مروری بر عملکرد کمپانی سامسونگ در یک سال گذشته

بیایید با خبر های خوب شروع کنیم: خوشبختانه گوشی های سامسونگ در سال 2017 منفجر نشدند و آتش نگرفتند. سامسونگ در سال 2017 در اوج خود قرار داشت و پس از اتفاقاتی که در سال 2016 در گوشی گلکسی نوت 7 افتاد مجدداً بلند شد و کار را با قدرت بیشتری آغاز کرد. این کمپانی در سال 2016 پس از عذر خواهی های فراوان قول داد تا در آینده کارهای بهتری ارائه دهد و اشتباهاتش را بپوشاند. آن اشتباه بزرگ باعث شد تا شرکت به کلی تغییر کند و قدم جدیدی در تکنولوژی بردارد. سامسونگ با انتشار گلکسی S8 و +S8 در ماه آوریل 2017 وضعیت خود را به عنوان پیشرو در تولید گوشی های هوشمند تثبیت کرد. در واقع پس از انتشار و عرضه ی گلکسی S8 کاربران ماجرای نوت7 را فراموش کردند و فرصتی دوباره به این کمپانی دادند. لازم به ذکر است که طراحی، عملکرد، صفحه نمایش، کیفیت دوربین و سرعت پردازش بالای این گوشی هوشمند واقعاً وسوسه انگیز بود. به جرأت می توان گفت که در حال حاضر S8 بهترین گوشی هوشمند اندرویدی است.

پس از آن در ماه اوت گلکسی نوت 8 جانشین واقعی نوت7، منتشر شد و مانند Galaxy S8، عملکرد فوق العاده ای به همراه داشت. سامسونگ همچنین در Galaxy Note 8 به معرفی قابلیت جدید سیستم دوگانه ی دوربین پرداخت که به کمک این قابلیت می توانید به طور همزمان با هر دو دوربین جلو و پشت عکس و فیلم تهیه نمایید. اما توجه داشته باشید که سامسونگ به ازای تلاشش قیمت بالایی را برای محصولاتش در نظر گرفته است.

شکست سامسونگ در سال 2017 در بخش سخت افزاری نیست؛ بلکه مربوط به دستیار صوتی Bixby است که برای اولین بار در گلکسی S8 عرضه شد. وعده های زیادی درباره ی این دستیار صوتی به کاربران داده شده بود که پس از راه اندازی آن معلوم شد که زیاد کاربردی نیست و در حد دستیار صوتی گوگل عمل می کند. در زمینه ی مانیتورها و تلویزیون های هوشمند نیز پیشرفت چشم گیری دیده نشده است و هنوز در تلویزیون های خود از فناوری QLED استفاده می کند.

اگرچه در سال گذشته سامسونگ در زمینه ی تولیدات و ارائه ی محصولات جدید قوی ظاهر شد اما این باعث نمی شود که اقدامات غیر قانونی "جی لی"، معاون ریاست بخش سامسونگ الکترونیک از یاد برود. طبق اخبار منتشر شده، جی لی بیشتر سال را در زندان بود و در نهایت به دلیل رشوه، دروغ، اختلاس و دیگر اقدامات غیر قانونی به 5 سال زندان محکوم شد. لازم به ذکر است که در ادامه چهار تن دیگر از مدیران سامسونگ نیز به دلیل رشوه دستگیر و محکوم به زندان شدند. به همین منظور مدیران اجرایی بخش های مختلف این کمپانی تعویض شدند و در سال آینده این کمپانی با مدیران جدیدی رهبری خواهد شد.

به طور کلی سامسونگ روزهای بسیار خوب و بسیار بدی را در سالی که گذشت، پشت سر گذاشت. به گفته ی شایعات گلکسی S9 در ماه فوریه سال آینده منتشر خواهد شد و بزودی کاربران را با محصولات جدید هیجان زده خواهد کرد. در نتیجه نقاط قوت این کمپانی، ارائه ی محصولاتی بدون انفجار و آتش سوزی بود و از سوی دیگر تولیدات شگفت انگیزی داشته است. اما در بخش فرهنگ سازمانی نیاز به تقویت دارد و فساد فرهنگی این شرکت در سال 2017 هرگز تصویر خوبی را از آن به جای نخواهد گذاشت. همچنین سامسونگ در بخش دستیار صوتی نیز نیاز به تقویت دارد و منتظر پیشرفت های آن در Bixby خواهیم بود.

 

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • در زمینه ی مانیتورها و تلویزیون های هوشمند نیز پیشرفت چشم گیری دیده نشده است و هنوز در تلویزیون های خود از فناوری QLED که از OLED ال جی پایین تر است، استفاده می کند.

    من فکر میکردم QLed از OLed بالاتره
    مگه کوانتوم دات پیشرفته تر نبود ؟:emoji0

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.