ماجرای بدترین و بزرگترین حمله سایبری اخیر در سنگاپور

بر اساس گزارشات از سوی رسانه های سنگاپور، اخیرا بدترین و بزرگترین حمله سایبری در این کشور رخ داده که این حمله اطلاعات آماری سلامت 1.5 میلیون نفر را تحت تاثیر خود قرار داده است. هکرها بزرگترین سازمان بهداشتی و درمانی سنگاپور را هدف حمله قرار دادند و اطلاعات 1.5 میلیون نفر را که شامل 160.000 نسخه و اطلاعات پزشکی بود به سرقت بردند. این حملات در صبح روز گذشته در جلسات رسمی دولت مطرح شد و هنوز مشخص نیز چه گروهی پشت این حملات هستند. برخی از رسانه های محلی این کشور نیز معتقدند که این حملات از سوی دولت این کشور صورت گرفته و کاملا عمدی و هدفمند بوده است.

گفته می شود که اطلاعات مهم و قابل سرقتی در بین این داده ها وجود ندارد و در نتیجه برای هکر ها سود و منفعت این چنینی نخواهد داشت. ضمن این که هکرها بسیار ماهر بوده اند و منابع زیادی را پشت سر گذاشته اند. دولت سنگاپور ادعا کرده است که تنها اطلاعات از دست رفته در این میان اطلاعات پروفایل هر بیمار بوده که شامل نام، آدرس، جنسیت، نژاد، تاریخ تولد و شماره ملی بوده است و هیچ اطلاعات پزشکی از دست نرفته است.

این هک اخیر سنگاپور در واقع آخرین و جدیدترین نمونه آسیب پذیری داده های بهداشتی دیجیتال است و نقص های زیادی را به همراه خواهد داشت. دیجیتالی کردن داده های پزشکی و بهداشتی تاثیر خوبی در درمان بیمار خواهد داشت اما چنین مشکلاتی را نیز به همراه دارد و می تواند فرصتی را برای مهاجمان فراهم کند.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.