قابلیت کنترل ویندوز 10 با صدای شما

انجام عملیات مختلف توسط صدا به کارها سرعت می بخشد و یک موضوع بسیار جذاب است. این قابلیت در ویندوز 10 نیز ارائه شده است و کاربران فقط با بیان برخی از جملات می توانند عملیات مختلف را انجام دهند و به کارهای خود رسیدگی کنند. در واقع این قابلیت در اجرای برنامه های مختلف، جستجوی فایل ها و پوشه ها و پاسخ به سوالات عملکرد بسیار خوبی دارد و برای کاربران بسیار کاربردی خواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا نحوه ی راه اندازی این قابلیت و تشخیص گفتار را آموزش دهیم.

در ابتدا کافی است Windows Speech را در نوار جستجوی کورتانا تایپ نمایید و Windows Speech Recognition را اجرا کنید.

در پنجره ی باز شده بر روی Next کلیک کنید.

در مرحله ی بعد میکروفون خود را انتخاب نمایید و برای دریافت نتیجه ی بهتر از میکروفون یک هدست استفاده کنید تا تشخیص گفتار بهتر صورت گیرد.

زمانی که میکروفون شما آماده بود بر روی Next کلیک کنید و در مرحله ی بعد باید متن نمایش داده را در میکروفون بخوانید و در نهایت بر روی Next کلیک کنید.

پس از پایان مرحله ی تشخیص گفتار پنجره ی جدیدی نمایش داده خواهد که با انتخاب گزینه ی Enable document review، کلمات و عباراتی در اختیارتان قرار خواهد گرفت که به درک بهتر کامپیوتر کمک خواهد کرد.

در پنجره ی بعد باید حالت فعال سازی این قابلیت را انتخاب کنید و در نهایت بر روی Next کلیک نمایید. سپس پنجره ی جدیدی باز می شود که عبارات مختلف برای اجرای عملیات مختلف توسط صدای شما را در اختیارتان قرار می دهد و درخواست می کند که آن را پرینت کنید و در اختیار داشته باشید.

در نهایت پس از پایان مراحل، برای فعال کردن این قابلیت، Windows Speech را اجرا کنید و عملیات مختلف را بیان کنید تا سیستم با تشخیص صدای شما به اجرای آن ها بپردازد.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.