بستر USSD حذف نمی‌شود

در اوایل بهمن ماه سال گذشته بانک مرکزی در بخش نامه ای اعلام کرده بود که به دلیل عدم امنیت کافی و به منظور ارتقای سطح امنیت مبادلات کارتی و پیشگیری از سوء استفاده احتمالی، بستر USSD از تاریخ 15 بهمن حذف خواهد شد. اما این تصمیم با اعتراض نمایندگان مجلس روبرو شد. نمایندگان مخالف معتقد بودند که بسیاری از کاربران تلفن همراه از طریق این کدهای دستوری سرویس هایی مانند پرداخت و شارژ اعتباری دریافت می کنند و اغلب مشترکان موبایل در مناطق محروم و روستایی و نیز مشترکان بی بضاعت و کسانی که گوشی هوشمند ندارند از این سرویس استفاده می کنند و نباید بدون روش جایگزین، آن را قطع کرد.

بنابراین از آنجایی که اجرای فوری این بخشنامه و قطع سرویس در روند کاری و زندگی مردم اختلال ایجاد میکرد، قرار بر این شد که طی مدت 4 ماه استفاده از این سرویس امکان پذیر باشد تا راهکار های لازم  برای انجام تدابیر مدنظر بانک مرکزی و ایجاد بسترهای امن برای انجام تراکنش های خرد بانکی بر بستر موبایل فراهم شود.

حالا با گذشت 4 ماه رمضانعلی سبحانی فر، رئیس کارگروه ارتباطات مجلس ضمن اشاره به پیگیری برای جلوگیری از تصمیم بانک مرکزی برای قطع کدهای دستوری گفت هفته آینده در جلسه ای با این بانک موضوع مورد نظر پیگیری شده و امیدوارند که تصمیم نهایی گرفته شود و در خصوص تعین تکلیف USSD به نتیجه برسند.

رئیس کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس اطمینان دارد که این سرویس حذف نخواهد شد. او گفت:

پس از بررسی جوانب این طرح، برای آن تصمیم گیری نهایی صورت می گیرد. به هیچ عنوان موافق با حذف کدهای دستوری موبایل نیستیم و جلسه هفته آینده نیز برای مذاکره و تصمیم گیری در مورد ادامه روند اجرای این سرویس در کشور است.

لازم به ذکر است که پرداخت از طریق کدهای USSD روزانه حدود ۷۰ میلیون تراکنش را رقم می زند و حدود ۴۰ میلیون نفر از طریق این سرویس، تراکنش زیر ۴۰ هزار تومان دارند.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.