انجمن قطعه سازان به دنبال افزایش 20 درصدی قیمت خودرو

تعیین قیمت خودرو در ایران تابع متغیرهای بسیار زیادی است که تقریبا در همگی آنها حاشیه سود تولید کنندگان در اولویت قرار دارد و حقوق مصرف کنندگان یک شعار دهان پر کن باقی مانده است. در حالی که از آغاز سال 97 قیمت اکثر خودروهای مونتاژ و ساخت داخل و همه خودروهای وارداتی به بهانه های مختلف از جمله افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده با افزایش بین چند صد هزار تا چند میلیون تومانی مواجه بوده، انجمن قطعه سازان اعتقاد دارد قیمت های فعلی یک بی انصافی در حق تولید کنندگان خودرو است و باید گام های موثر در جهت افزایش قیمت خودرو برداشته شود.

رییس انجمن قطعه سازان در مصاحبه ای با اشاره به افزایش هزینه های تولید خودرو شامل مواد اولیه، دستمزدها و هزینه های سربار و تاکید بر افزایش 40 درصدی قیمت محصولات پایه مورد نیاز از جمله فولاد و آلومینیوم در کنار افزایش 10 درصدی نرخ تورم و 30 درصدی قیمت قطعات، نتیجه گیری کرده است که قیمت خودروهای داخلی می بایست 19.5 درصد افزایش یابند. وی شورای رقابت را دلیل اصلی جلوگیری از واقعی شدن قیمت تمام شده خودروها دانست و اعلام کرد در هیچ کشوری از دنیا چنین دخالتی در قیمت گذاری خودرو صورت نمی گیرد و قیمت باید در بازار تعیین شود. با این حال وی به این نکته اشاره نکرد که در کدام نقطه از کره زمین، خودروهایی با تکنولوژی های منسوخ دهه ها قبل با قیمت روز ارز و مواد اولیه محاسبه شده و با وجود تاکید متعدد سازمان های نظارتی مبنی بر عدم امنیت ماشین های ساخت داخل، همچنان ساخت بدون افزایش کیفی آنها ادامه می یابد. انجمن قطعه سازان امیداری خود را مبنی بر افزایش 10 درصدی قیمت خودرو طی ماه های آینده در پی افزایش 10 درصدی صورت گرفته در ابتدای سال 97 ابراز کرده است.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • واقعی شدن قیمت خودرو ؟! واقعا پراید بالای 20 میلیون قیمتش باید بالاتر بره تا واقعی باشه ؟

  خجالت داره. کجای دنیا این خودروهارو تولید میکنن که ما میکنیم ؟ پژو ،ال 90 و یا حتی تیبا کدومش خودرو ملی هست ؟ تبلیغات تیبا هنوز یادمه که موتورش آلمان طراحی شد و بهینه سازی شذ و طراحی بدنه هم که یک طراح تو ایتالیا طراحیش کرده. پلتفورم هم که پرایده. آخه کجای صنعت خودرو ما ملیه ؟ بعد آقایون بازهم این خودروهای تاریخ مصرف گذشته رو میخوان گرون کنن و انتظار دارن همه هم بخرن. انتظار دارن هوا هم آلوده نشه. خب نمیشه بابا نمیشه.

  0 پاسخ
 • قابل توجه خریدار های صفر ایرانخودرو و سایپا : تا خر هست خر سوار هم هست


  مردم اروپا جنس بد رو نمیخرن ک پیشرفت کردن . ایرانیا میرن میخرن میگن مفته . حداقل صفر نخر اینقدر سخته؟

  1 پاسخ
 • با تشکر از مسئولین متدین که با کیفیت بالا در حد 4K واقعه شعب ابی طالب را جلوی چشم مردم آوردن :x
  واقعا حرکت عظیمی است :x

  2 پاسخ
 • alireza

  جدا نمیدونم چرا داریم خودمون رو زجر کش میکنیم ! یه شایدم یه عده میخوان ملت رو قورباقه اب پز کنن.
  بابا دست اینا رو قشنگ باز بزاریم هر قیمتی میخوان تایین کنن پراید بشه صد میلیون جون ما هم راحت میشه که هیچ اینام تیر خلاص میزنن به محصولاتشون و تمام

  1 پاسخ
 • رو که نیست... , فقط بلدن هی گرون کنند.

  0 پاسخ
 • عباس فرجی

  یعنی رو رو برم بازارو با تعرفه های نجومی گمرک یقه کش کردن بعد میان میگن بازار جهانی:-))

  0 پاسخ
 • به خودتون میگید مسلمون؟:smiley1
  اسلام و باید تو کشورای اروپایی پیدا کرد و با قوانین اونا :-))
  واقعا متاسفم واسه ایران..

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Mr.White

  خودتو گول نزن . اسلام همینی هست ک تو ایران میبینی . اروپایی ها هم مسلمون نیستن بلکه انسان هستن

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: mahyarSAMSUNG

  تازه این اصلاح شده و مدرنه:-D

  فکر کنید اورجینالش چیه دیگه =))

  1 پاسخ
 • محمد

  کلا توی ایران همه فقط به دنبال افزایش قیمتن=))کسی به فکر اصلاح اقتصاد و قیمت ها نیست نمیدونم مردم کی میخواد دادشون بره هوا I-)

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.