تماشا کنید: آخرین برادران خانواده آگرا

مدتی از پایان فروش آخرین خودرو های مدل آگرای شرکت کونیگزگ میگذرد. اما مثل همیشه این خودروساز سوئدی قصد دارد تا آخرین نمونه های این مدل را نیز با فاصله و بطور ویژه به فروش برساند.  دو خودرو که آخرین اعضای خانواده آگرا خواهند بود Agera FE نام گزاری شده اند و حروف FE به معنای Final Edition یا نسخه نهایی می باشد. برای هر کدام از این خودرو ها نامی ویژه انتخاب شده، Thor و Väder نام هایی هستند که بجای نام اصلی این خودرو ها بر روی بدنه آنها نقش خواهد بست.

از آنجایی که این دو برادر آخرین مدل های تولید شده در این سری خواهند بود تفاوت هایی نیز با مدل های قبلی خواهند داشت. از جمله این تفاوت ها میتوان به این مورد اشاره کرد که خریدار آنها دیگر نیاز نیست مبلغی مضاعف بابت آپشن های این خودرو ها پرداخت کند و این آپشنها با بروزرسانی هایی مخصوص بطور پیشفرض در دو خودروی Thor و Väder نصب خواهند بود. باله های جلویی و عقبی با ابعاد بزرگتر تغییراتی هستند که در آپشن های جدید لحاظ شده اند. Thor به باله کوسه ای شکل مجهز خواهد شد که از میانه خودرو به سمت انتهای آن کشیده شده و Väder نیز شکاف هایی در باله بزرگ عقب خواهد داشت که چهره این باله اکتیو را جذاب تر می کند.

خودروی Thor رنگبندی دوگانه به تن دارد که بخش اعظم آن از فیبرکربن برهنه تشکیل شده و پوشش الماس گونه ای نیز بخش هایی از آن را فرا گرفته است. ولی Väder پوشش الماس گونه را در سر تا سر بدنه دارد و خطوطی طلایی رنگ به زیبایی طراحی این خودروی سوپر اسپورت افزوده است. هر دو خودرو از موتور V8 توربو دوقلوی 1360 اسب بخاری که پیش تر در خودروی One:1 بکار گرفته شده بود استفاده میکنند. با فروش این دو خودرو تمامی محصولات در حال تولید و آماده فروش شرکت کونیگزگ به پایان می رسد و دیگر خودرویی برای فروش نخواهد داشت. اما این موضوع به زودی تغییر خواهد کرد چرا که چند روز پیش این شرکت با انتشار تیزری اعلام کرد که جایگزین خودرو های آگرا را در نمایشگاه خودرو ژنو امسال رونمایی خواهد کرد.

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.