مذاکره با مدیران تلگرام و اینستاگرام برای صیانت از هویت ملی

حسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در نشستی خبری در خصوص پایش شبکه های اجتماعی و مذاکره با مدیران این شبکه های به خبرنگاران توضیحاتی داد. او با ذکر این نکته که با توجه به سرعت بالای توسعه فضای مجازی  نمی‌توان به طور کامل امنیت ایجاد کرد، توضیح داد:

در فضای مجازی متأسفانه فضای ناامنی وجود دارد و شاخصی هم در این زمینه وجود ندارد که بدانیم فضای مجازی کدام کشور امن‌تر از دیگری است. ما برای استفاده از محصولات دخلی کاربران تأکید بسیاری داریم تا کاربران با مشکلات کمتری روبر شوند. با مدیران تلگرام و اینستاگرام در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم قابلیتی را ایجاد کرده تا سیاستهای حفظ صیانت شبکه پیام‌رسانی را محقق کنیم، اگر این ملاحظات محقق شود، مشکلی پیش نخواهد آمد در غیراین صورت ما اقدامات لازم را اتخاذ خواهیم کرد و تصمیم‌گیری‌هایی را در این زمینه انجام می‌دهیم.

او به دارندگان گروه ها و کانال های تلگرامی بیش از 5 هزار عضو توصیه کرد که در یک پیام رسان داخلی فعال باشند تا در صورت اتخاذ سیاست های محدود کننده ضرر نکنند. او تأکید کرد که پیام رسان های خارجی باید سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران را رعایت کنند و به انتشار مطالب خلاف اخلاق نپردازند، در غیر این صورت این شورا به سمت سیاست محدود کنندگی خواهد رفت. او اعلام کرد که در این راه همکاری با سازمان های دیگر صورت گرفته است و طرح طبقه بندی اینترنت یکی از این موارد است. در این طرح برای هر گروه از جامعه سرویس مناسب با همان گروه ارائه می شود، به عنوان مثال برای مدارس اینترنت کودکان ارائه می شود. او گفت: متأسفانه محتوایی که در فضای مجازی ارائه می‌شود بعضا برای همه گروه‌های سنی مناسب نیست و به تدریج این طبقه‌بندی را باید شروع کنیم.

فیروزآبادی در خصوص وضعیت انتقال سرورها به داخل کشور گفت: این برنامه بصورت جدی در حال پیگیری است و در صورتی که همکاری لازم صورت نگیرد، این شورا تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.  او همچنین اعلام کرد که  کارت هوشمند ملی نقش بسیار مناسبی در شناسایی هویت افراد دارد و آنها می توانند با احراز هویت افراد در فضای مجازی گام محکمتری بردارند.

اختلالات تلگرام:

تلگرام از بامداد امروز برای برخی از کاربران با اختلال مواجه شده و بدون تغییر آی پی  دسترسی به آن امکان‌پذیر نیست. سرویس  «Downdetector» که از کار افتادن سرویس‌های اینترنتی را مشخص  می‌کند نشان می دهد که تلگرام در ایران و چند کشور دیگر با اختلال مواجه است. وزیر ارتباطات در این باره گفت: اشکالات و اختلالات شبکه ای از سوی ما (ایران) نبوده و پس از بررسی ها دلیل این موضوع اطلاع رسانی می شود.

(7 رای‌ها)
 • عه اینجا هم عمو سانسورچی داره :emoji5

  0 پاسخ
 • راستین

  سلام
  چقدر جالب بر اساس جو میرید جلو. فقط یک چیزی میگم کمی درموردش تحقیق کنید و ببینید چطور در شبکه های اجتماعی رو مختون کار میشه کرد و امثال تلگرام فکر کنید چرا رایگانه با اون هزینه سر سام آور پیامرسان؟
  swarm ai.
  این همه نرم افزار پیام رسان رایگان یک چیزی پشتش خابیده. فکر نکنید خوبه اونا اطلاعات ما را داشته باشن. هرچی باشه ما هم وطنیم. اما آمریکاییها و چینیها بیگانه هستن. اگر کشور دست اونا باشه بلایی سرمون میارن ناپیدا. نمونش ماجراش کاپیتولاسیون و جدایی بحرین در زمان شاه هست یا حق توحش. بقیش بماند.
  کمی تفکر.
  موفق باشید.

  0 پاسخ
 • شما برو یه تصمیم محدود کننده برای رژیم غداییت اتخاذ کن اول !

  2 پاسخ
 • منظورشون از صیانت ملی ، حمایت از مردم و جوونان نیست ، منظورشون صیانت از فلان آفاست

  0 پاسخ
 • من ترجیح میدم اطلاعاتم دست مدیر تلگرام باشه تا برخی نهادهای داخلی:D
  درضمن با فایرفاکس نمیشه نظر (دکمه ی ثبت دیدگاه غیر فعال هست) ارسال کرد درستش کنید!

  4 پاسخ
 • صیانت از ارزش‌های اسلامی یعنی جاسوسی و سرک کشیدن تو ارتباطات ملت دیگه؟؟

  اگر این ملاحظات محقق شود، مشکلی پیش نخواهد آمد در غیراین صورت ما اقدامات لازم را اتخاذ خواهیم کرد و تصمیم‌گیری‌هایی را در این زمینه انجام می‌دهیم.

  ترجمه ی فارسی
  یا میزارید شنود کنیم ،یا فیلتر میکنیم

  جوانان ما دیکتاتوری ندیدن ، زارت !!

  4 پاسخ
 • فقط و فقط و فقط به خاطر سانسور کردن اخباری هست که دوست ندارند مردم ازش آگاه باشند تمام !!!
  خدایی کی باورش می شه این حکومت به فکر فرهنگ و اخلاق مردمش باشه ؟؟؟؟؟ به فکر ریشه خودشونن که یه وقت خشک نشه axaxaxaxax

  4 پاسخ
 • علی

  متاسفانه این تلگرام خیلی بی درو پیکره اسیب های اجتماعی زیادی داره باید یه فکری به حالش بشه

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: علی

  تلگرام بی درو پیکر باشه ، آدم که عقل و شعور داره ، بچه ها که پدر و مادر دارن

  5 پاسخ
 • علی

  در پاسخ به: Captain Knuckle`s

  البته این مثال شما یه جور مقایسه نادرست و مغالطه تمثیل !! اگر خیلی ها شعور داشتن یا پدر مادر که وضع فرهنگمون این نبود نمونه کوچولوی این شعوری که شما ازش دم میزنی رو میشه موقعی که میریزن مثلا تو صفحه مسی فحش میدن میشه فهمید.و هزارارن هزار مثال دیگه!
  در کل حتی بدترین قانون هم بهتر از بی قانونی هست در همه موارد اگر این مدلی که شما فرمودید بخوایم حساب کنیم که باید چراغای راهنمایی رو هم جمع کرد یا اصلا پلیس به چه در میخوره!مردم شعور دارن و پدر مادر!!

  0 پاسخ
 • یعنی دروغگویی و دیکتاتوری اینها یک طرفه ، یک طرف دیگه اون عده مردمی هستن که قبولش میکنن. با اومدن تلگرام و ... نظام فساد اینها به خطر افتاده دارن به در و دیوار میزنن که ببندنش. وگرنه هرکی بخواد میتونه با یک فیلتر شکن هزارتا سایت پورن باز کنه که تلگرام انگشت کوچیکشم نمیشه. باورکنید اون پورن ها از اینها پاک ترن.
  هرطور فکر میکنم میبینم برای افراد این رژیم راهی به جز مرگ زودرس وجود نداره.

  5 پاسخ
 • ...M

  در پاسخ به: Alireza

  تا وقتی انسانهای بی چاک و دهنی مثل جنابعالی مخالفین مطمئن باش هیچ کاری از پیش نمیبرین.
  ادب مرد به ز دولت اوست

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: ...M

  خیلی ببخشید شما که بی ادب تر هستید
  ایشون که حرف زشتی نزد که شما جبهه گرفتید
  کلماتی مثل پورن یا هررزه نگاری لغاتی هستن که در ادبیات فارسی و حتی تو اخبار داخل کشور استفاده میشن هیچ اشکالی هم تو استفاده ازشون وجود نداره . شما بهتره یک مقدار از لغت نامه های فارسی کمک بگیری

  4 پاسخ
 • محسن

  اینا کلا کاری میکنن که مردم رو زجر بدن.
  وقتی میبینن مردم با این اینترنتای مزخرف دارن سر میکنن و صداشون در نمیاد میان یهو طرحایی میدن که مردن اذیت بشن.
  وقتی میبینن مردم توی تلگرام و اینستاگرام یکم خوشن میان فیلتر میکنن که مردم اذیت بشن.
  کلا هدف اذیت شدن مردمه، به هر قیمتی.
  (((سادیسم)))

  2 پاسخ
 • در پاسخ به: محسن

  دقیقا:-bdکرم ریختن تو ذاتشونه

  1 پاسخ
 • او تأکید کرد که پیام رسان های خارجی باید سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران را رعایت کنند و به انتشار مطالب خلاف اخلاق نپردازند، در غیر این صورت این شورا به سمت سیاست محدود کنندگی خواهد رفت.
  ------- اینا در راس کشور تمومی نداره و برای جلوگیری از شبکه های اجتماعی ای که حقوق های نجومی تجاوز ها دزدی ها اخبار کذب و پارتی بازی هاشون رو لو میده و نمیتونن جلوی لو رفتن این خیانت هارو بگیرن هزارتا زر مفت میزنن که این شبکه ها برای مردم نا امنی میاره

  آخرین بار در تاریخ حدود 2 سال قبل توسط محمد یوسفی زاده ویرایش شد
  3 پاسخ
 • مهمان

  در پاسخ به: Ali Fallahi

  یکم ادب به خرج بده کلی آدم اینجا سر میزنه
  درسته خیلی از پارتی بازی ها و دزدی ها و ... تو این شبکه ها لو میره ولی خیلی هاش که شاید اکثرش هم دروغ و شایعه است ، خوبیش مورد تاییده ولی برا بدی هاش جنابعالی بفرما باید چکار کرد ؟ نباید یه نظارتی باشه؟
  مشکل اینه هر طرفی رو فعلا بگیری یه مشکلی داره اگه محدودیت گذاشته بشه راه برا سوءاستفاده هایی مثل رانت و ... باز میشه ، اگه گذاشته نشه هر کسی هرچیزی منتشر میکنه ، چه خلاف واقعیت ، چه خلاف اخلاق و ...

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: مهمان

  لیاقتشون بدتر از اونیه که گفتم باید الفاظ ناموسی بهشون گفت.مملکت افتاده دست چنتا ----- و یسری هم فقط پشتشونو میگیرن که در موردشون اینجوری نگو اونجوری نگو.ایران رو دارن به عصر سنگ میبرن.اینارو باید درحالی که اسید میریزی روشون به دار کشید تا کمتر حق مردم بیچاره رو ضایع کنن.چه مالی چه جانی در هر صورت به حریم مردم تجاوز میشه.

  آخرین بار در تاریخ حدود 2 سال قبل توسط محمد یوسفی زاده ویرایش شد
  4 پاسخ
 • ------ /-)فقط میخوان بهونه جور کنن فیلتر کنن بره

  آخرین بار در تاریخ حدود 2 سال قبل توسط محمد یوسفی زاده ویرایش شد
  3 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.