پلیس چین استفاده از عینک‌های مجهز به سیستم تشخیص چهره را گسترش میدهد

اسکنرهای تشخیص چهره از جمله سیستم‌های امنیتی بایومتریکی هستند که اخیرا راه خود را به گوشی‌های هوشمند باز کرده‌اند و از ضریب امنیت بالایی برخوردارند ضمن اینکه سهولت استفاده‌ی بیشتری نسبت به سنسورهای اثر انگشت دارند. اما کاربرد این فناوری جالب تنها به گجت‌ها خلاصه نمیشود و میتوان از آنها برای کاربردهای گوناگون دیگری نیز استفاده کرد. پلیس کشور چین از ماه گذشته در حال تست عینک‌های دودی هست که به سیستم تشخیص چهره‌ی داخلی مجهز هستند و به کمک این عینک‌ها اقدام به دستگیری مضنونین و کسانی کرده است که تحت هویت جعلی سفر میکنند. به گزارش روییتر، حالا اداره‌ی پلیس این کشور قصد دارد برنامه‌ی تشخیص چهره‌ی عینک‌های دودی مامورین خود را توسعه دهد  تا مامورینی که خارج از حوزه‌ی پکن، پایتخت چین نیز در حال انجام وظیفه هستند از این عینک‌های پیشرفته استفاده کنند. پارلمان کشور چین به این اقدام رای مثبت داده است تا از برنامه‌ی مذکور برای امنیت بیشتر به کار گیرند و برای مدتی تعیین شده از این عینک‌ها در سراسر کشور چین استفاده کنند.

هفته‌ی گذشته پلیس چین از عینک‌های مجهز به اسکنر تشخیص چهره برای چک کردن پلاک ماشین‌هایی که در لیست سیاه قرار دارند، همزمان با جلسه‌ی سالیانه‌ی پارلمان این کشور استفاده کرد و مسافرینی که با هویت جعلی تردد میکردند را نیز دستگیر کرد. دولت چین لیستی را از کسانی که اجازه‌ی ورود به جلسه‌ی پارلمان چین را نداشتند تهیه کرده بوده و برای مقابله با آنها در صورت نیاز مجوز اقدام اجرایی مضاعف را نیز صادر کرده بوده است. این لیست سیاه متشکل از مجرمین، روزنامه نگاران، مخالفین سیاسی و مدافعین حقوق بشر بوده است.

پیش از این پلیس چین از عینک‌های هوشمند خود فقط در ایستگاه های قطار شهر ژنگژو (مرکز استان هنان) استفاده میکرده که تا تاریخ 8 فوریه موفق به دستگیری 7 مضنون و 26 مسافر با هویت جعلی شده‌اند. این عینک‌ها از طریق موبایل کنترل میشود و قیمت هر یک از آنها 636 دلار است. بازخوردی که توسط عینک‌ها به مامور ارسال میشود بدون تاخیر و دقیق است و کمک شایانی به مامورین پلیس چین میکند.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.