وزیر ارتباطات دسترسی هکرها به پیامک‌های فعالسازی موبایل را تأیید نکرد

پس از حملات سایبری گسترده به اکانت های شبکه های اجتماعی تلگرام، فیسبوک، لیتکدین و جیمیل تعداد زیادی از اعضای امداد دانشجویی امام علی در ماه اردیبهشت زمزمه هایی مبنی بر دسترسی غیرمجاز به پیامک های فعال سازی از طریق اپراتورهای موبایل به گوش میرسید. حالا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس با بررسی این موضوع، دسترسی اپراتور به صورت غیرمجاز را اثبات نشده اعلام کرده است. او در حساب توئیتر خود گفت:

بررسی ها تاکنون، دسترسی غیرمجاز به پیامک های فعالسازی از طریق اپراتورهای موبایل را ثابت نکرده است. درخصوص ابعاد دسترسی مجاز به پیامک ها توسط برخی از هاب های بین المللی که واسط تبادل پیامک های بین المللی هستند نیز، بررسی در حال انجام بوده و ابعاد موضوع و مراتب از دبیرخانه شعام (شورای عالی امنیت ملی) درخواست شده است.

خبرگزاری مهر گزارش داده است که در ماه اردیبهشت سال 97 در پی حمله سایبری به اکانت های تلگرام، جی‌میل، فیسبوک و لینکدین اعضای جمعیت امام علی، شماره تلفن و ایمیل آنها هک شده بود و پیامک های متعدد تایید ورود به تلگرام (verification code) به گوشی‌های شخصی هر یک از این افراد ارسال شده بود و بلافاصله هکر می توانست از طریق دزدیدن یا شنود این پیامک ها، به اکانت‌های شخصی این اعضا دست پیدا کند. موقعیت جغرافیایی همه این موارد از کبک کانادا بوده اما ساعت ورود با ساعت ایران همخوانی داشت. در مرحله بعد این هکر اقدام به تغییر پسورد two-step کرده است.  درهمین حال اکانت جیمیل بعضی از اعضا نیز به همین صورت و از طریق کد فراموشی در همین ساعت هک شده است. به این معنی که یک کد به گوشی شخصی اعضا ارسال شده و هکر از طریق دزدیدن این کد، توانسته وارد جیمیل شود و پسورد جیمیل را عوض کند. با این اقدام هکر توانست پسورد two-step را برای تلگرام، از ایمیل پشتیبان، تغییر دهد. وزیر ارتباطات پیش تر اعلام کرده بود که برای پیگیری و بررسی این موضوع، درخواست تشکیل کمیته ای با مسئولیت حراست وزارت ارتباطات را داده تا نتیجه بررسی ها را منتشر کند. قبل تر از این هم مسئولان جمعیت امام علی در توئیتر به وزیر ارتباطات اعلام کرده بودند که طبق گفته پلیس فتا، منشا هک از داخل کشور بوده و مطابق با اعلام دادسرا به دلیل استفاده از vpn این موضوع قابل پیگیری نیست.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • همه میدونیم حکرهای خود عاقافلانی هستن و مستقر در مخابرات ،،،حقوق حرام میگیرن تا به جوونا اسیب بزنن و تمام پیامک ها رو میبینن!! چهارصبح با روش فراموشی پسورد و پیامک میفهمن فلان اکانت مال کیه و موقعیتش میبینن ! باید از ایستا و فیسبوکتون و ایمیلتون شمارتون پاک کنید جاش ایمیل بدید و حتماااا دو مرحله ای تلگرام روشن کنید

  ادم از گشنگی بمیره این پولهارو تو حلق بچش نریزه ، فردا بچشون ناقص و... میشه

  2 پاسخ
 • نادر

  در پاسخ به: telegram.me/ramn_trader

  دوست عزیز چرا باز داری شایعه درست میکنی خب؟!؟؟!
  چیو همه میدونن؟!؟
  اصلاً متن رو کامل خوندی؟!؟
  چرا هر کسی هر جایی هر کاری میکنه، به یه جای خاص ربطش میدین آخه؟!؟
  اینهمه بربینی و کینه‌توزی واسه چیه آخه؟!؟
  خدا همه‌ی مریضای ایرانی رو شفا بده... مخصوصاً مریضای وسواسی روان‌پریش متوهّم توطئه!!!

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.