چگونه بر سلامت باتری دستگاه اندرویدی نظارت داشته باشیم

سلامت باتری یک مساله مهم در استفاده از گوشی است و مسلماٌ حفظ سلامت باتری دستگاه اندرویدی شما هرگز یک ایده بد به حساب نمی آید. البته به صورت پیش فرض نمی توانید آن طور که باید بر روی سلامت باتری گوشی نظارت داشته باشید. این یک نقص واضح در طراحی سیستم عامل گوگل به حساب می آُید، اما خوشبختانه شما می توانید با استفاده از برنامه های شخص ثالث این عیب را بر طرف کنید. راه های فراوانی برای نظارت بر باتری گوشی وجود دارد که یکی از آنها برنامه AccuBattery هست که به تجربه شخصی ما بسیار کاربردی است و کار با آن راحت می باشد.

با این حال بهتر است که قبل از استفاده از این برنامه یک موضوع را برای شما روشن کنیم: برای درک درست از این برنامه باید مدتی از آن استفاده کنید. از آنجاییکه اندروید راهی مشخصی برای نظارت بر سلامت باتری ندارد، هر اپلیکیشنی به این قصد باید چندین روز، هفته و حتی ماه به استفاده شما از گوشی توجه کند تا بتواند سلامت باتری را تعیین کند. AccuBattery هم در چند دوره که قصد شارژ گوشی تان را داشته باشید متوجه سلامت باتری گوشی می شود و هر چه بیشتر بگذرد، نتیجه ای که به شما میدهد دقیق تر خواهد بود.

در قدم اول به گوگل پلی استور بروید و برنامه AccuBattery  را که حجم کمی دارد، دانلود و نصب کنید. به محض آنکه برنامه نصب شد، یک مرور کوتاهی خواهد داشت بر روی نحوه عملکرد آن.  البته لازم به ذکر است که این برنامه عملکردی فراتر از نظارت بر سلامت باتری گوشی شما دارد اما ما در این مطلب تنها بر روی این موضوع تمرکز خواهیم کرد. در میان صفحاتی که نحوه عملکرد برنامه را شرح میدهد، یکی از آنها در خصوص سلامت باتری توضیحاتی داده است.

صفحه ای که تصویر آن را در بالا مشاهده میکند، به شما اجازه میدهد تا با تنظیم نوار زمانی که شارژ گوشی به درصد مورد نظرتان رسید، به شما هشدار دهد. درصد پیش فرض برنامه 80 است، که به طور کلی مورد قبول همگان است که بهترین نقطه برای حفظ شارژ باتری برای سلامت و عمر مفید است. اما می توانید به عنوان مثال طوری تنظیم کنید که زمانیکه باتری 100 درصد شد به شما هشدار دهد تا گوشی را از شارژ بکشید.

در نهایت AccuBattery پس از نمایش این صفحات و پس از آنکه دستگاه شما را بسیار سریع و دقیق تشخیص داد، اجرا می شود.

حالا پس از نصب برنامه به صورت نرمال از گوشی خود استفاده کنید. زمانیکه نیاز است گوشی خود را شارژ کنید و هر وقت که فکر میکنید وقت آن رسیده آن را از شارژ بکشید. فقط به خاطر داشته باشید که همان طوری که همیشه با گوشی رفتار می کنید، رفتار کنید. پس از مدتی AccuBattery چرخه شارژ و مصرف باتری گوشی را دنبال می کند و با استفاده از این اطلاعات بر روی سلامت باتری شما نظارت می کند.

برای مشاهده این اطلاعات تنها کافیست گزینه  “Health” را انتخاب کنید. در ابتدای کار هیچ اطلاعاتی در این قسمت وجود ندارد، چرا که از زمان نصب این برنامه شما کار خاصی انجام نداده اید و سیستم عامل اندروید هم اطلاعاتی ندارد که با این برنامه به اشتراک بگذارد.

اما اینطور باقی نخواهد ماند. با گذشت زمان AccuBattery میزان مصرف باتری شما و ظرفیت کلی آن را ردیابی میکند. هر چه بیشتر به این برنامه اجازه دهید و روزهای بیشتری بگذرد، اطلاعاتی که نشان خواهد داد، دقیق تر است. پس از آنکه چندین بار گوشی را شارژ کردید. صفحات زیر را چک کنید تا اطلاعاتی از سلامت باتری کسب کنید. اگر عددی که تحت عنوان Estimated Capacity (ظرفیت تخمینی باتری) نمایش داده شده با 100 درصد ایده ال فاصله دارد، نگران نباشید، شما می توانید با نظارت درست بر روی عملکرد باتری و شارژ به موقع و اندازه میزان ظرفیت کلی باتری را افزایش دهید.

نکته: در نظر داشته باشید که AccuBattery دو نسخه رایگان و Pro دارد که قیمت نسخه دوم 3.99 دلار است. اما شما احتمالا برای نظارت بر سلامت باتری گوشی اندرویدی تان به نسخه پریمیوم نیاز پیدا نخواهید کرد. نسخه پولی این برنامه  تبلیغات را حذف می کند و شما می توانید یک افزونه از این برنامه برای نظارت بر باتری و CPU در بالای برنامه های دیگر ایجاد کنید.

(6 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.