عامل همچنان توسط بیساری از تلفن های هوشمند استفاده نمی شود. در حال حاضر تنها 0.3 درصد از دستگاه هایی که اخیراً از گوگل پلی بازدید کرده اند مجهز به اندروید 8.0 می باشند. این وضعیت بهبود آنچنانی نخواهد یافت تا زمانیکه هواوی و HMD گوشی های جدید خودشان را در پایان سال جاری به اندروید جدید به روز رسانی کنند. پس از آن ممکن است کمی این آمار  تغییر کند و گوشی های بیشتری در بازار آخرین نسخه از اندروید را پذیرا باشند.

نتایج دیگری که از این جدول قابل مشاهده است، این است که اندروید نوگا در مقایسه با ماه های گذشته توزیع بیشتری داشته، در حالیکه آمار توزیع مارشملو و لالیپات کمی کاهش پیدا کرده است. با این وجود اندروید مارشملو با 30.9 درصد بیشترین میزان توزیع در میان کاربران را دارد و پس از آن لالیپاپ با 27.2 درصد و نوگا با 20.6 درصد در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.