کشف شواهدی از دستگاه های شنود تلفن های هوشمند توسط سازمان امنیت ملی آمریکا

پس از انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، جنگ های لفظی بسیار زیادی بین مقامات این کشور و شخص رییس جمهور با همتایان چینی در گرفته است. نتیجه این درگیری ها محدودیت های بسیار شدید اعمال شده بر روی عملکرد تجاری شرکت هایی مانند هواوی است که بخش زیادی از بازار خود در آمریکا را از دست داده اند و مخالفت های گسترده ای از سوی مقامات دولتی برای استفاده و حتی فروش محصولات این برند در ایالات متحده شکل گرفته است. یکی از اتهامات همواره وارد شده به تجهیزات الکترونیکی ساخته شده خارج از آمریکا، در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران به دولت های دیگر است. در تازه ترین تحولات، سازمان امنیت ملی آمریکا از کشف شواهد استفاده از دستگاه های شنود تلفن های هوشمند در این کشور خبر داده است.

روز گذشته دولت آمریکا در بیانه ای اعلام کرد تجهیزات مربوط به شنود تلفن های هوشمند را در پایتخت آمریکا، واشنگتن D.C.، یافته است. دستگاه های مورد نظر می توانند تلفن های هوشمند را فریب داده و آنها را به شبکه های خود و یا سرویس های رمزگذاری نشده و نا امن 2G متصل کند تا از این طریق قادر به رهگیری تماس های کاربران و حتی در برخی موارد ضبط مکالمات آنها باشند. دیگر خطری که دستگاه های استفاده کننده از این تجهیزات را به کار گیرند نیز با خطر نصب شدن بد افزارها بر روی گوشی مواجه خواهند بود. به گفته سازمان امنیت ملی ایالات متحده استفاده از چنین دستگاه هایی برای شنود تماس های کاربران یک خطر جدی برای امنیت این کشور به حساب می آید. با این که مشخص نیست چه سازمان یا نهادی با انجام این کار به دنبال جمع آوری اطلاعات کاربران بوده، اما با توجه به حساسیت ایجاد شده پیرامون هواوی به نظر می رسد این شرکت چینی روزهای بسیار دشوارتری را برای جریمه نشدن در خاک آمریکا در پیش داشته باشد.

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • ali

    اینا هم مثل مدیران ایرانی اخبار قدیمی را با آب و تاب فراوان به خورد مردم می دهند.
    این تجهیزاتی که گفتند اسمشون IMSI catcher است و سالهاست تولید و استفاده میشن و یکی از کاربراش خود نهادهای دواتی هستند، یه همین دلیل هم کاری برای متوقف کردنشون انجام نمیدن.

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.