ممنوعیت استفاده از پیامک در هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه

در همایش مدیران استانی وزرات ارتباطات، رئیس کمیته پدافند غیر عامل از ممنوعیت ارسال پیامک به مرد در شرایط بحرانی خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، صادق بیک پور اعلام کرد که نمایندگان اپراتورها باید از ارسال هرگونه پیامک به مردم بدون هماهنگی با ستاد مدیریت بحران خودداری کنند.

بیک پور گفت که براساس دستورالعمل ستاد مدیریت بحران پیامک هایی که باعث تشویش اذهان عمومی شودند مورد تأیید ستاد نخواهند بود. او اینگونه توضیح داد:

 بر اساس دستورالعمل ستاد مدیریت بحران، تنها پیامک های مورد تائید این ستاد قابل ارسال به مردم خواهد بود تا در مواقع بحران و حوادث غیرمترقبه، باعث تشویش اذهان عمومی نشود.

او در ادامه از اجرای پروژه رادیوترانک ملی به عنوان یکی از طرح های مدیریت بحران وزارت ارتباطات در همه استان ها و به صورت یکپارچه خبر داد و اعلام کرد در صورتی که مشکل فضا برای نصب تجهیزات در استان ها حل شود، در تمام استان ها برای ارتباط رسانی در مواقع بحران این شبکه نصب و راه اندازی می شود.

طبق اظهارات بیک پور در حال حاضر برای ارتباط رسانی در شرایط بحرانی 12 فرکانس رادیویی در اختیار سازمان مدیریت بحران قرار گرفته است و برای اجرای پروژه بالن های مخابراتی در استان ها، ایستگاه های پرتابلی برای ایجاد شبکه ارتباطی در مناطق حادثه دیده به دستور وزیر ارتباطات نصب و راه اندازی خواهد شد. رئیس کمیته پدافند غیر عامل در پایان خبر از این داد که اپراتورها حالا مشغول نصب تجهیزات مخابراتی برای اجرای همین پروژه در همه استان های کشور هستند.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.