فیسبوک حتی اطلاعات کاربرانی که عضو نیستند را ردیابی می‌کند

شما هم حس می کنید چون هرگز اکانت فیسبوک نداشته اید، خیلی زرنگ هستید و هوشمندانه عمل کرده اید؟ در حالیکه دوستانتان نگران این موضوع هستند که اطلاعات صفحه شخصی شان بدون اجازه مورد سوء استفاده قرار گرفته است، شما اطمینان دارید که اطلاعات شما امن است و از دسترس فیسبوک خارج مانده؟ یا نه؟ متاسفانه به نظر میرسد که گزینه دوم درست است.

پس از ماجرای کمبریج آنالتیکا و رسوایی فیسبوک به خاطر لو رفتن اطلاعات 87 میلیون کاربر این شبکه اجتماعی، مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل این شرکت در مجلس نمایندگان ایالات متحده حضور یافت. او اظهار کرد که این کمپانی کاربرانی اینترنتی را که حتی عضو فیسبوک نیستند، ردیابی می کند. زاکربرگ در پاسخ به سوالی که Ben Luján، یکی از نمایندگان از او پرسید، گفت که به دلایل امنیتی این ردیابی اطلاعات انجام می شود.  این بدان معنی است که کاربرانی که عضو این شبکه اجتماعی نیستند، حتی نمیدانند که این شرکت چه اطلاعاتی از آنها در اختیار دارد.

این موضوع چندان به مذاق قانونگذاران کنگره خوش نیامده است و ممکن است علیه شبکه های اجتماعی و برنامه های آنها محدودیت هایی اعمال کنند.

ما این رو درستش می کنیم.

این پاسخی بود که Ben Luján در جواب گفت. چرا که کاربران غیرفیسبوکی برای اینکه بدانند این شبکه چه اطلاعات شخصی ای از آنها دارد، باید در آن ثبت نام کنند و این به نظر صحیح نیست. فیسبوک برای دسترسی غیرفیسبوکی ها از اطلاعاتی که از آنها در این شبکه موجود است، روشی توسعه نداده است. حالا علاوه بر سیاست مداران، حامیان حریم خصوصی نیز به نظرات زاکربرگ واکنش نشان داده اند. Chris Calabrese معاون رئیس جمهور در مرکز دموکراسی و تکنولوژی گفته است که فیسبوک باید اعلام کند با این اطلاعات چه کاری انجام میدهد.

Ben Luján در بخش دیگر صحبت هایش به زاکربرگ گفت:

شما گفتید که هر کسی کنترل اطلاعات خودش را دارد، اما شما اطلاعات کسانی را جمع آوری می کنید که حتی از کاربران فیسبوک هم نیستند، آنها هرگز توافق نامه حفظ حریم خصوصی را امضاء نکرده اند.

بعضی از کارشناسان امنیت سایبری انتظار دارند که مدیران گوگل، آمازون، ردیت و توئیتر هم به زودی برای شهادت در مجلس نمایندگان حاضر شوند.

(9 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • اون وقت یه عده آدم بی هویت یه پیام رسان داخلی بدون هیچ مدرکی تهمت میزنن.:-L

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Alireza

  به خود برنامه کسی کاری نداره. مهم اون دست های پشت پردست که اطلاعات رو جابجا میکنه.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Alireza

  پاول دورف که خودش روس هست حاضر به افشای اطلاعات نشده روسیه میخواد تلگرام و فیلتر کنه.حالا مدیرای پیام رسان ایرانی اطلاعات کاربر و همراه با خود کاربر به بابای کاربر منگنه میکنن میفرسن وزارت اطلاعات.

  2 پاسخ
 • در پاسخ به: Alireza

  علی رضا به نطرت پیام رسان داخلی جاسوسی نیست هم همیدون پیام راسان جمهوری اسلامی برای رصد مردم هستش و مدرک هم داریم تا دلخت بخواهد شما فعلا بجای اینکه رگ گردنت برای مردم باد کنی برای نطام جمهوری اسلامی باد کن که سر مردم کلاه سیاسی نزاره و دروغ بهشون نگه و پیام رسان جاسوس به دست مردم نده

  و حالا اومجا در امریکا ی عدالتی هستش پیام رسان داخلی که به هیچ جوابی نمیدن و مردم رو سرکوب میکنن شما هم برای ما قیافه نگیر خوب ما خیلی وقته از این نظام ضد ایرانی رو برگردوندیم بفس بوک هم اطلاغات رو به همین نو ع جکومت های اسلامی میداد و دستش رو شد شما که همه میدونن چیکاره هستید

  2 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.