به امید ارزانی در هفته آینده؛ فعلا موبایل نخرید!

نابسامانی وضعیت بازار موبایل و افزایش چند برابری قیمت گوشی ها موضوعی است که با وجود وعده های مسئولین همچنان بهبودی در وضعیت آن مشاهده نشده است. در این میان مردمی که قصد خرید گوشی را دارند با سردرگمی مواجه شده اند که آیا باید به این قیمت های گزاف تن دهند یا نه، به آینده ای امید داشته باشند که در آن قیمت گوشی به ارزش واقعی خود باز میگردد.

با وجود انتشار لیست شرکت‌هایی که از دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی موبایل استفاده کرده بودند و باید این کالا را با قیمت ارز دولتی در بازار عرضه می‌کردند، قیمت تلفن همراه کاهش پیدا نکرد و روزبه‌روز بیشتر شد. تا جایی که به عنوان مثال یک دستگاه گوشی تلفن همراه که تا یک ماه پیش قیمتی تقریبا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داشت، امروز به بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. حالا در وعده ای دیگر رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد که مردم فعلا گوشی نخرند، چرا که تا یک هفته آینده وضعیت بهتر می‌شود.

طبق گزارش خبرگزاری ایسنا ابراهیم درستی، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن همراه دراین رابطه گفت:

هم‌اکنون دیگر ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی اختصاص پیدا نمی‌کند و بخشی از این نوسان قیمت به این دلیل است، اما توصیه می‌شود فعلا گوشی تلفن همراه نخرید، چرا که در آینده نزدیک شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود. حدود ۱۳۰ هزار تلفن همراه که با ارز دولتی وارد شده بود و هم‌اکنون توقیف شده است، به زودی رفع توقیف و در بازار با همان نرخ ارز دولتی عرضه می‌شود که سبب کاهش قیمت خواهد شد؛ بنابراین مردم بهتر است فعلا دست نگه دارند تا اوضاع بهتر شود.

سوال اینجاست که آیا عدم تخصیص ارز دولتی باعث کاهش قیمت در بازار موبایل می شود؟ در شرایطی که شرکت های بسیاری از واردکنندگان گوشی با ارز دولتی 4200 تومانی، محصولات را با قیمت های چند برابری در اختیار فروشندگان قرار دادند، چه تضمینی وجود دارد که آنها با علم به اینکه ارز دولتی دریافت نخواهند کرد، گوشی های خود را با قیمت پایین تر به فروش برسانند؟

(10 رای‌ها)
 • بی نام

  واقعا که .من میخواستم یک ماه پیش گوشی بخرم گول حرفای جناب وزیر و خوردم که گفت تا 10 روز اینده قیمتا میاد پایین فعلا گوشی نخرید. گوشی که اون موقع 2700 بود االان شده 4500 و من و امثال من کلا باید ارزوی گوشی خوب رو با خودمون ببریم اون دنیا. فقط به خاطر اینکه گول وعهده های این دورغگوها رو خوردیم و هر روز داریم بیشتر گول میخوریم.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: بی نام

  مقصرخودت هستی که هنوز متوجه نشدی دوزار حرف های اینا قابل اتکا و اعتماد نیست و در بیشتر موارد برعکس هم میشه ، دروغگویی رو هم اضافه کنی بهش چه شود:-q

  0 پاسخ
 • 120 هزار گوشی گیریم که در بازار با ارز مسخره 4200 تومانی هم تزریق شد خوب بعدش ... بعدش چه غلطی کنیم بعدش که دلار آزاد 10 یا شایدم 20 هزار تومانی پا بر جاست و گوشی های مسخره با ارز دولتیتون ته کشید اون موقع چه غلطی کنیم . ما هیچ غلطی نمیکنیم ؟!!
  در ضمن چرا سایت سخت افزار آواتار ها رو حذف کرده میشه در مورد این مشکل حداقل شفاف صحبت کنید نکنه سایت سخت افزار هم دوست داره همه با فتوکوپی شناسنامه و کارت ملی و کد پستی بیان اینجا پیام بزارند ؟!!

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: ATLAN

  سلام
  تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود. شما میتونید آواتارتون رو اونجا آپلود کنید و بدون مشکل نشون داده میشه

  0 پاسخ
 • سهیل

  خب مذاکره کنید تا کی سختی ؟؟؟

  1 پاسخ
 • آره بشینید تا ارزون بشه=smile:-))

  1 پاسخ
 • عباس فرجی

  دولت، ارز 4200، نخرید، ارزان شدن، اینها کلماتی هست که الان ماهارو به خنده میندازه برید جمعش کنید این مسخره بازی ها رو. ترکیه با تهدید امریکا دلاراشون رو میسوزونند ما برای خریدش صف میکشیم. تفکراتمون جوریه که انگار برای سواری دادن به آمریکایی ها درست شده.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: عباس فرجی

  خب تو که تفکرات ساخته شده برای سواری ندادن به آمریکا تا آخر عمرت نه ماشین بخر نه گوشی نه غیره ، حالا با خودت =))

  1 پاسخ
 • دوستان عزیز
  از 12 امشب تحریم ها شروع خواهد شد پس هر چی میخواید بخرید چون از اینم گرون تر میشود

  فکر مکنید 206 تیپ5 شده 70 میلیون

  خلاصه جهنم همینجاست

  1 پاسخ
 • بزک نمیر بهار میاد کره خر با خیار میاد!

  1 پاسخ
 • دادستان مشهد =))=))=))=))

  1 پاسخ
 • وای نه بدبخت شدیم رفت:-s
  هر وقت دولت گفته نخرید ارزان میشود حداقل دو برابر شده
  پس حتما الان بخرید:-s:-s

  1 پاسخ
 • یه دلیلش هم همین حرف و تفکر شماست.
  البته من که کلا تو این شرایط چیزی نمی خرم مگر تا دو سه سال دیگه که گوشیم بپوکه و مجبور شم

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.