تضمین امنیت USSD

در مراسم افتتاح سومین کنفرانس و نمایشگاه اینترنتی اشیاء آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران از تضمین امنیت USSD و توافق با بانک مرکزی خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، جهرمی گفت که مطابق با توافقات صورت گرفته میان سازمان تنظیم مقررات و بانک مرکزی مقرر شده است تا با مکانیزم امنیتی، امنیت این روش تراکنشی تضمین شود. در خصوص جزئیات این توافق اینگونه توضیح داد که:

بر این اساس مطابق تفاهمی که اپراتورهای تلفن همراه و شرکت های پرداخت الکترونیک (PSP) داشتند پیشنهاد شد تا مدل امنیتی برای تراکنش ها با قرار دادن یک اپلت روی سیمکارت صورت بگیرد تا ملاحظات بانک مرکزی برای امنیت این روش پرداخت الکترونیک محقق شود. هم اکنون این راهکار رگولاتوری در دست بررسی و انجام است.

جهرمی در راستای عملی سازی طرح اینترنت اشیاء عنوان کرد که ساخت سنسورها و محصولات مرتبط با این تکنولوژی در کشور به عرضه صنعتی رسیده است و این نشان از ظرفیت های خوب در این حوزه دارد. او اضافه کرد در صورتی که آزادسازی فضای فرکانسی در زمان مناسب صورت پذیرد شاهد بهره برداری از این تکنولوژی خواهیم بود. او اعلام کرد که بالغ بر 300 کشور در این حوزه فعال هستند که 80 تای آنها دارای محصول می باشند.

موضوع دیگری که در جهرمی در جمع خبرنگارها در رابطه با آن توضیح داد، ایجاد شغل در زمینه IT بود. او ضمن اشاره به اینکه وزارت ارتباطات مسئول مستقیم ایجاد شغل نیست، گفت:

بر اساس آمارهای دریافتی شاخص ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۵ و ۹۶ محقق شده است و پیش بینی می کنیم در سال آینده نیز این توسعه ادامه یابد. زیرساخت های مرتبط با ایجاد اشتغال در این حوزه فراهم شده است، در صورت برداشتن موانع کسب و کار از جمله نظام حقوقی، مالیاتی و بیمه ای شاهد افزایش و رشد اشتغال در این حوزه خواهیم بود.

جهرمی در پاسخ به سوالی که از جذب نخبگان در سازمان های ذی ربط وزارت ارتباطات پرسیده شد، گفت که دولت بنا نیست به صورت مستقیم شغل ایجاد کند و ما در حوزه فناوری اطلاعات از نخبگان و به عنوان لوکومتیوی نام می بریم که خود ایجاد اشتغال می کنند و در صورتی که بخواهیم آنها را در شغل های دولتی به خدمت بگیریم با اقتصاد دیجیتال تضاد دارد و خلاقیت نخبگان را از بین می برد.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • علی

  100 هزار شغل ؟؟ لابد ادمین های گروه های تلگرامم حساب کردن ! :D

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: علی

  ادمین گروه ها ک خیر دوست عزیز
  ولی بعضی کانال ها هستن ک واسه یه پست تبلیغی تو کانال از 500 هزار تا 1 میلیون تومن میگیرن!!
  به نظرت این خودش یه شغل نیس ؟!

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: علیرضا

  تلگرام رو که دولت درست نکرده و هر چیزی که بتونی ازش پول در بیاری اسمش شغل نیست
  اون شغلی که اقای وزیر میگن منظورشون شغل ثابته

  آخرین بار در تاریخ حدود 8 ماه قبل توسط سیمین نوربخش ویرایش شد
  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.