شکستن رکورد سرعت اینترنت موبایل در کشور توسط همراه اول

روز گذشته و در جریان مراسم افتتاح و رونمایی از پروژه های جدید اپراتور اول کشور و در حضور وزیر ارتباطات، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره همراه و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این اپراتور توانست رکورد جدید سرعت اینترنت موبایل در کشور را به نام خود ثبت کند. در ابتدای این مراسم وزیر ارتباطات به سخنرانی درباره کیفیت عملکرد همراه اول و گستره مخاطبین آن که اپراتور اول ایران را به بزرگترین اپراتور خاورمیانه از نظر تعاملات بین المللی تبدیل کرده است پرداخت و توضیحاتی درباره افزایش پوشش آنتن دهی اینترنت پر سرعت همراه اول در تمامی شهرهای کشور داده شد. با این حال اصلی ترین و هیجان انگیز ترین بخش این مراسم، رکوردشکنی همراه اول بود.

در این مراسم برای اولین بار در کشور در بستر فناوری MIMO سرعت یک گیگابیت بر ثانیه در شبکه همراه اول به ثبت رسید که بیشترین سرعت ارائه شده در نسل 4.5 تلفن همراه کشور به حساب می آید. هر چند این سرعت به اصطلاح "ویترینی" است و قرار نیست به زودی در اختیار کاربران قرار گیرد، اما آزمایش موفقیت آمیز این پروژه نشان می دهد زیرساخت های اولیه برای ارائه اینترنت پرسرعت همراه برای کاربران فراهم شده و شاید طی چند سال آینده شاهد استفاده عمومی از سرویس های پرسرعت واقعی باشیم. با این حال در مقایسه با سایر کشورهای جهان، وضعیت اینترنت همراه در ایران چندان چشمگیر نیست. بسیاری از کشورها در حال سرمایه گذاری سنگین برای اجرایی کردن پروژه شبکه های مخابراتی 5G هستند و حتی در آمریکا چندین اپراتور فازهای آزمایشی این طرح را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته اند. با این حال شاید بتوان رکوردشکنی همراه اول را به فال نیک گرفت و آن را پیش درآمدی برای افزایش رقابت، کاهش قیمت ها در کنار بهبود کیفیت و در نتیجه سود نهایی کاربران دانست.

(8 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • حسن

    و ثبت قیمتهای نجومی:smiley1

    0 پاسخ
  • علیرضا

    متعصفانه با وجود ابلاغ تعرفه های جدید به اراعه دهندگان نت adsl عجیبه که برای اپراتور ها هیچ چیز ابلاغ نشده و با قیمت سابق دارن کار میکنن.!

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.