برنامه وی‌چت در استرالیا ممنوع شد

کریس وری، رئیس FBI در کشور آمریکا ماه گذشته اعلام کرد که به محصولات مخابراتی شرکت های چینی مانند هواوی و ZTE به هیچ وجه اعتماد ندارد. از همین رو دونالد ترامپ اپراتورهای داخلی آمریکا را مجاب کرد تا پذیرای پرچمداران هواوی در این کشور نباشند. حالا به نظر میرسد که این سوءظن به وزارت دفاع استرالیا نیز سرایت کرده است.

وب سایت استرالیایی Australian Finance Report اعلام کرده است که برنامه پیام رسان اینترنتی وی چت، توسط وزارت دفاع این کشور ممنوع شده است و این بدان معنی می باشد که دسترسی گوشی ها به این برنامه رسماً مسدود شده است. البته وی چت تنها برنامه ای نیست که وزارت دفاع استرالیا بر روی آن دست گذاشته است، فیسبوک نیز در بررسی صورت گرفته یک برنامه مجاز است، اما وضعیت واتساپ هنوز مشخص نشده و در حال تحقیق و بررسی می باشد.

به نظر میرسد این تصمیم وزارت دفاع، مربوط به ترس از امنیت اطلاعات در استرالیا باشد. در اکتبر سال گذشته سازمان امنیت اطلاعات در این کشور هشدار داد که استرالیا هدف "جاسوسی و دخالت خارجی" است.  در این گزارش عنوان شده: "سرویس های اطلاعاتی خارجی به دنبال دسترسی به اطلاعات مهم و طبقه بندی شده در متحدین استرالیا، مشارکت های این کشور، جایگاه ما در مسائل دیپلماتیک، اقتصادی، نظامی بین المللی و منابع انرژی، منابع معدنی و نواوری های ما در زمینه علم و فناوری هستند."

در وضعیتی مشابه پلیس فدرال آمریکا نیز در خصوص استفاده شهروندانش از محصولات هواوی و ZTE نگران بود، چرا که از دیدگاه آنها این موضوع امکان استفاده سواستفاده از اطلاعات شهروندان را به دولت چین میداد. Chris Wray گفته بود: "ما عمیقاً نگرانیم که شرکت ها و یا به طور کلی دولت های خارجی در شبکه های ارتباطی و مخابراتی ما جایگاه قدرتمندی بدست آورند."

(5 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.