آشنایی با سرویس Google Scholar

Google Scholar یک راه ساده برای دانلود و جستجوی گسترده در زمینه ی مطالب و مقالات علمی است. شما می توانید درباره بسیاری از رشته ها و منابع مانند مقالات، پایان نامه ها، کتاب ها و نکته ها را از سوی ناشران دانشگاه ها، جوامع حرفه ای، منابع آنلاین و دیگر وب سایت ها در این سرویس جستجو کنید. Google Scholar به شما کمک می کند تا به فعالیت های علمی در سراسر جهان دست پیدا کنید.

از ویژگی های Google Scholar می توان به جستجوی مقالات، نویسدندگان و نشریات، پیدا کردن یک مقاله در کتابخانه یا در وب، همکاری در حوزه ی تحقیقاتی موردنظر و بررسی تعداد ارجاعات داده شده به یک مقاله اشاره کرد. این سرویس برای پژوهشگران و مدرسان دانشگاه ها بسیار کاربردی خواهد بود و به راحتی می توانند به بررسی مقالات علمی بپردازند.

محققین گوگل قصد دارند تا اسناد را به روش تحقیقاتی رتبه بندی کنند. این رتبه بندی بر اساس وزن متن هر مقاله، محل انتشار، نویسنده و همچنین تعداد ارجاعات در سایر آثار علمی خواهد بود. به طور کلی از طریق سرویس Google Scholar می توانید به اسناد و مقالات تخصصی دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی به این سرویس کافیست به سایت scholar.google.com مراجعه کنید و از امکانات این سایت بهره مند شوید.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.