جهرمی از اثرات مخرب امنیتی فیلترشکن ها می‌گوید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه مراسم رونمایی از پروژه های همراه اول در هفته ارتباطات در خصوص دلایل مخالفت دولت با فیلترینگ و اثرات مخرب فیلترشکن ها گفت. جهرمی ضمن اشاره به اختلالات ایجاد شده در خدمات اینترنتی به دلیل استفاده از فیلترشکن ها افزود:

درست است که بسیاری از فیلترشکن‌ها خدمات ظاهری خوبی به کاربر ارایه می‌دهند و به همین دلیل کاربران به استفاده از آن‌ها علاقه‌مندند اما بنا به گزارش‌هایی که مراکز معتبر منتشر می‌کنند، این نوع نرم‌افزارها استفاده ضدامنیتی دارند و نوعی باج‌افزار هستند که به جمع‌آوری اطلاعات مشترکین اقدام می‌کنند و فراگیری و استفاده از فیلترشکن‌ها تبعات بسیار زیادی دارد.

آذری جهرمی در خصوص نقش شرکت ارتباطات زیرساخت در مسدود کردن فیلترشکن ها گفت که این شرکت تحت دستوری که از رئیس جمهور دارد و در چارچوب شورای عالی فضای مجازی؛ نباید اجازه دهد فضای کشور پر از باج‌افزار شود و باید جلوی آن گرفته شود. به همین دلیل این حرکت برای مسدود کردن فیلترشکن‌ ها آغاز شده و طبق قانون هم بوده است و مشکل مقرراتی درباره این مساله وجود ندارد. او افزود که مسدودسازی فیلتر شکن ها نباید باعث افت کیفیت اینترنت و یا ایجاد مشکلاتی برای کسب و کارها شود. اختلالات اینترنتی موضوع بدی است که ما از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات خواستیم و به اپراتورها هم در این باره تذکر دادیم. دیروز بعد از ظهر هم جلسه‌ای با حضور اپراتورها برای بررسی این موضوع تشکیل شد. جهرمی در ادامه گفت:

 بنا نیست به این موضوع بپردازیم که با دستور فیلترینگی که آمده و با مخالفت بسیاری از مردم مواجه شده است، می‌توانیم به باج‌افزارها و فیلترشکن‌ها اجازه دهیم که در کشور توسعه پیدا کنند.

او اظهار امیدواری کرد مسئولانی که متصدی فیلترینگ هستند، به این موضوع توجه داشته باشند زیرا این این مسئله یک تهدید بزرگ است. جهرمی گفت:

باید مردم را درباره استفاده از فیلترشکن توجیه کنیم تا آن‌ها همراهی کنند. زیرا در هر تصمیمی اگر همراهی مردم نباشد، اثراتش مشابه اثرات کنونی و گستردگی باج‌افزارها می‌شود.

او با اظهار اینکه فراگیر شدن فیلترشکن‌ها مطلوب کسانی است که همواره به دنبال براندازی کشور بودند، گفت:

وزارت امور خارجه آمریکا در سال ۸۹ جزو برنامه‌هایی که برای براندازی جمهوری اسلامی داشت، توسعه فیلترشکن بود و حتی گوشی‌های اپل را در به نوعی در بازار ایران عرضه می‌کرد که بدون فیلترشکن کار نکنند.

(8 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • ضرب المثلی هست که میگه ، زورش به خر نرسید پای کره خر رو گرفت =))=))

  2 پاسخ
 • تازه یه چند وقت دیگه یه گزارش از اثرات منفی گوشی های هوشمند منتشر میکنن و کلا میگن گوشی هوشمند استفاده نکنید. همه باید از گوشی های 1100 استفاده کنن :smiley0

  2 پاسخ
 • دست وزیر ارتباطات روی دکمه فیلتر نمیرود
  .. استغفرالله :|
  روش نشسته داره با دست فیلتر شکنا رو میگیره..

  1 پاسخ
 • Romeo

  قبلا مخرب نبود؟
  I'm sending this comment while a vpn is running on my cellphone;)

  3 پاسخ
 • واقعا به حال خودم تاسف میخورم که تو این کشور با این مسئولین زندگی میکنم...
  تلگرامو به بهانه های مختلف فیلتر میکنن و مردمو مجبور به استفاده از فیلترشکن میکنن بعدش میگن استفاده از فیلترشکن اثرات مخربی داره!!! خب آخه بی.... براچی فیلتر کردی که مردم مجبور به استفاده از فیلترشکن بشن؟!!!... :-L:-L:-L

  4 پاسخ
 • دیگه نمیدونن چیکار کنن مردم از تلگرام استفاده نکنن:emoji0/-)آقا با سروش مروش حال نمیکنیم ما، در تلگرام میمانیم.

  4 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.