هشدار مقامات آمریکایی به بردن گوشی به روسیه در جام‌جهانی

جام جهانی هر 4 سال یک بار برگزار می شود و این رویداد از امروز در کشور روسیه آغاز شد. علاوه بر روسیه میزبان 31 کشور دیگر برای برگزاری این بازی ها در کنار یکدیگر جمع شده اند و این شاید بهترین زمان برای هکرهای معروف روسی باشد تا اطلاعات کاربران را از سراسر نقاط جهان بوسیله دستگاه های دیجیتالشان بدست آورند. آمریکا اما در خصوص این موضوع به شهروندانش هشدار داده است.

در بیانیه ای که به خبرگزاری رویترز ارسال شده است، مدیر FBI و امنیت ملی آمریکا ویلیام اوانینا به مسافرانی که به روسیه برای دیدن جام جهانی سفر میکنند هشدار داده است تا گوشی های خود را به این کشور نبرند. آنها اعلام کرده اند که ممکن است شما فکر کنید هدف جذابی برای هکرها نیستید، اما مجرمان اینترنتی یا دولت روسیه ممکن است شما را به عنوان هدف انتخاب کند. البته مقامان دولتی و شرکت ها در معرض خطر بیشتری هستند، اما فکر نکنید که شما بی اهمیت هستید. اگر می توانید بدون گوشی خود مسافرت کنید، آن را نبرید. اگر به آن نیاز دارید یک گوشی معمولی ببرید و زمانیکه به آن نیاز ندارید باطری اش را درآورید.

سازمان امنیتی بریتانیا نیز به شهروندان و تیم ملی فوتبال خود هشداری مشابه داده است. مرکز امنیت ملی سایبری انگلستان به همراه مشاوران متخصص امنیت سایبری به بازیکنان تیم ملی هشدار داده است. ایالات متحده هشدارهای مشابهی برای رویدادهای مشابه پیشین مانند المپیک زمستانی کره جنوبی صادر کرده بود، اما این بار کمی تندتر از همیشه عمل کرده است.

(8 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • با تشکر از تذکرات امنیتی دولت صلح دوست و خیرخواه و پاک امریکا. و مرگ بر روسیه و دیگر بدخواهانش.

  1 پاسخ
 • احسنت بهشون.. خوب میدونن دولت روسیه چقدر کثیفه بایدم از این هشدار ها بدن:-bd

  2 پاسخ
 • علی

  خود انگلستان و آمریکا از ملعون ترین دولت های دنیا هستن بعد به در مورد روسیه گارد دفاعی میگیرن ؟؟
  دیگ به دیگ ....

  2 پاسخ
 • در پاسخ به: علی

  امریکا پاکترین و مشروع ترین دولت دنیاست.

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: علی

  :-q:-q:-q

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.