تأیید حمله سایبری در مراسم افتتاحیه توسط مقامات المپیک زمستانی

طبق گزارش رویتر و به نقل از وب سایت ورج، مقامات المپیک زمستانی پیونگ چانگ تأیید کرده اند که در جریان مراسم افتتاحیه، یک حمله سایبری صورت گرفته است. این مسوولین اعلام کرده اند با وجود اینکه تلویزیون ها و دسترسی اینترنتی تحت تأثیر این حمله قرار گرفته بود، خوشبختانه هیچ بخش مهمی از عملیات مراسم افتتاحیه به خطر نیفتاد.

طبق گزارشات منتشر شده دسترسی به اینترنت و Wi-Fi در روز جمعه در جریان مراسم افتتاحیه قطع بود. وب سایت بازی ها نیز از دسترس خارج شده بود. عدم دسترسی به وب سایت مانع از این شده بود که شرکت کنندگان در مراسم المپیک بتوانند بلیط های خود را پرینت بگیرند. سخنگوی کمیته سازماندهی المپیک زمستانی پیونگ چانگ، Sung Baik-you تأیید کرده است که حمله سایبری اتفاق افتاده است، اما مشکلات پیش آمده در آن زمان برطرف شده اند. او همچنین اعلام کرده است که تحقیقات تا این لحظه مشخص نکرده است که چه شخصی، گروهی و یا کشوری در پشت این حمله بوده اند و منبع آن کجا بوده است.

این بازی ها هنوز هم تحت همه هکرها قرار دارد. ماه گذشته مک آفی هشدار داده بود که ایمیل های که حاوی محتوای مخربی هستند را مشاهده کرده که به اکانت رسمی المپیک ارسال شده اند. این کمپانی همچنین هشدار داده بود که احتمال حمله در آینده بیشتر هم خواهد بود. مقامات کره ای برگزار کننده المپیک نگرانند که تنش های بین این کشور و کره شمالی منجر به ایجاد این حملات شده باشد. اما از طرف دیگر عدم حضور روسیه در این دوره از بازی ها به دلیل دوپینگ سیستماتیکی ورزشکاران این کشور در دوره های قبلی می تواند یک عامل مهم برای خرابکاری هکرهای مشهور روسی باشد.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان

    شک نکنید ، امریکا به شدت از وضع رو بهبود روابط بین کره شمالی و جنوبی ناراحته و داره مساله سازی میکنه تا دوباره بینشون شکر آب بشه و بتونه سلاح به کره جنوبی بفروشه

    0 پاسخ
  • در پاسخ به: مهمان

    ما هم به ماهیت امثال تو شک نداریم

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.