نحوه واردات گوشی های مسافری اعلام شد

مرکز واردات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک در بخشنامه ای نحوه واردات گوشی های مسافری را اعلام کرد. گمرک اعلام کرد مسافرینی که به کشور وارد می شوند در صورت خرید گوشی در خارج از کشور باید در بدو ورود به گمرک اعلام کنند که در خارج از کشور گوشی خریداری کرده اند.

براساس قوانین مسافری و با لحاظ شرایط غیر تجاری صرفاً یک دستگاه تلفن همراه، گمرک با اخذ حقوق گمرکی و دوبرابر سود بازرگانی و عوارض متعلقه نسبت به ثبت شناسه IMEI گوشی در سامانه مسافری اقدام میکند. لازم به ذکر است که در صورت مطلع نکردن گمرک از خرید گوشی در خارج از کشور و عدم پرداخت هزینه های فوق، پس از ورود به کشور امکان رجیستری کردن تلفن همراه وجود نخواهد داشت و مسوولیت آن به عهده مسافرین می باشد.

گمرک اعلام کرده است که این اقدام با هدف احترام به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد به اطلاعات امور گمرکی صورت گرفته است. خریداران گوشی در زمان استعلام IMEI می توانند از قیمت واقعی این گوشی که در گمرک تعیین و بر مبنای آن حقوق ورودی اخذ می شود، اطلاع حاصل نمایند.

لازم به ذکر است که خریداران انواع گوشی‌های تلفن همراه می توانند با شناسه 15رقمی (IMEI) گوشی از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک استعلام بگیرند.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • mehrad

    چون بفکر مردم بودن این کار انجام شد !قیمتها یکشبه بالارفت چون قاچاقچی ها دزد بودن!
    حالا یدونه برا خودش طرف وارد کنه مالیاتو دوبرابر سودوکوفتو زهرمار باید بده؟!؟
    دمتون گرم ساده لوحانی که بهتون شک داشتن به یقین رسیدن
    دوستان برا خودتون وارد کنید بدید تمیرکارها ای ام ای ای دستگاهو تغییر بدند تا وارد شبکه بشه این داستان تکراری ده سال پیشم اتفاق افتاده بود

    0 پاسخ
  • دزدی تو روز روشن!

    2 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.