اتم 4، جدیدترین و سریعترین عضو خانواده خودروهای ایریل

کمپانی بریتانیایی ایریل امروز از جدیدترین محصول خود در خانواده اتومبیل های خاص اتم رونمایی کرد. این ماشین Ariel Atom 4 نام دارد که در واقع یادآوری از معرفی نسل چهارم خودروهای این سری است. به گفته ایریل، اتم 4 سریعترین ماشین ساخته شده توسط این کمپانی خواهد بود. به گفته سیمون ساندرز، مدیرعامل کمپانی ایریل، تلاش شده با در نظر داشتن زبان طراحی اصلی ماشین های این شرکت، خودرویی با طراحی کاملا جدید و متفاوت نسبت به نسل قبلی روانه بازار شود.

در اتم 4 شاسی خودرو به صورت اختصاصی توسط ایریل ساخته شده و حالا دارای تیوب های ضخیم تر اصلی و مورب نسبت به نسل های قبلی است. همچنین سختی پیچشی شاسی نیز 15 درصد نسبت به اتم 3 افزایش داشته است. ساختار برنزی جدید این ماشین دارای فرآیندی سه مرحله ای برای سر هم بندی بوده است و به سلیقه کاربران رنگ آمیزی می شود. همچنین فضای داخلی نیز بزرگتر شده و به جز فضای موجود برای دو سرنشین، Leg Room بیشتری هم فراهم می کند.

اما تغییرات به این موارد ختم نمی شوند. با کاهش ضریب درگ، نیروی رو به پایین بیشتری تولید شده و جریان هوای بهینه تری به رادیاتور، کولرهای داخلی و ورودی های هوا فراهم می شود. سیستم و طراحی ایرودینامیکی نیز به گونه ای تغییر کرده تا فرمان پذیری ماشین طبیعی تر از قبل باشد. پیشرانه خودرو نیز کاملا جدید است. این پیشرانه دارای 4 سیلندر و مجهز به توربو بوده و قادر به تولید 316 اسب بخار نیرو است. موتور مورد نظر پیشتر در هوندا سیویک تایپ R مورد استفاده قرار گرفته بوده است اما ایریل ECU اختصاصی خود به همراه سیستم های کنترل کشش و شروع به حرکت (Traction and Launh Control) را به آن اضافه کرده. سیستم اگزوز جدید، باک بزرگتر و فنربندی بازطراحی شده از دیگر تغییرات اتم 4 هستند.

دیگر نکته مهم درباره این ماشین هم شتاب صفر تا 100 تنها 2.8 ثانیه ای و شتاب صفر تا 160 کیلومتر در ساعت 6.8 ثانیه ای هستند. به گفته ایریل قیمت پایه اتم 4 در حدود 40000 پوند خواهد بود و به زودی برای فروش در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.